“Ишбилармон аёл” кўрик-танловининг Тошкент шаҳар босқичи ғолиби аниқланди
Пойтахтимизда O‘zLiDeP Тошкент шаҳар Кенгаши “Аёллар қаноти” томонидан "Ишбилармон аёл" кўрик танловининг шаҳар босқичи бўлиб ўтди.
Унда танловнинг туман босқичларида ғолибликни қўлга киритган энг фаол тадбиркор, ишбилармонлар хотин-қизлар ўз кўргазмалари билан қатнашди.
Танлов давомида ҳакамлар хайъати иштирокчиларни танлов шартларига мувофиқ тарзда баҳолаб бордилар.
Якуний хулосаларга кўра, “ROOT EXTACT” МЧЖ директори Захида Ахмедходжаева 1-ўринга, “DAVR PRESS” МЧЖ раҳбари Лидия Усачева ва “Машҳура-устоз” нодавлат таълим маркази раҳбари ўринбосари Нодира Мўминовалар 2-ўринга, якка тартибдаги тадбиркор Исканаджиева Азода 3-ўринга лойиқ деб топилди.
–Тадбиркорлик фаолиятимни 2014 йилда бошлаганман, – дейди “ROOT EXTACT” МЧЖ раҳбари Захида Ахмедходжаева. – Айни пайтда асосан қизил мия илдизини қайта ишлаш билан шуғулланяпмиз. Корхонамизда 20 нафар ишчи-ходим меҳнат қилади. Маҳсулотларимиз Хиндистон ва Хитой давлатларига экспорт қилинмоқда. Эндиликда Туркия давлатига ҳам экспортни йўлга қўйишни режалаштиряпмиз. Қолаверса, ички бозорда ҳам маҳсулотларимизга талаб юқори. Бундай рағбатлар эса бизни янги марралар сари руҳлантириб, кучимизга куч қўшади.
Танловда шунингдек, “Замонавий ташаббускор аёл”, “Йилнинг мурувватли ишбилармон аёли”, “Инвестицияларни жалб қилишда ташаббус кўрсатган ишбилармон аёл” ҳамда “Энг ёш, фаол аёл тадбиркор” каби номинациялар бўйича ғолиблар аниқланиб, уларга ташкилотчиларнинг эсдалик совғалари топширилди.

Определен победитель Ташкентского городского этапа смотра-конкурса “Ишбилармон аёл”
В столице состоялся городской этап смотра-конкурса “Ишбилармон аёл”, организованный  «Женским крылом» Ташкентского городского кенгаша УзЛиДеП.
Выставки своей продукции на конкурсе представили активные деловые женщины, победившие на районных этапах конкурса.
Жюри оценивало работу участниц в соответствии с условиями конкурса.
1 место на конкурсе заняла  директор ООО “ROOT EXTACT”  Захида Ахмедходжаева, 2 место –  руководитель ООО “DAVR PRESS”  Лидия Усачева и заместитель и руководителя негосударственного образовательного центра  “Машхура-устоз”  Нодира Муминова, 3 место - Азода Исканаджиева.
–Предпринимательскую деятельность начала в 2014 году, - сказала  директор ООО “ROOT EXTACT”  Захида Ахмедходжаева. – В настоящее время занимаемся переработкой целебных трав.  На нашем предприятии работают 20 человек. Продукци. Экспортируем в Индию и Китай. Планируем наладить экспорт в Турцию. На внутреннем рынке наша продукция также пользуется большим спросом.  И это придает нам желание работать и достигать более высокие рубежи.
На конкурсе также определены победители в номинациях “Современная женщина-предприниматель”, “Милосердная женщина-предприниматель года”, “Женщина-предприниматель – инициатор привлечения  инвестиций”,  “Самая молодая и активная женщина-предприниматель”, им вручили памятные подарки.