4 минг 673 нафар фуқаронинг муаммоси ҳал бўлди. “Жанабазар” ОФЙга сув келди!
Кегейли тумани “Жанабазар” овул фуқаролар йиғинида 4 минг 673 нафар аҳоли истиқомат қилади. Ҳудуд аҳли 1996 йилдан буён 3 та олтой насосидан фойдаланиб келади. Лекин ушбу қурилмаларнинг эскирганлиги сабабли фуқаролар сувдан азият чекмоқда.
Маҳаллий аҳоли вакилларининг айтишича, маҳалла аҳли бугунгача, туман ҳокимлиги, прокуратураси, халқ қабулхонаси қатор идораларга мурожаат қилган. Муаммо ҳал этилмагач, туман сув хўжалиги бўлимидан ҳам ёрдам сўраган. Афсуски, орадан шунча вақт ўтсада ҳеч қандай натижа бўлмаган.
“Отангга бор, онангга бор” деган гап-сўзлардан тоқати тоқ бўлган аҳоли бу масалада охир-оқибат O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Е.Мухамбетовдан кўмак сўрашган.
Халқ ноиби эса дарҳол ишга киришиб, муаммога ижобий ечим топиш чораларини кўрган. Депутатнинг туман ҳокими ўринбосари К.Алланиязовга юборган сўровидан сўнг муаммо ҳал бўлган.
“Қишлоғимизга сув келиб жуда қувондик. Очиғи, ҳозирга қадар фермер хўжалигимиздаги ерларни суғориш, ишлов бериш, экинларни экишда сув танқислиги катта муаммо бўлиб турган эди. Депутатимизга раҳмат, уларнинг ташаббуси билан муаммойимиз ҳал этилди”, – дейди “Арзу” фермер хўжалиги раҳбари П.Салиева.

Problems of 4 673 citizens are solved. Water came to Janabazar CAM!
4,673 people live at the citizens' assembly of Janabazar makhalla of Kegeyli district. Since 1996, the population has been using 3 pumps. These facilities are long outdated and citizens have problems with water.
According to representatives of the local population, residents appealed to the district khokimiyat, the prosecutor’s office, the national reception and other departments. Appealed to the district water department. But for a long time there was no positive result.
Residents appealed to a member of UzLiDeP deputy group E. Mukhambetov.
People's representative immediately got down to business and took measures for solving the problem. The issue was resolved after sending a deputy’s request to the deputy district khokim K. Allaniyazov.
«Everyone was delighted with the arrival of water in the village. After all, we had problems with watering, planting crops on the farm. Thanks to the deputy, thanks to his initiative our problem has been resolved», said P. Saliyeva, head of Arzu farm.