O‘zLiDeP халқ билан ишлашга алоҳида эътибор қаратмоқда
Хабарингиз бор, O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси томонидан “Сайловлар: ғалаба стратегияси ва тактикаси” мавзусида тренерлар ўқишининг республика босқичи бўлиб ўтмоқда.
Уч йўналишда олиб борилаётган семинарнинг учинчи йўналишида партия фаолияти давомида халқ билан ишлаш масалаларига алоҳида эътибор қаратмоқда.
Бугун Президентимиз барча ташкилотлар олдига халқ билан бирга бўлишлиги, одамлар билан дилдан суҳбатлашиб, улар муаммоларини жойида ҳал этишлиги борасида кўп бор таъкидлаб ўтмоқда.
Шу нуқатаи назардан келиб чиқиб, бугун партиямиз ўз мавқеини сақлаб қолмоқчи экан халқ ичига кириб бориши, халқнинг дардини эшитиши муҳим устувор вазифалардан бири деб ҳисоблайди. Ҳозир одамларимиз кечаги одам эмас, яъни дунёқараши бутунлай ўзгарганлигида кўриш мумкин. Сайловчилар орасига олдинги йиллардаги каби тайёр маърузалар, тайёр тезислар билан кириб бориш мутлақо ўз натижасини бермайди, ўз самарасини кўрсатмайди. Шундай шароитда биз қанақа ишлашимиз, халқ ичига қандай кириб боришимиз керак каби масалалар борасида бизларга аниқ йўналишлар бериб ўтилди.
Энг асосий ютуғимиз шундаки, сайловолди дастуримиз халқчил, оддий, содда тилда ёзилаётганлиги бизнинг сайловчиларимиз олдига кириб боришимизда жуда катта устунлик беради. Аҳоли қатлами ичида қайси сиёсий технологиялардан фойдаланиш муҳимлиги, шу орқали ўзимиз қилаётган ишларимиз тўғрисида қанақа маълумотларни олишимиз борасида ҳам тушунчаларга эга бўляпмиз.
Ўйлайманки, бугунги ўқувдан олган билимларимиз, маълумотларимиз жорий йилги сайловларда катта ёрдамини беради. Энг асосийси халқни ичига қўрқмасдан, тўғридан-тўғри кириб боришга, халқнинг ҳам партиямизга бўлган муносабати бутунлай ўзгаришига туртки бўлади.

Исполнительным комитетом Политического Совета УзЛиДеП проводится республиканский этап обучения тренеров на тему “Выборы: стратегия и тактика победы”.
В третьем направлении трехэтапного семинара особое внимание уделяется вопросы работы с народом в ходе деятельности партии.
В настоящее время Президент неустанно говорит о необходимости приближения организаций к народу, проведению с ним открытого диалога и решении его проблем на местах.
Исходя из этого, сегодня партия желая сохранить свой статус, считает приоритетной задачей вхождение в народ и изучение его проблем. В настоящее время люди изменились, изменилось и их мировоззрение. Вхождение в ряды избирателей такими, как прежде, готовыми докладами и тезисами не даст никакого результата. Нам указали конкретные направления работы в современных условиях, пути вхождения в народ.
Наше главное достижение – это наша народная, простая и доступная предвыборная программа, которая поможет нам установить искренний диалог с избирателями. Мы получаем знания в вопросах выбора наиболее важных политических технологий, сведения о правильном ведении работы.
Думаю, знания, полученные на семинаре, будут способствовать на выборах нынешнего года. Главное, честно и открыто идти в народ, это послужит толчком в изменение отношения народа к нашей партии.