O‘zLiDeP халқ билан ишлашга алоҳида эътибор қаратмоқда
Хабарингиз бор, O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси томонидан “Сайловлар: ғалаба стратегияси ва тактикаси” мавзусида тренерлар ўқишининг республика босқичи бўлиб ўтмоқда.
Уч йўналишда олиб борилаётган семинарнинг учинчи йўналишида партия фаолияти давомида халқ билан ишлаш масалаларига алоҳида эътибор қаратмоқда.
Бугун Президентимиз барча ташкилотлар олдига халқ билан бирга бўлишлиги, одамлар билан дилдан суҳбатлашиб, улар муаммоларини жойида ҳал этишлиги борасида кўп бор таъкидлаб ўтмоқда.
Шу нуқатаи назардан келиб чиқиб, бугун партиямиз ўз мавқеини сақлаб қолмоқчи экан халқ ичига кириб бориши, халқнинг дардини эшитиши муҳим устувор вазифалардан бири деб ҳисоблайди. Ҳозир одамларимиз кечаги одам эмас, яъни дунёқараши бутунлай ўзгарганлигида кўриш мумкин. Сайловчилар орасига олдинги йиллардаги каби тайёр маърузалар, тайёр тезислар билан кириб бориш мутлақо ўз натижасини бермайди, ўз самарасини кўрсатмайди. Шундай шароитда биз қанақа ишлашимиз, халқ ичига қандай кириб боришимиз керак каби масалалар борасида бизларга аниқ йўналишлар бериб ўтилди.
Энг асосий ютуғимиз шундаки, сайловолди дастуримиз халқчил, оддий, содда тилда ёзилаётганлиги бизнинг сайловчиларимиз олдига кириб боришимизда жуда катта устунлик беради. Аҳоли қатлами ичида қайси сиёсий технологиялардан фойдаланиш муҳимлиги, шу орқали ўзимиз қилаётган ишларимиз тўғрисида қанақа маълумотларни олишимиз борасида ҳам тушунчаларга эга бўляпмиз.
Ўйлайманки, бугунги ўқувдан олган билимларимиз, маълумотларимиз жорий йилги сайловларда катта ёрдамини беради. Энг асосийси халқни ичига қўрқмасдан, тўғридан-тўғри кириб боришга, халқнинг ҳам партиямизга бўлган муносабати бутунлай ўзгаришига туртки бўлади.

UzLiDeP pays great attention to working with people
The Executive Committee of the political council of UzLiDeP is conducting the republican stage of training on “Elections: strategy and tactics of victory”.
In the third direction of the three-stage workshop, special attention is paid to issues of working with people during the activities of the party.
At present, the President tirelessly talks about the need for bringing organizations closer to people, holding an open dialogue with them and solving their problems locally.
Proceeding from this, today the party, wishing to maintain its status, considers getting close to people and studying their problems a priority. Currently, people have changed, and their worldview has changed. Joining the ranks of voters with such as before, ready-made reports and theses will not yield any result. We were shown specific areas of work in modern conditions, ways of getting close to people.
Our main achievement is our public, simple and affordable pre-election program, which will help us establish a sincere dialogue with voters. We gain knowledge in selection of the most important political technologies, information on proper conduction of work.
I think the knowledge gained at the workshop will contribute to this year’s elections. The main thing is to get closer to people honestly and openly, this will serve as an impetus to a change in the attitude of people to our party.