Партия ўқувларида сайловларда замонавий технологиялардан фойдаланиш усуллари ўргатилмоқда
O’zLiDeP Андижон вилоят Кенгаши томонидан сайловга тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш юзасидан ўқув-семинарлар ташкил этилди. Унда партия фракцияси аъзолари, халқ депутатлари туман,  шаҳар Кенгашларидаги партия гуруҳи вакиллари, партия фаоллари ва журналистлар иштирок этди.
Семинарда асосий эътибор сайловларга тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш бўйича тузилган тарғибот гуруҳлари фаолиятини мувофиқлаштириш ҳамда сайловолди ташвиқот гуруҳларининг вазифалари ва сайловга оид тадбирларни оммавий ахборот воситаларида ёритиш масалаларига қаратилди.
Тренинглар бошида иштирокчиларнинг сиёсий билими тест орқали синовдан ўтказилди.
Мавзуга оид турли видеороликлар, слайдлар, амалий машғулотлар, ўйинлар семинарни халқчил, қизиқарли ўтишини таъминлади.
- Семинарда илгари сурилган фикрлар, нафақат, тарғибот жараёнида, балки ҳаёт йўлимизда ҳам керак бўлади. Бугунги семинардан ўзим кутган билимни олдим. Номзодларни ўқитишда булардан албатта фойдаланаман, – дейди Хўжаобод туман апарат раҳбари Баходиржон Сайдолимов.
Шунингдек, семинарда сайловолди штаби аъзоларининг вазифалари тақсимоти тўғрисида сўз юритилди. Таъкидландики, партия Андижон вилоят ташкилотларининг сайлов кампаниясидаги фаол иштироки бўйича мажлислар ўтказилиб, бажарилиши лозим бўлган ишлар юзасидан тегишли қарорлар қабул қилинди. Сайловолди тадбирларнинг календарь режаси ишлаб чиқилди. Маърузачилар семинар иштирокчилари диққатини партия туман Кенгашлари қошида сайловолди штаблари тузиш, номзодлар билан ишлаш, сайлов участкалари ишини ташкил қилиш, тарғибот-ташвиқот тадбирлари, моддий-техник воситалардан унумли фойдаланиш каби масалаларга қаратди ва  атрофлича муҳокама қилинди.
Тадбир сўнггида иштирокчилар ва журналистлар томонидан йўлланган саволларга тадбир ташкилотчилари томонидан атрофлича жавоблар қайтарилди.

Methods of applying modern technologies in elections are studied at party classes
Andijan regional kengash of UzLiDeP organized a training workshop on the issues of preparation and conduction of elections. It was attended by members of the faction of the party, representatives of party groups in district, city kengashes of people's deputies, party activists, and journalists.
At the workshop, main attention was paid to the coordination of the activities of outreach groups on the preparation and conduction of elections, as well as media coverage of the tasks of the pre-election campaign groups and election-related events.
Political knowledge of the participants was tested at the beginning of the training.
Organized and interesting workshop was facilitated by videos, slides, practical exercises and games.
“The opinions expressed at the workshop will be useful not only in the outreach process, but also in everyday life. At the workshop, I learned a lot. I’ll definitely use the acquired knowledge in training of candidates”, said the head of Khujaabad district office of the party, Bakhodirjon Saydolimov.
Distribution of tasks for members of the campaign headquarters was also discussed at the workshop. Conduction of meetings on active participation of organizations in Andijan region in the election campaign was noted, and appropriate decisions were made on the forthcoming activities. A calendar plan of pre-election events has been developed. Speakers drew the attention of the workshop participants to such issues as formation of headquarters at district kengashes, work with candidates, organization of activities of polling stations, outreach events, and the effective use of material and technical means.