Тарғибот тадбирлари ёрқин таассуротлар остида ўтмоқда
Бугунги кунда Фарғона вилоятида жорий йил 22 декабрда бўлиб ўтадиган сайловларга тайёргарлик ишлари қизғин давом этмоқда. Бунда айниқса, Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партияси томонидан ташкил этилаётган тарғибот тадбирлари муҳим ўрин тутмоқда. Тарғибот тадбирларининг таниқли хонандалар иштирокида, шоу тадбирлари, викторина савол-жавоблари орқали ташкилланаётгани партиянинг аҳоли ичига янада яқинроқ кириб боришида, халқ билан ҳамнафас бўлиб иш юритишида муҳим аҳамият касб этмоқда.
Бунёдкорликка юз тутган сўлим вилоятнинг суяги меҳнатда қотган, тошдан гул ундирувчи, ўзининг тадбиркорлари, уста деҳқонлари билан дунёга машҳур бўлган Олтиариқ туманида ўтказилган тарғибот тадбирида кўтаринки кайфият ҳукмронлик қилди.
Карнай-сурнай садолари остида тумандаги маслакдошларимизни чақириққа ундаш билан бошланган дастур тадбиркору спортчиларнинг партия ҳақидаги илиқ фикрларини билдириш ва фуқароларни ҳам партиянинг мақсад ва вазифаларини қўллаб-қувватлашга даъват этиш билан бошланди.
photo5251406880633367728.jpg
Мана, яқинда мамлакатимизда муҳим сиёсий жараён, яъни, парламент ва маҳаллий Кенгашлар депутатлигига сайловлар ўтказилади. Сайлов арафасида сиёсий партиялар ўз сайловолди дастурини ишлаб чиқади. Шу жумладан, OʻzLiDeP ҳам ўз сайловолди дастурини лойиҳасини ишлаб чиқмоқда. Яқиндагина лойиҳалар муҳокамаси туманимизда ҳам ўтказилди. Унда бир қатор таклифлар илгари сурилди. Айниқса, партия томонидан хусусий тиббиётни янада ривожлантириш борасида аниқ таклифлар ва манзилли дастурлар илгари сурилаётгани айни муддао бўлди. Боиси бу фуқароларимизни янада узоқ умр кўриши ҳамда саломатликларини мустаҳкамлашга хизмат қилади, – дейди биз билан суҳбатда Олтиариқ туман Кенгаши депутати Расулжон Деҳқонов.
_MG_8911.JPG
Бағдод туманида ўтказилган “Ҳар бир инсон, оила фаровонлиги – фаолиятимиз мезони!” шиори остидаги тарғибот тадбири ҳам таассуротларга бой бўлди.
Тадбирда сўз олган OʻzLiDeP Фарғона вилояти Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари Нафисахон Элчиева ҳамда OʻzLiDeP Сиёсий Кенгаши масъул ходими Барнохон Абдуллаевалар партия бугунги кунда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича Ҳаракатлар стратегияси асосида иш олиб бораётганини ҳамда сайловолди дастури ҳам шу асосда ишлаб чиқилаётганини алоҳида таъкидладилар.
_MG_8928.JPG
Тадбирларда Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган артистлар Қиличбек Тожиев,Тўлқинжон Ҳайдаров, Дилфуза Исмоилова ҳамда эстрада хонандалари томонидан куйланган дилтортар қўшиқлар юртдошларимизга манзур бўлди.

Currently, activities are underway in Fergana region on preparations for the elections, which will be held on December 22 this year. A special role in this process is played by outreach events organized by the Movement of Entrepreneurs and Businesspeople — the Liberal Democratic Party of Uzbekistan. Organization of campaigns with participation of famous artists and in the format of shows, quizzes, dialogues promotes rapprochement with people, to be on the same wave.
Elevated mood reigned at the campaign held in Altyaryk district of the region, known worldwide for its industry, entrepreneurs and dehkans, who know how to grow flowers on stones.
The program began to the sounds of karnais and surnais and the appeal of entrepreneurs, athletes, other citizens to express opinions about the party and support its ideas.
photo5251406880633367728.jpg
– The country is on the eve of an important political process, elections to the parliament and local councils of deputies will soon be held. Before the start of the elections, political parties will develop their pre-election programs. We will take part in conduction of campaigns of the party and fully support the ideas of UzLiDeP in preparing a draft pre-election program. Recently, a discussion of new projects was held in our district. A number of suggestions were made. Especially timely was the proposal for further development of private medicine. Because it will contribute to prolonging life and strengthening the health of citizens, – said Rasuljon Dehkonov, deputy of Altyaryk District Kengash.
The campaign in Baghdad district under the motto “Our criterion is the well-being of every person, every family!” was also impressive.
_MG_8911.JPG
Participants of the event, the First Deputy Chairman of Fergana Regional Kengash Nafisakhon Elchiyeva and senior official of UzLiDeP Political Council Barnokhon Abdullayeva noted that the party is currently working on the basis of the Action Strategy on five priority areas of development of the Republic of Uzbekistan and its pre-election program has been developed on this basis.
The events continued with performances by Honored Artists of the Republic of Uzbekistan Kilichbek Tojiyev, Tulkinjon Khaydarov, Dilfuza Ismoilova and pop singers.