O‘zLiDePдан депутатликка кўрсатилган номзодлар билан учрашувлар бўлиб ўтмоқда
“Партиямизнинг бош қадриятлари – эркинлик, масъулият, ҳалоллик, адолатлилик, бағрикенглик ва имкониятлар тенглиги биз учун дастуриламал бўлиб қолаверади” - дейилади Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати –Ўзбекистон Либерал демократик партиясининг сайловолди дастурида.
Гулистон шаҳридаги 3-умумтаълим мактабида O‘zLiDePдан парламент қуйи палатаси ва маҳаллий кенгашларга депутатликка кўрсатилган номзодлар билан бўлиб ўтган учрашувларда ана шуларга алоҳида эътибор қаратилмоқда.
1-маданият сайлов округидан Халқ депутатлари вилоят Кенгаши депутатлигига номзод Ғофиржон Мирзаев, 2-Маданият округидан Халқ депутатлари Гулистон шаҳар Кенгаши депутатлигига номзод Мақсуд Сирожиддиновлар ўз сайловчилари билан учрашди.
Ғофиржон Мирзаевнинг ишончли вакили Аброр Тошматов депутатликка номзоднинг сайловолди дастури билан таништирди ҳамда сайловчилар томонидан берилган саволларга жавоб берди.
Шунингдек, шаҳар Кенгаши депутатлигига номзод Мақсуд Сирожиддинов ҳам йиғилганларни ўз сайловолди дастури билан таништириб ўтди. Жумладан, учрашувда сайловолди жараёнини янада такомиллаштириш, сайлов саводхонлигини янада ошириш, партиянинг сайловолди дастурини аҳолига тушунтириш каби масалаларга алоҳида эътибор қаратилди.
Иштирокчилар сайловолди тарғибот жараёни, номзодларнинг ишончли вакиллари ва сайловга оид масалалар юзасидан берилган саволларига ҳам атрофлича жавоб олишди.

Продолжаются встречи кандидатов в депутаты от УзЛиДеП с избирателями
“Для нас  руководством к действию будут оставаться главные ценности партии – свобода, ответственность, честность, справедливость, равенство возможностей” – это основная идея  Предвыборной программы Движения предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партии Узбекистана.
Это было отдельно отмечено на проводившихся   в 3-общеобразовательной школе города Гулистан  встречах  кандидатов в нижнюю палату парламента и  местные кенгаши от УзЛиДеП с избирателями.
С избирателями встретились  Гофиржон Мирзаев – выдвинутый от 1-избирательного округа «Маданият» кандидат в депутаты  областного кенгаша народных депутатов,  Максуд Сирожиддинов - выдвинутый от 2-избирательного округа «Маданият» кандидат в депутаты  Гулистанского городского кенгаша народных депутатов.
Доверенный представитель Гофиржона Мирзаева ознакомил участников  с предвыборной программой кандидата в депутаты и ответил на вопросы избирателей.
Кандидат в депутаты городского кенгаша  Максуд Сирожиддинов также ознакомил избирателей  со своей предвыборной программой.  Особо обратил внимание на совершенствование  предвыборного процесса, повышение избирательных знаний, разъяснение  населению предвыборной программы партии.
Участники мероприятия получили подробные ответы на вопросы о предвыборном пропагандистском процессе, доверенных представителях кандидатов и в целом о выборах.