O‘zLiDePдан депутатликка кўрсатилган номзодлар пискентлик сайловчилар билан учрашди
Пискент тумани Мусиқа ва санъат мактабида “Янги Ўзбекистонни биргаликда қурамиз!” шиори остида тарғибот тадбири бўлиб ўтди.
Унда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод Виктор Пак, Халқ депутатлари вилоят кенгаши депутатлигига 44-Қориз сайлов округидан номзод этиб кўрсатилган Аъзам Худойқулов ҳамда туман Кенгашига кўрсатилган номзодлар, сайловчилар, жумладан биринчи марта овоз берувчи ёшлар, маҳалла фаоллари ҳамда кенг жамоатчилик вакиллари иштирок этди.
Тадбирда сўз олган Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод Виктор Пак ҳамда партия лидерлари мамлакатимизда амалга оширилаётган ислоҳотларнинг бош мақсади инсон, унинг ҳаёти, эркинлиги, қадр-қиммати, ор-номуси, эҳтиёжи ва манфаатларига қаратилганини эътироф этган ҳолда ўз олдига қўйган аниқ мақсадларини санаб ўтдилар. Шунингдек, Сайлов кодексининг мазмун-моҳияти, сайловда қандай иштирок этиш, унда овоз бериш тартиби тўғрисида ҳам тушунчалар беришди.
– Тарғибот тадбирларини ўтказишдан асосий мақсад сайлов қонунчилигидаги янгиликларни кенг жамоатчиликка етказишдан иборат, – дейди Пискент тумани Кенгаши аппарат раҳбари З.Маҳмудова. – Айтиш лозим, Пискент туманида сайловларга тайёргарлик ишлари қизғин кечмоқда. Туманда 99 мингдан ортиқ аҳоли истиқомат қилса, шулардан сайлаш ҳуқуқига эга бўлган 62 мингдан зиёд фуқаро 22 декабрь куни бўладиган сайловларда ўз конституцион ҳуқуқларидан фойдаланиб, муносиб номзодларга овоз беришади.
Дарҳақиқат, бундай тарғибот-ташвиқот тадбирлари аҳолининг сиёсий-ҳуқуқий билимларини мустаҳкамлашга, сайлов қонунчилигига киритилган ўзгартиш ва қўшимчаларнинг мазмун-моҳиятини чуқурроқ англашига, сайлов жараёнида уларнинг фаоллигини таъминлашга хизмат қилади.

Кандидаты в депутаты от УзЛиДеП встретились с избирателями Пскента
В детской школе музыки и искусств  Пскентского района  под девизом  “Вместе построим Новый Узбекистан!” состоялось пропагандистское мероприятие.
В мероприятии приняли участие  кандидат в депутаты Законодательной палаты  Олий Мажлиса  Виктор Пак,   выдвинутый от 44-Коризского избирательного округа кандидат в депутаты областного кенгаша народных депутатов Аъзам Худойкулов, а также кандидаты в депутаты  районного кенгаша, избиратели, в том числе молодежь, которая впервые примет участие в голосовании, активисты махалли и представители широкой общественности.
Выступившие на мероприятии  кандидат в депутаты Законодательной палаты  Олий Мажлиса  Виктор Пак и лидеры партии отметили, что главной целью проводимых в стране реформ  является обеспечение жизни, свободы, чести, достоинства потребностей и интересов человека, рассказали о своих целях. Также дали разъяснения  о сути и значении Избирательного кодекса,  участии в  выборах, порядке голосования.
– Основная цель пропагандистских мероприятий  заключается в доведении  новшеств в избирательном законодательстве до широкой общественности, - сказала  руководитель аппарата Пскентского районного кенгаша партии З.Махмудова. – Уместно отметить проводимую в Пскентском районе активную работу по подготовке к выборам. Население района – более  99 тысяч человек,  из них право на голосование имеют 62 тысячи человек, которые 22 декабря пользуясь своим конституционным правом  проголосуют за достойных кандидатов.
Безусловно, пропагандистские мероприятия способствуют  приумножению  политико-правовых знаний населения, более глубокому  осознанию внесенных в избирательное законодательство изменений и дополнений, обеспечению активности людей в избирательных процессах.