Видео: O‘zLiDeP номзодлари чортоқлик сайловчилар билан учрашди
Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаркати – Ўзбекистон Либерал-демократик партияси томонидан Чортоқ туманидаги 17-сонли болалар мусиқа ва санъат мактабида “Янги Ўзбекистонни биргаликда қурамиз” шиори остида сайловолди ташвиқот тадбири ўтказилди.
Унда O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси А.Хаитов, Чортоқ тумани ҳокими А.Отахўжаев ҳамда партиядан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси, халқ депутатлари вилоят, туман ва шаҳар кенгашлари депутатлигига кўрсатилган номзодлар иштирок этди.
Тадбирда сўз олган O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов партия сайловолди дастурида белгиланган устувор вазифалар ҳақида тўхталиб, кичик бизнес ва хусусий тадбиркорлик иқтисодиётни ривожлантириш, аҳоли бандлиги ва даромадларини оширишда муҳим омил эканини таъкидлади.
Шундан сўнг 51-Чортоқ сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод Нигора Аҳмаджанованинг ишончли вакили А.Атаханов иштирокчиларни номзоднинг таржимаи ҳоли ва сайловолди дастури билан таништирди.
“Партиямиз юксак билимли ва баркамол ривожланган авлодни тарбиялаш, мактабгача таълим тизимидан самарали фойдаланиш имкониятини кенгайтириш ва ушбу тизим томонидан болаларнинг қамраб олинишини кенгайтиришнинг муҳим омили сифатида хусусий мактабгача таълим муассасалари тармоғини ривожлантириш чораларини қўллаб-қувватлайди. Биз инглиз тили, информатика ва бошқа муҳим ва талаб катта бўлган фанларни, шу жумладан, математика, физика, химия, биологияни чуқурлаштирилган тарзда ўргатиш соҳасида хусусий секторнинг имкониятларига ишонамиз”, – дейди депутатликка номзод Нигора Аҳмаджанова.
Шу куни тумандаги Балиқкўлда ҳам сайловчилар билан учрашув ташкил этилди.
Унда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси, вилоят, туман ва шаҳар Кенгашлари депутатлигига партиядан кўрсатилган номзодлар ўз сайловолди дастурида юзасидан йиғилганларга маълумотлар берди.
Боғотлик тадбиркорлар ва томорқачиларнинг иш фаолияти билан танишилиб, муаммо ва таклифлари ўрганилди
05.08.2022, 15:57
Хазорасплик томорқачи Рустам ота тажрибаси оммалаштириладиган бўлди
05.08.2022, 15:54
Гурланда иш бошлаган корхона 1200 нафардан ортиқ хотин-қизлар ва ёшларнинг бандлигини таъминлаган
03.08.2022, 17:35
Партия етакчиси Қорақалпоғистонда тадбиркорлик субъектлари ва фермер хўжаликлари фаолияти билан танишди

Meeting of candidates from UzLiDeP with Chartak voters
The Movement of Entrepreneurs and Businesspeople — the Liberal Democratic Party of Uzbekistan organized a pre-election campaign under the motto «Together we will build a new Uzbekistan», at the Children's School of Music and Art No. 17 of Chartak district.
The event was attended by the Chairman of the Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP A. Khaitov, the khokim of Chartak district A. Otakhujayev and candidates nominated by the party for deputies to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis and regional, district and city councils of people's deputies.
The head of UzLiDeP A.Khaitov, focusing on the priority tasks outlined in the party’s pre-election program, noted that small business and private entrepreneurship are an important factor in development of the economy, providing employment and increasing people's incomes.
A. Atakhanov, an authorized representative of the candidate for deputy to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis Nigora Akhmadjanova nominated from the 51st electoral constituency Chartok, introduced the participants with the candidate's biography and pre-election program.
“Our party supports measures on educating harmoniously developed generation, expanding the effective use of preschool education system, and development of a network of private preschool education institutions as an important factor in expanding the coverage of children with this system. We believe in the possibilities of the private sector for in-depth training in English, computer science and such popular sciences as mathematics, physics, chemistry, biology”, said candidate for deputy Nigora Akhmadjanova.
On this day, a meeting was held with voters in Balikkul district.
At the meeting, candidates nominated by the party for deputies to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis and local councils of people’s deputies informed the audience about their pre-election programs.