O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов андижонлик сайловчилар билан учрашди
Марҳамат туманидаги “Орифжон ота” хусусий шифо маскани қарийб ўн йилдан буён вилоятнинг турли жойларидан келган беморлар дардига шифо улашиб келмоқда. Боиси 100 ўринли мазкур шифохона замонавий тиббиёт жиҳозлари, тиббий асбоб-ускуналар билан тўлиқ таъминланган.
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси А.Хаитов бошчилигидаги партия вакиллари, Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ва маҳаллий кенгашлар депутатлигига номзодлар туманга ташрифни айни шу шифо масканидан бошлади.
Бу ерда беморлар учун яратилган шарт-шароитлар, имтиёзлар қатнашчиларда илиқ таассурот уйғотди. Шифохона залига йиғилган сайловчиларга дастлаб муҳим сиёсий тадбир, партиянинг сайловолди дастури хусусида атрофлича маълумотлар берилди.
“Биз мамлакатда замонавий ускуналар билан жиҳозланган, малакали кадрлар билан таъминланган, замонавий, юқори технологияли ва самарали тиббий хизмат шаклланиши, тиббиёт муассасаларининг илмий, услубий ва таълимга оид салоҳияти ривожланиши, соғлиқни сақлаш тизимида замонавий ускуналар, диагностика воситалари ва усулларидан фойдаланишни қўллаб-қувватлаймиз. Шунингдек, шифокорларнинг ҳақ-ҳуқуқларини ва манфаатларини ҳимоя қилиш, шифокорларга узоқ муддатли ипотека кредитларини тақдим этишни лозим, деб ҳисоблаймиз”, – дейди Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод Тўлқинжон Каримов.
Партия фаолларининг навбатдаги манзили тумандаги 5-болалар санъат ва мусиқа мактаби бўлди.
Номзодлар ўз чиқишларида дастурлари, белгиланган вазифалар, уларни қандай амалга ошириш ҳақида атрофлича маълумот берди.
“Олдимизда буюк мақсадлар турибди, – дейди 31-Мингтепа сайлов округидан депутатликка номзод Шаҳло Хусанова. –Бугун одамларимизни қуруқ ваъдалар эмас, амалий ишлар қизиқтиряпти. Сайловчиларимиз билан партия вакиллари иштирокида номзодларнинг учрашуви айни мавзуга бағишланди”.

“Orifjon Ota” private medical institution in Markhamat district has been providing medical services to patients coming from all over the region for ten years. The 100-bed facility is fully equipped with modern medical equipment.
Representatives of the party, led by the head of UzLiDeP A.Khaitov and candidates to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis and local councils, began their visit to the institution with the institution.
Participants were encouraged by conditions and opportunities created at the institution for patients. Voters gathered in the hall of the institution were provided with information about the importance of the political event and the party’s pre-election program.
“We support the formation in the country of a medical service with qualified personnel, provided with modern high technologies, development of medical institutions with high scientific and methodological potential, the use of modern diagnostic methods and means in the healthcare system. At the same time, we consider it necessary to protect the rights and interests of doctors and provide them with long-term mortgage loans”, said the candidate for deputy to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis Tulkinjon Karimov.
The party activists arrived at district Children's School of Music and Art No.5.
Candidates in their speeches spoke in detail about their programs, the tasks outlined in them and the ways of their implementation.
“We are facing big goals”, said Shakhlo Khusanova, a candidate for deputy from the Mingtepa constituency No.31. – Today, people are not interested in promises and practical affairs. The meeting of voters with candidates with  participation of party representatives is dedicated to this very goal”.