O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов андижонлик сайловчилар билан учрашди
Марҳамат туманидаги “Орифжон ота” хусусий шифо маскани қарийб ўн йилдан буён вилоятнинг турли жойларидан келган беморлар дардига шифо улашиб келмоқда. Боиси 100 ўринли мазкур шифохона замонавий тиббиёт жиҳозлари, тиббий асбоб-ускуналар билан тўлиқ таъминланган.
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси А.Хаитов бошчилигидаги партия вакиллари, Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ва маҳаллий кенгашлар депутатлигига номзодлар туманга ташрифни айни шу шифо масканидан бошлади.
Бу ерда беморлар учун яратилган шарт-шароитлар, имтиёзлар қатнашчиларда илиқ таассурот уйғотди. Шифохона залига йиғилган сайловчиларга дастлаб муҳим сиёсий тадбир, партиянинг сайловолди дастури хусусида атрофлича маълумотлар берилди.
“Биз мамлакатда замонавий ускуналар билан жиҳозланган, малакали кадрлар билан таъминланган, замонавий, юқори технологияли ва самарали тиббий хизмат шаклланиши, тиббиёт муассасаларининг илмий, услубий ва таълимга оид салоҳияти ривожланиши, соғлиқни сақлаш тизимида замонавий ускуналар, диагностика воситалари ва усулларидан фойдаланишни қўллаб-қувватлаймиз. Шунингдек, шифокорларнинг ҳақ-ҳуқуқларини ва манфаатларини ҳимоя қилиш, шифокорларга узоқ муддатли ипотека кредитларини тақдим этишни лозим, деб ҳисоблаймиз”, – дейди Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод Тўлқинжон Каримов.
Партия фаолларининг навбатдаги манзили тумандаги 5-болалар санъат ва мусиқа мактаби бўлди.
Номзодлар ўз чиқишларида дастурлари, белгиланган вазифалар, уларни қандай амалга ошириш ҳақида атрофлича маълумот берди.
“Олдимизда буюк мақсадлар турибди, – дейди 31-Мингтепа сайлов округидан депутатликка номзод Шаҳло Хусанова. –Бугун одамларимизни қуруқ ваъдалар эмас, амалий ишлар қизиқтиряпти. Сайловчиларимиз билан партия вакиллари иштирокида номзодларнинг учрашуви айни мавзуга бағишланди”.

Руководитель УзЛиДеП А.Хаитов встретился с андижанскими избирателями
Частное медицинское учреждение “Орифжон ота” в Мархаматском районе уже на протяжении десяти лет предоставляет медицинские услуги пациентам, приезжающим со всех уголков области. Рассчитанное на 100 мест учреждение полностью оснащено современным медицинским оборудованием.
С посещения этого учреждения начали свою поездку по району представители партии во главе с руководителем УзЛиДеП А.Хаитовым и кандидаты в Законодательную палату Олий Мажлиса и местные кенгаши.
Теплые впечатления у участников вызвали созданные в учреждении условия и возможности для пациентов. Избирателям, собравшимся в зале учреждения, представили информацию о важности политического мероприятия и предвыборной программе партии.
“Мы поддерживаем формирование в стране медицинской службы, располагающей квалифицированными кадрами, обеспеченной современными высокими технологиями, развитие медицинских учреждений с высоким научным и методическим потенциалом, использование в системе здравоохранения современных методов и средств диагностики. Вместе с тем, считаем необходимым защиту прав и интересов врачей, предоставление им долгосрочных ипотечных кредитов”, – сказал кандидат в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса Тулкинжон Каримов.
Затем активисты партии прибыли в районную 5-детскую школу музыки и искусства.
Кандидаты в своих выступлениях подробно рассказали о своих программах, намеченных в них задачах и путях их реализации.
“Перед нами стоят большие цели, - сказала кандидат в депутаты от 31-избирательного округа «Мингтепа» Шахло Хусанова. – Сегодня людей интересуют не пустующие обещания и практические дела. Именно этой цели посвящена встреча избирателей с кандидатами при участии представителей партии”.