O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов фарғоналик сайловчилар билан учрашди (+фото)
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси А.Хаитов тадбиркор ва фермерлар фаолияти билан танишиш, партия ғоя ва мақсадларини аҳоли онгига сингдириш, сайловчилар билан мулоқот қилиш мақсадида Фарғона вилоятига борди.
Партия етакчиси вилоятдаги ташрифини Қўқон шаҳридаги “Imano group” МЧЖ билан танишишдан бошлади. 2008 йилда ташкил этилган мазкур корхонада айни пайтда юздан ортиқ ишчи-ходим меҳнат қилмоқда. Эътиборлиси, бу ерда ишлаб чиқарилаётган трикотаж маҳсулотлари нафақат ички бозорда, балки хорижга ҳам экспорт қилинмоқда.
O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов  корхонада яратилган шарт-шароитлар билан танишар экан, ишлаб чиқариш кўламини янада кенгайтириш, янги иш ўринлари яратиш бўйича зарур тавсиялар берди. Иш самарадорлиги оширишга қандай тўсиқлар бўлса, партия вакиллари уларни бартараф этишга тайёрлигини билдирди.
“Тадбиркорлик —  аҳоли бандлигининг гарови! Биз кичик бизнес ва фермерликни иш ўринларини яратувчи генератор сифатида қўллаб-қувватланиши тарафдоримиз!  Иш ўринлари заҳирасини яратиш, аҳоли, энг аввало ёшларни ишга жойлаштиришда янги самарали усуллардан фойдаланиш, уларни тадбиркорлик фаолиятига жалб қилишга алоҳида эътибор қаратмоқдамиз”, – дейди А.Хаитов.
Учрашув давомида Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси, халқ депутатлари вилоят, туман ва шаҳар Кенгашлари депутатлигига кўрсатилган номзодлар ўз сайловолди дастури бўйича йиғилганларга қисқача маълумотлар берди.
Шу куни O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов бошчилигидаги партия вакиллари вилоятнинг Бешариқ туманида бўлиб, сайловчилар билан учрашди.
Унда сўз олган Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод Шуҳрат Шарафутдинов ўзининг сайловолди дастурида белгиланган асосий йўналишлар ҳақида батафсил тўхталиб ўтди.
“Бугунги замон тадбиркорники. Нега десангиз сўнгги уч йилда юртимизда тадбиркорликни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, аҳоли, айниқса, ёшларни бизнес билан шуғулланишга фаол жалб қилишга алоҳида эътибор қаратилмоқда. Бу борада партиямиз томонидан ҳам тизимли ишлар амалга оширилмоқда. Партиямиз сайловолди дастурида ҳам ишбилармонлик ва инвестициявий муҳитни яхшилаш,  бизнес юритишни олис истиқболга мўлжалланган имкониятини таъминлаш мақсадида тадбиркорлик соҳасидаги қонунчиликни янада такомиллаштириш ва либераллаштиришга қаратилган муҳим вазифалар ўрин олган”, – дейди депутатликка номзод Ш.Шарафутдинов.
Учрашувда партия вакиллари иштирокчиларни 22 декабрь куни бўладиган Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ҳамда маҳаллий кенгашларга бўлиб ўтадиган сайловларда фаол иштирок этишга чақирди.

Руководитель УзЛиДеП А.Хаитов встретился с избирателями Ферганы (+видео, фото)
В целях ознакомления с деятельностью предпринимателей и фермеров,  доведения до населения идей и целей партии, проведения диалога с населением председатель Исполнительного комитета  Политического Совета УзЛиДеП А.Хаитов  посетил Ферганскую область.
Поездку по области лидер партии начал  с ознакомления деятельностью  ООО “Imano group” в городе Коканде.  На предприятии, образованном в  2008 году,  в настоящее время работают более ста человек. Трикотажная продукция предприятия реализуется не только на внутреннем рынке, но и экспортируется  за рубеж.
Руководитель УзЛиДеП  А.Хаитов  ознакомился с созданными на предприятии условиями, дал необходимые рекомендации о расширении производства и создании новых рабочих мест. Отметил, что партия готова к устранению преград на пути повышения эффективности производства.
“Предпринимательство – залог занятости населения!  Мы поддерживаем малый бизнес и фермерство  в качестве генератора по созданию рабочих мест! Уделяем особое внимание созданию резерва рабочих мест, использованию  самых эффективных методов  трудоустройства населения, прежде всего, молодежи, их привлечению в предпринимательство”, – сказал А.Хаитов.
В ходе встречи  выдвинутые от Движения предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партии Узбекистана  кандидаты в депутаты  Законодательной палаты Олий Мажлиса, областной, городские и районные кенгаши народных депутатов  представили собравшимся  краткие сведения о своих предвыборных программах.
В этот же день представители партии во  главе с  руководителем УзЛиДеП А.Хаитовым  прибыли в Бешарыкский район и встретились с избирателями.
Выступивший на встрече кандидат в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса Шухрат Шарафутдинов подробно рассказал об основных направлениях, намеченных в своей предвыборной программе.
“Настало время предпринимателей. В последние три года  в нашей стране уделяется особое внимание всесторонней поддержке  предпринимательства, активному привлечению населения, особенно молодежи, к занятию бизнесом.  В этом направлении системную работу проводит и наша партия. В предвыборной программе партии  намечены такие важные задачи, как улучшение деловой и инвестиционной среды, совершенствование и либерализация законодательства о предпринимательстве  с целью обеспечения возможностей для ведения бизнеса в перспективе”, – сказал кандидат в депутаты  Ш.Шарафутдинов.
На встрече  представители партии призвали участников мероприятия к активному  участию в предстоящих 22 декабря выборах  в Законодательную палату Олий Мажлиса и местные кенгаши.