Депутатликка номзод П.Аҳмеджанова сайловчилар билан учрашди
Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига кўрсатилган номзод Покиза Аҳмеджанова сайловчилар билан учрашди.
Боёвут туманидаги 34-сонли умумий ўрта таълим мактабида бўлиб ўтган учрашувда номзоднинг ишончли вакили сайловчиларни П.Аҳмеджонованинг таржимаи ҳоли билан таништирди.
Дастурда мактабгача таълим муассасалари тармоғини кенгайтириш ва моддий-техника базасини мустаҳкамлашга қаратилган муҳим вазифалар ўрин олган. Шунингдек, болаларнинг мактабгача таълим тизимига янада кенгроқ қамраб олинишини таъминлаш, мактабгача таълим соҳасидаги давлат-хусусий шерикчилиги учун қулай шарт-шароитлар яратишдек масалалар ўз ифодасини топган.
Учрашувда депутатликка номзод Покиза Аҳмеджанова сайловчиларни қизиқтирган саволларига жавоб қайтарди ва уларни бўлажак сайловларда фаол иштирок этишга чақирди.
Шу куни П.Аҳмеджанова туманнинг “Дўстлик”, Гулистон туманидаги “Бешбулоқ”, “А.Яссавий” маҳаллалари аҳолиси билан ҳам учрашди. Сайловчиларга ўз сайловолди дастури юзасидан маълумотлар берди.

Кандидат в депутаты Законодательной палаты  Олий Мажлиса от Движения предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партии Узбекистана  Покиза Ахмеджанова встретилась с избирателями.
На встрече, состоявшейся в 34-средней общеобразовательной школе Баяутского района, доверенный представитель кандидата  ознакомил избирателей с биографией и предвыборной программой  П.Ахмеджановой.
В программе главной целью намечено расширение сети дошкольных образовательных учреждений и укрепление их материально-технической базы. Также отражены такие вопросы, как обеспечение более широкого охвата детей системой дошкольного образования, создание благоприятных условий для государственно-частного партнерства  в системе  дошкольного образования.
На встрече кандидат в депутаты Покиза Ахмеджанова ответила на вопросы избирателей и призвала их к активному участию в предстоящих выборах.
В этот день  П.Ахмеджанова  также встретилась и с населением  махаллей “Дустлик” этого района, “Бешбулок”, “А.Яссавий” Гулистанского района. Рассказала избирателям  о своей предвыборной программе.