O‘zLiDeP сайловнинг якуний натижалари юзасидан брифинг ўтказди
Жорий йилнинг 6 январь куни Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партиясининг сайловлардаги иштироки ва якуний натижалар юзасидан брифинг бўлиб ўтди.
Унда оммавий ахборот воситалари вакиллари, журналистлар ва блогерлар иштирок этди.
Брифингда O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси Актам Хаитов бугун Марказий сайлов комиссияси томонидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси, маҳаллий кенгашларга бўлиб ўтган сайловнинг якуний натижалари эълон қилинганини айтиб, мазкур сиёсий жараён мутлақо янги шароитда, халқаро стандартларга мос Сайлов кодекси асосида ўтганини таъкидлади.
Қайд этилганидек, сайлов жараёнларида сиёсий партияларга яратилган тенг имкониятлар, уларнинг ўзаро соғлом рақобатлашуви, фуқароларнинг фаоллиги юртимизда амалга оширилаётган демократик ислоҳотларнинг том маънодаги амалий тасдиғи бўлди. Сайловлар “Янги Ўзбекистон — янги сайловлар” шиори остида ўтказилгани ҳам халқимизни келажакка ишончини намоён этиб, олиб борилаётган янгиланиш жараёнларининг ортга қайтмаслигини кўрсатди.
2019 йил 22 декабрдаги сайловда Олий Мажлис Қонунчилик палатасига 125 та округдан 42 тасидан O‘zLiDeP номзодлари депутатликка сайланган эди. Жорий йил 5 январдаги Қонунчилик палатасига такрорий овоз бериш белгиланган 25 та округдан 15 тасида партиямиз номзодлари иштирок этиб, шундан 11 таси депутатликка сайланди. Натижада Ўзбекистон Либерал-демократик партияси Олий Мажлис Қонунчилик палатасида энг кўп – 53 та ўринга эга бўлди.
Шунингдек, брифингда партия етакчиси маҳаллий кенгашларга ўтказилган сайловларда ҳам яққол устунлик O‘zLiDePда эканини эътироф этиб, эришилган натижа билан барчани самимий табриклади.
“Партиямизга, номзодларимизга билдирилган ишонч аввало давлатлатимиз раҳбари ташаббуси билан бошланган ислоҳотларни халқимиз қўллаб-қувватлаётгани натижасидир. Чунки партиямиз сайловларда амалга оширилаётган ислоҳотларни изчил давом эттириш, “Янги Ўзбекистонни биргаликда қурамиз”, “Давлат ҳам, ислоҳотлар ҳам инсонга хизмат қилиши керак” деган шиорлар билан сиёсий майдонда кураш олиб борди”, – деди O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов.
Брифинг якунида партия етакчиси сайловларда O‘zLiDeP номзодларини қўллаб-қувватлаган юртдошларимиз, хайрихоҳларимизга, қолаверса, сиёсий жараёнларни холис ёритиб борган оммавий ахборот воситалари, журналист ва блогерларга самимий миннатдорлик билдирди.
Тинчлик, ҳамкорлик ва тараққиёт тарафдоримиз
27.09.2023, 16:57
Халқаро ташаббуслар дунё эътибори марказида
21.09.2023, 09:45
Мирзаободда саноат ва тадбиркорликни ривожлантириш борасида қилинаётган ишлар танқидий таҳлил қилинди

УзЛиДеП организовала брифинг по итоговым результатам выборов
6 января текущего года состоялся брифинг, организованный Движением предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партией Узбекистана, посвященный участию партии в выборах и итоговым результатам этого важного политического процесса.
В нем приняли участие представители средств массовой информации, журналисты и блогеры.
На брифинге председатель исполнительного комитета политического совета УзЛиДеП Актам Хаитов сказал, что сегодня Центральной избирательной комиссией объявлены итоговые результаты выборов в Законодательную палату Олий Мажлиса и местные кенгаши и отметил, что этот политический процесс проводился в абсолютно новых условиях и на основе Избирательного кодекса, соответствующего международным стандартам.
Как отмечалось, созданные в избирательном процессе равные возможности для политических партий, условия для здоровой конкуренции и активность граждан стали практическим подтверждением проводимых в стране демократических реформ. Проведение выборов под лозунгом “Новый Узбекистан — новые выборы” продемонстрировал доверие народа в будущее и указал на необратимость проводимого процесса обновления.
На проводившихся 22 декабря 2019 года выборах в Законодательную палату Олий Мажлиса от 42 из 125 округов в депутаты были избраны кандидаты УзЛиДеП. В 15 из 25 округов, намеченных для проведения 5 января текущего года повторных выборов в Законодательную палату, принимали участие кандидаты от нашей партии, из 11 избраны депутатами. В результате Либерально-демократическая партия Узбекистана заняла наибольшее количество – 53 – депутатских мест в Законодательной палате Олий Мажлиса.
На брифинге лидер партии также признал очевидное первенство УзЛиДеП на выборах в местные кенгаши и искренне поздравил всех с достигнутыми результатми.
“Доверие, оказанное партии, нашим кандидатам - это, прежде всего, результат поддержки народом реформ, начатых по инициативе главы государства. Потому что наша партия ставит целью последовательное продолжение проводимых в стране реформ и осуществление лозунгов “Вместе построим новый Узбекистан”, “И государство, и реформы должны служить человеку”, – сказал лидер УзЛиДеП А.Хаитов.
В конце брифинга лидер партии выразил благодарность соотечественникам, сторонникам партии, объективно освещавшим выборы представителям средств массовой информации, журналистам и блогерам за поддержку кандидатов УзЛиДеП на выборах.