O'zLiDeP ишчи гуруҳи Деҳқонобод тумани ҳокими қабулига келган фуқаролар муаммоларини ўрганди (+фото)
20.02.2020, 09:01
Аввал хабар берганимиздек, Қашқадарё вилоятида маҳаллий Кенгашлар фаолиятини самарали ташкил этиш, сиёсий партиялар томонидан сайловолди жараёнларида кўтарилган масалаларни ўрганиш мақсадида O'zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси ва партиянинг Олий Мажлис қонунчилик палатасидаги фракцияси аъзоларидан таркиб топган ишчи гуруҳ иш бошлади.
Ишчи гуруҳ вакиллари вилоятнинг барча туманларида бўлиб, аҳоли билан мулоқотлар, учрашувлар ташкил этмоқда.
Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Спикерининг ўринбосари,  ишчи гуруҳ раҳбари Актам Хайитов Деҳқонобод тумани ҳокимлигида туман ҳокими қабулига келган фуқаролар билан учрашиб, уларни қийнаётган муаммолар - бандлик, ер кадастри, газ, ичимлик суви, йўл ва бошқа масалаларни ўрганди, баъзиларига шу ернинг ўзида ечим топилган бўлса, вақт талаб қиладиган муаммолар назоратга олинди.
- Менинг жойим бор, устахонани ҳам ўз кучим билан қураман, фақат  ускуналар харид қилиш учун банкдан кредит олишда ишчи гуруҳидан кўмак сўрадим, - дейди тумандаги “Деҳқонобод” маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида яшовчи тадбиркор Ибодат Неъматова. – Партия вакиллари бу масалада банк раҳбарлари билан маслаҳатлашиб, масалага ечим топди. Бундан мен жуда хурсанд бўлдим.
Шунингдек, “Моҳмирза” фермер хўжалиги раҳбари Бозоргул Каримова чорва моллари боқиш учун яйловлар қисқариб бораётгани, тиббиёт коллежини битирган Меҳринисо Намозова иш топишда қийналаётгани ва Сабоҳат Бозорова узоқ йиллардан буён фарзандларига алимент пули ололмаётгани ва шу каби бошқа бир қатор фуқаролардан тушган мурожаатлар жойида ўрганилиб, зарур чора-тадбирлар белгиланди.

Рабочая группа УзЛиДеП изучила проблемы граждан, бывших на приеме у хокима Дехканабадского района (+фото)
24.02.2020, 11:11
Рабочая группа УзЛиДеП изучила проблемы граждан, бывших на приеме у хокима Дехканабадского района  (+фото)
Как сообщалось ранее, в целях  эффективной организации деятельности местных кенгашей и изучения вопросов, намеченных партией в предвыборном процессе, в Кашкадарьинской области начала свою деятельность рабочая группа в составе  членов Исполнительного комитета Политического совета УзЛиДеП и фракции партии  в Законодательной палате Олий Мажлиса.
Представители рабочей группы посещают все районы области, проводят беседы и встречи с населением.
Заместитель Спикера Законодательной палаты Олий Мажлиса, руководитель рабочей группы   Актам Хайитов  встретился с гражданами, бывших на приеме в хокимияте, изучил проблемы  населения – вопросы занятости, земельного кадастра, газо- и водоснабжения, состояния дорог и другие вопросы.  Отдельные проблемы жителей были решены на месте,  требующие  определенного времени для решения   другие проблемы взяты под контроль.
- У меня есть площадь, мастерскую я построила самостоятельно, у рабочей группы попросила  помощи в получении банковского кредита на закупку оборудования, - сказала  проживающая  в сходе граждан  районной махалли “Дехконобод” предприниматель  Ибодат Неъматова. – Представители партии посоветовались с руководством банка и решили мою проблему.
Также на месте были рассмотрены и намечены меры для решения проблем руководителя фермерского хозяйства  “Мохмирза”  Бозоргул Каримовой  - вопрос сокращения пастбищ для откорма скота, выпускницы медицинского колледжа   Мехринисо Намозовой -  вопрос трудоустройства,  Сабохат Бозоровой -  вопрос о взимании алиментов на детей за долгие годы, а также проблем  других граждан.