O'zLiDeP депутати Гувалак қишлоғи аҳолиси учун янги кўприк қуришда кўмаклашди
Аввал хабар берганимиздек, Қашқадарё вилоятида маҳаллий Кенгашлар фаолиятини самарали ташкил этиш, сиёсий партиялар томонидан сайловолди жараёнларида кўтарилган масалаларни ўрганиш мақсадида O'zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси ва партиянинг Олий Мажлис Қонунчилик палатасидаги фракцияси аъзоларидан таркиб топган ишчи гуруҳ иш бошлади.
Бугун Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати Гулшана Худаярова Косон туманидаги Гувалак қишлоғи фуқаролари билан учрашди.
Илгари қишлоқдаги кўприк ва ундан ўтувчи йўл ёмон аҳволда бўлиб, яқинда шу ҳудуддан сайланган депутатлар кўмагида кўприк таъмирланиб, 3 километр йўлга шағал тўкилди, текислаб тамирланди. Учрашувда аҳоли бу муаммо бартараф этилганидан мамнунлигини билдиришди.  Аҳоли вакиллари учрашув давомида яна бир қанча муаммо ва таклифларни ўртага ташладилар.
- Қишлоғимиздаги 20-қишлоқ оилавий поликлиникасини қайта таъмирлаб, энг замонавий тиббий асбоб-ускуналар билан таъминламаса бўлмайди, - дейди Шодиёр Султонов. -  Бундан ташқари, ҳудудда чиқинди тўкиш жойини ташкил этиш, ёшларни шаҳарда эмас, қишлоқнинг ўзида никоҳдан ўтишини жорий этишни таклиф этаман.
Файзулла Ҳайдаров қишлоқда кексалар учун шинам бир маскан барпо этиш таклифини билдирди. Мейли бобо Жумабоев эса ёшларни ишсизлик масаласи қийнаётгани, баъзи йигит-қизлар иш излаб хорижга чиқиб кетаётганини, бунинг олдини олиш учун  худудда қайта ишлаш корхоналари барпо этиш зарурлигини таъкидлади.

При содействии депутатов УзЛиДеП построен новый мост в кишлаке Гувалак
Как сообщалось ранее, в целях  эффективной организации деятельности местных кенгашей и изучения вопросов, намеченных партией в предвыборном процессе, в Кашкадарьинской области начала свою деятельность рабочая группа в составе  членов Исполнительного комитета Политического совета УзЛиДеП и фракции партии  в Законодательной палате Олий Мажлиса.
Сегодня Депутат Законодательной палаты  Олий Мажлиса Гулшана Худаярова  встретилась с жителями кишлака Гувалак Касанского района.
Давно пришедший в негодность мост в кишлаке  при содействии  недавно избранных депутатов отремонтирован,  на дорогу протяженностью  3 километра засыпан шагал. На встрече жители благодарили депутатов за оказанную помощь, и озвучили  ряд имеющихся проблем и высказали свои предложения.
- В кишлаке необходимо  отремонтировать  20-сельскую семейную поликлинику и оснастить  современным медицинским оборудованием, - сказал   Шодиёр Султонов. -  Также предлагаю выделить на территории место для сбора мусора, проводить бракосочетание молодежи не в городе, а непосредственно в кишлаке.
Файзулла Хайдаров предложил  построить  место отдыха для пожилых людей.  Мейли бобо Жумабоев  затронул вопросы  безработицы среди молодежи, в связи с чем  молодые люди выезжают на работу за рубеж, и для решения проблемы предложил  построить на территории  перерабатывающие предприятия.