Бугунги кунда Шароф Рашидов туманида 4170 нафар маслакдошларимизни ўз сафларига бириктирган 96 та бошланғич партия ташкилоти фаолият олиб бормоқда. Пандемия шароитида қуйи бўғин аъзолари карантин қоидаларига қатъий амал қилган ҳолда “Саховат ва кўмак” тадбирларида фаол иштирок этишмоқда.
Туманда бошланғич партия ташкилоти сони яна биттага ошадиган бўлди. ЎзЛиДеП фаоли Феруза Норпўлатова раҳбарлик қилаётган “BAHORA TEXTILE PLYUS” ишлаб чиқариш корхонасида 20 нафар маслакдошларимизни бирлаштирган янги БПТ иш бошлади.
Ташкил этилганига беш йилдан сал кўпроқ вақт бўлган мазкур корхона сўнгги йилларда туман ҳокимлиги, халқ депутатлари туман кенгаши депутатлари кўмагида фаолият кўламини кенгайтириб бормоқда. Яқинда ЎзЛиДеП Сиёсий Кенгаши Ижроия Қўмитаси раиси А.Ҳаитов, партия фаоллари, туман ҳокимликлари иштирокидаги ишчи гуруҳ ҳам корхона фаолияти билан яқиндан танишдилар.
Бугунги кунда корхонадаги тикув цехлари сони тўрттага етказилиб, уларда жами 100 нафардан ортиқ хотин-қизлар бандлиги таъминланди. Айни пайтда улар карантин қоидаларига тўлиқ риоя қилган ҳолда болалар кийимлари, тиббий ниқоб ва бошқа турдаги тайёр маҳсулотларни истеъмолчиларга етказиб бермоқдалар.
- Тадбиркорлик фаолиятимни йўлга қўйишда ЎзЛиДеПнинг ёрдами жуда катта бўлган, - дейди корхона раҳбари Феруза Норпўлатова. – Ёшлигимдан “Ёшлар қаноти” фаоли сифатида партия томонидан ташкил қилинган кўплаб тадбирларда, кўрик-танловларда иштирок этдим. Тажрибали тадбиркорлардан маслаҳатлар олдим. “Ташаббус – 2019” республика кўрик - танловининг вилоят босқичида фахрли иккинчи ўринни қўлга киритишимда ҳам партия фаолларининг ёрдами катта бўлди. Айни пайтда ҳам ЎзЛиДеП вилоят, туман Кенгаши фаоллари, депутатларнинг эътиборини, қўллаб-қувватлашларини ҳар қадамда ҳис қилиб турибмиз. Айнан шу жиҳатларни эътиборга олиб, корхонамизда ҳам бошланғич партия ташкилоти ташкил этишга қарор қилдик.
Ўз фаолиятини бошлаган янги бошланғич партия ташкилоти аъзолари маҳаллалардаги хотин-қизларни иш билан таъминлаш, уларга касб-ҳунар сирларини ўргатиш, битирувчи қизлар муаммоларини ҳал қилишда депутатларга яқиндан кўмакдош бўлишни режалаштириб қўйишган.

Currently, there are 96 PPOs in Sharof Rashidov district, in the ranks of which 4170 people are united. In a pandemic, members of primary organizations, subject to quarantine rules, take an active part in “Generosity and Support” events.
Another PPO was organized in the district. A new primary party organization consisting of 20 members began to operate at the production enterprise “BAHORA TEXTILE PLYUS” under the leadership of UzLiDeP activist Feruza Norpulatova.
The enterprise was organized five years ago, in recent years it has been expanding its activities with the assistance of the district khokimiyat, the district council of people’s deputies. Recently, the working group consisting of the Chairman of the Executive Committee of the political council of UzLiDeP A. Khaitov, activists of the party and the district khokimiyat got acquainted with the activities of the enterprise.
Today the company has 4 sewing workshops employing more than 100 women. Currently, subject to quarantine rules, they produce children’s clothing, medical masks and other finished products.
“UzLiDep rendered assistance in establishing entrepreneurial activity”, said the head of the enterprise Feruza Norpulatova. “In my youth I was an activist of the “Youth Wing” of the party, took part in the events and contests held by the party. Thanks to the help of activists, the party became the winner of the regional stage of the republican review-competition “Tashabbus 2019”, took the second place. And today in our activities we feel the support of activists and deputies of the regional and district Councils of UzLiDeP. In this regard, we decided to create our own PPO at the enterprise”.
Members of the new primary party organization set themselves the following tasks: providing women with jobs, training them in their professions, assisting deputies in solving the problems of girls graduates.