Бугунги кунда Шароф Рашидов туманида 4170 нафар маслакдошларимизни ўз сафларига бириктирган 96 та бошланғич партия ташкилоти фаолият олиб бормоқда. Пандемия шароитида қуйи бўғин аъзолари карантин қоидаларига қатъий амал қилган ҳолда “Саховат ва кўмак” тадбирларида фаол иштирок этишмоқда.
Туманда бошланғич партия ташкилоти сони яна биттага ошадиган бўлди. ЎзЛиДеП фаоли Феруза Норпўлатова раҳбарлик қилаётган “BAHORA TEXTILE PLYUS” ишлаб чиқариш корхонасида 20 нафар маслакдошларимизни бирлаштирган янги БПТ иш бошлади.
Ташкил этилганига беш йилдан сал кўпроқ вақт бўлган мазкур корхона сўнгги йилларда туман ҳокимлиги, халқ депутатлари туман кенгаши депутатлари кўмагида фаолият кўламини кенгайтириб бормоқда. Яқинда ЎзЛиДеП Сиёсий Кенгаши Ижроия Қўмитаси раиси А.Ҳаитов, партия фаоллари, туман ҳокимликлари иштирокидаги ишчи гуруҳ ҳам корхона фаолияти билан яқиндан танишдилар.
Бугунги кунда корхонадаги тикув цехлари сони тўрттага етказилиб, уларда жами 100 нафардан ортиқ хотин-қизлар бандлиги таъминланди. Айни пайтда улар карантин қоидаларига тўлиқ риоя қилган ҳолда болалар кийимлари, тиббий ниқоб ва бошқа турдаги тайёр маҳсулотларни истеъмолчиларга етказиб бермоқдалар.
- Тадбиркорлик фаолиятимни йўлга қўйишда ЎзЛиДеПнинг ёрдами жуда катта бўлган, - дейди корхона раҳбари Феруза Норпўлатова. – Ёшлигимдан “Ёшлар қаноти” фаоли сифатида партия томонидан ташкил қилинган кўплаб тадбирларда, кўрик-танловларда иштирок этдим. Тажрибали тадбиркорлардан маслаҳатлар олдим. “Ташаббус – 2019” республика кўрик - танловининг вилоят босқичида фахрли иккинчи ўринни қўлга киритишимда ҳам партия фаолларининг ёрдами катта бўлди. Айни пайтда ҳам ЎзЛиДеП вилоят, туман Кенгаши фаоллари, депутатларнинг эътиборини, қўллаб-қувватлашларини ҳар қадамда ҳис қилиб турибмиз. Айнан шу жиҳатларни эътиборга олиб, корхонамизда ҳам бошланғич партия ташкилоти ташкил этишга қарор қилдик.
Ўз фаолиятини бошлаган янги бошланғич партия ташкилоти аъзолари маҳаллалардаги хотин-қизларни иш билан таъминлаш, уларга касб-ҳунар сирларини ўргатиш, битирувчи қизлар муаммоларини ҳал қилишда депутатларга яқиндан кўмакдош бўлишни режалаштириб қўйишган.

В настоящее время в Шараф Рашидовском районе  действуют 96 ППО, в рядах которых объединены 4170 человек.  В условиях пандемии  члены первичных организаций при соблюдении правил карантина  принимают активное участие в мероприятиях «Доброта и поддержка».
В районе организована еще одна ППО.  На производственном предприятии “BAHORA TEXTILE PLYUS”  под руководством  активистки УзЛиДеП  Ферузы Норпулатовой начала действовать новая первичная партийная организация в составе 20 членов.
Предприятие организовано пять лет назад, в последние годы  расширяет деятельность при содействии  районного хокимията, районного кенгаша  народных депутатов. Недавно рабочая группа в составе  председателя исполнительного комитета политического совета УзЛиДеП А.Хаитова, активистов  партии и хокимията района  ознакомилась с деятельностью предприятия.
Сегодня на предприятии действуют 4 швейных цеха, в которых работают 100 с лишним женщин.  В настоящее время при соблюдении правил карантина  они производят  детскую одежду, медицинские маски и иную готовую продукцию.
- УзЛиДеп оказал помощь в налаживании предпринимательской деятельности, - сказала руководитель предприятия Феруза Норпулатова. – В молодости  была активистом «Молодежного крыла» партии, принимала участие  в проводимых партией  мероприятиях и смотрах-конкурсах. Благодаря помощи  активистов партии  стала победителем  областного этапа  республиканского смотра-конкурса  “Ташаббус – 2019”, заняла второе место.  И сегодня в своей деятельности чувствуем поддержку  активистов и депутатов областного и районного кенгашей  УзЛиДеП. В этой связи приняли решение о создании на предприятии  своей ППО.
Члены новой первичной партийной организации поставили перед собой следующие задачи: обеспечение работой женщин махали, обучение их профессиям, оказание содействия депутатам в решении проблем  девушек-выпускниц.