O'zLiDeP депутати кўмагида Омад кўчасига асфальт ётқизилди
Андижон тумани, Саноат маҳалла фуқаролар йиғинидаги Омад кўчаси аҳли кўчанинг таъмирга муҳтожлигидан қийналади. Ёз-куз мавсумида чанг-тўзон, баҳор-қиш фаслида эса лойгарчилик аҳолининг тинкасини қуритади. Ёмғир ёғса, тамом, кўчадан юришга одам безиллайди...
Аҳолининг хали у мутасаддига, хали бу мутасаддига қилган мурожаатлари жавобсиз қолавергач, ишонч ҳам сўниб боргани рост. Ҳар доим бир жавоб: “Давлат дастурига киритилса, асфальтлаштирилади-да. Кутинглар!” Қизиқ, кутишларнинг охири борми? Тўлаётган паймона аҳоли вакилларига сўнгги умидни тутқазди гўё...
Халқ депутатлари Андижон вилоят Кенгаши депутати Тоҳиржон Толиповга қилинган мурожаат жуда тез фурсатда ижобий ечимини топди.
-Эҳҳее, қанча вақтимизни айрим мутасаддилар остонасида бекор сарфлабмиз, - дейди шу кўчада истиқомат қлувчи Обидахон Тошматова. – Депутатга раҳмат! Қаранг, мурожаат қилганимизга хали ҳеч қанча вақт бўлмади. Аллақачон асфальт ётқизиш ишлари бошланди.
Депутат сайловчиларига ҳар доим камарбаста. Андижон туман йўллардан фойдаланиш унитар корхонасига йўлланган депутатлик сўрови бефарқ қолдирилмади. Масъул корхона навбатдан ташқари мазкур кўчанинг асфальтлаш ишларини бажариб берди. Аҳоли хурсанд. Неча йиллик масала бартараф этилди.
Ҳақиқий депутат шундай ишлайди. Муаммонинг илдизини тезкор ва натижакорлик билан топади. Тоҳиржон Толиповнинг депутатлик фаолияти ана шу чизгилар билан янада яққолроқ намоён.

Улица асфальтирована при содействии депутата УзЛиДеП
Дорога на улице Омад СГМ Саноат  Андижанского района пришла в негодность, летом и осенью поднимается пыль столбом, зимой и весной – непролазная грязь…
Неоднократные обращения жителей в различные инстанции остались без результата, в ответ они только и слышали: «Внесут в государственную программу, тогда и положим асфальт. Ждите!» Но сколько можно ждать? Чаша терпения у людей лопалась, надежды не было…
Положительно вопрос решился после обращения  к депутату  Андижанского областного кенгаша народных депутатов Тохиржону Толипову.
-Эх, сколько времени мы потратили, обивая пороги  должностных лиц, - сказала  жительница с этой улицы Обидахон Тошматова. – Спасибо депутату! Мы недавно обратились к нему, и сразу же начали укладку асфальта.
Депутат всегда помогает избирателям.  Не остался без внимания депутатский запрос, направленный  в унитарное предприятие по эксплуатации дорог  Андижанского района.  Предприятие вне очереди выполнило работу по асфальтированию дороги.  Так решилась многолетняя проблема.
Вот так должен работать настоящий депутат. Быстро и результативно должен  устранять корень проблемы. Так работает депутат Тохиржон Толипов.