O'zLiDeP депутати кўмагида Омад кўчасига асфальт ётқизилди
Андижон тумани, Саноат маҳалла фуқаролар йиғинидаги Омад кўчаси аҳли кўчанинг таъмирга муҳтожлигидан қийналади. Ёз-куз мавсумида чанг-тўзон, баҳор-қиш фаслида эса лойгарчилик аҳолининг тинкасини қуритади. Ёмғир ёғса, тамом, кўчадан юришга одам безиллайди...
Аҳолининг хали у мутасаддига, хали бу мутасаддига қилган мурожаатлари жавобсиз қолавергач, ишонч ҳам сўниб боргани рост. Ҳар доим бир жавоб: “Давлат дастурига киритилса, асфальтлаштирилади-да. Кутинглар!” Қизиқ, кутишларнинг охири борми? Тўлаётган паймона аҳоли вакилларига сўнгги умидни тутқазди гўё...
Халқ депутатлари Андижон вилоят Кенгаши депутати Тоҳиржон Толиповга қилинган мурожаат жуда тез фурсатда ижобий ечимини топди.
-Эҳҳее, қанча вақтимизни айрим мутасаддилар остонасида бекор сарфлабмиз, - дейди шу кўчада истиқомат қлувчи Обидахон Тошматова. – Депутатга раҳмат! Қаранг, мурожаат қилганимизга хали ҳеч қанча вақт бўлмади. Аллақачон асфальт ётқизиш ишлари бошланди.
Депутат сайловчиларига ҳар доим камарбаста. Андижон туман йўллардан фойдаланиш унитар корхонасига йўлланган депутатлик сўрови бефарқ қолдирилмади. Масъул корхона навбатдан ташқари мазкур кўчанинг асфальтлаш ишларини бажариб берди. Аҳоли хурсанд. Неча йиллик масала бартараф этилди.
Ҳақиқий депутат шундай ишлайди. Муаммонинг илдизини тезкор ва натижакорлик билан топади. Тоҳиржон Толиповнинг депутатлик фаолияти ана шу чизгилар билан янада яққолроқ намоён.

The street was paved with the assistance of UzLiDeP deputy
The road on Omad street of CAM Sanoat of Andijan district has fallen into disrepair, dust rises in summer and autumn, impassable mud in winter and spring...
Repeated appeals of residents to various authorities were left without result, in response they only heard: “They will add it to the state program, then we will put asphalt. Wait!” But how long can you wait? People’s cup of patience burst, there was no hope...
The issue was resolved positively after an appeal to the deputy of Andijan regional council of people’s deputies Tokhirjon Tolipov.
“How much time we spent, knocking the thresholds of officials”, said a resident from this street Obidakhon Toshmatova. “Thanks to the deputy! We recently contacted him and immediately started paving”.
The deputy always helps the voters. The deputy’s request sent to the unitary enterprise for the operation of roads in Andijan district was not ignored. The company out of turn completed the work on asphalting the road. So the long-term problem was solved.
This is how a real deputy should work. Quickly and effectively, he must eliminate the root of the problem. This is how the deputy Tohirjon Tolipov works.