O‘zLiDeP Марғилонда “Тадбиркор ва ёшлар” учрашувини ўтказди
O‘zLiDeP Марғилон шаҳар Кенгаши «Ёшлар қаноти» томонидан шаҳар Кенгаши депутати Эркенжон Юнусов раҳбарлигидаги «Golden Valley Fasteners» МЧЖда “Тадбиркор ва ёшлар” учрашувини ўтказди.
Эркенжон Юнусов юртимизда тадбиркорларга яратилаётган шарт-шароитлардан унумли фойдаланиб, қолаверса, тижорат банкларининг қўллаб-қувватлаши орқали 2015 йилда ушбу корхонага асос солинган. Натижада 100 дан ортиқ фуқароларнинг бандлиги таъминланган. Корхонада шруп, самарез ва анкер маҳсулотлари ишлаб чиқарилади.
Тадбиркор ёшларга корхона ҳақида атрофлича маълумот бериб, ишлаб чиқариш жараёни билан таништирди.
- Биз “Тадбиркор ва ёшлар” учрашувларини мунтазам равишда ўтказиб келамиз. Унда тадбиркорликка қизиқиши ва интилиши бўлган ёшлар иштирок этиб, турли кўникма ва малакага эга бўладилар, – дейди биз билан суҳбатда партиянинг Марғилон шаҳар Кенгаши ижрочи котиби Абдубанноб Маҳкамов.

Entrepreneur and Youth Meeting in Margilan
The “Youth Wing” of Margilan city council of UzLiDeP in Golden Valley Fasteners LLC, headed by the deputy of the city council Erkinjon Yunusov, organized an Entrepreneur and Youth meeting.
Erkinjon Yunusov effectively using the opportunities created for entrepreneurs and with the support of commercial banks opened this enterprise in 2015. Employed over 100 people. The company specializes in production of screws and anchors.
The entrepreneur told the youth about the enterprise and the production process.
“We regularly hold events “Entrepreneur and Youth”. Young people interested in entrepreneurship take part in the events and acquire skills and qualifications”, said Abdubannob Mahkamov, Executive Secretary of Margilan city council of the party.