O‘zLiDeP Марғилонда “Тадбиркор ва ёшлар” учрашувини ўтказди
O‘zLiDeP Марғилон шаҳар Кенгаши «Ёшлар қаноти» томонидан шаҳар Кенгаши депутати Эркенжон Юнусов раҳбарлигидаги «Golden Valley Fasteners» МЧЖда “Тадбиркор ва ёшлар” учрашувини ўтказди.
Эркенжон Юнусов юртимизда тадбиркорларга яратилаётган шарт-шароитлардан унумли фойдаланиб, қолаверса, тижорат банкларининг қўллаб-қувватлаши орқали 2015 йилда ушбу корхонага асос солинган. Натижада 100 дан ортиқ фуқароларнинг бандлиги таъминланган. Корхонада шруп, самарез ва анкер маҳсулотлари ишлаб чиқарилади.
Тадбиркор ёшларга корхона ҳақида атрофлича маълумот бериб, ишлаб чиқариш жараёни билан таништирди.
- Биз “Тадбиркор ва ёшлар” учрашувларини мунтазам равишда ўтказиб келамиз. Унда тадбиркорликка қизиқиши ва интилиши бўлган ёшлар иштирок этиб, турли кўникма ва малакага эга бўладилар, – дейди биз билан суҳбатда партиянинг Марғилон шаҳар Кенгаши ижрочи котиби Абдубанноб Маҳкамов.

Встреча «Предприниматель и молодежь» в Маргилане
«Молодежным крылом» Маргиланского городского кенгаша  УзЛиДеП в ООО «Golden Valley Fasteners», которым руководит  депутат городского кенгаша Эркенжон Юнусов, организована встреча «Предприниматель и молодежь».
Эркенжон Юнусовэффективно используя созданные для предпринимателей возможности и при поддержке коммерческих банков в 2015 году открыл это предприятие.  Обеспечил работой более 100  человек. Предприятие специализируется на производстве шурупов, саморезов и анкеров.
Предприниматель рассказал молодежи о предприятии, ознакомил с процессом производства.
«Мы регулярно проводим мероприятия “Предприниматель и молодежь”. В мероприятиях принимает участие молодежь, интересующаяся предпринимательством, и приобретает навыки и квалификацию», - сказал исполнительный секретарь Маргиланского городского кенгаша партии Абдубанноб Махкамов.