O’zLiDeP депутати кўп қаватли турар жойларнинг томини шифер билан ёпишда кўмаклашди
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесидаги O’zLiDeP фракцияси аъзоси Зухра Реймова “Ҳаво йўли” МФЙ аҳолисидан келиб тушган мурожаатни ўрганиб чиқди. Маълум бўлишича, ушбу маҳалланинг иккита кўп қаватли турар жойларида истиқомат қилувчи фуқароларнинг том қисми шикастланган. Ўтган йили июнь ойида бўлиб ўтган кучли довул оқибатида шиферлар яроқсиз ҳолга келиб қолган.
Куз-қиш  мавусимида  ёғингарчилик  пайтида  томдан  чакки ўтмаслиги учун томни шифер билан ёпиб беришда ёрдам сўради. Депутат ўз ваколати доирасида тегишли ташкилотларга депутатлик сўровномалар юборди.
Натижада Нукус шаҳридаги “Несийбели қурилиш Нукус” МЧЖ томонидан “Ҳаво йўли” МФЙ ҳудудидаги Олтин ўрда кўчасидаги икки кўп қабатли уйларнинг томи шифер билан ёпилди.
Депутатнинг ёрдами билан муаммо ўз жойида бартараф қилинди. Халқ ишончини оқлаш, ризолигини олиш ҳар биримизнинг кундалик вазифамизга айланмоғи лозим ва шундагина халқ фаровонлиги йўлидаги эзгу мақсадларимиз бардавом бўлади.

UzLiDeP deputy helped to restore the roof of multi-storey buildings
Member of UzLiDeP faction in the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan Zukhra Reymova studied the appeals of the population of “Havo Yo’li” CAM. As it became known, the roof of two high-rise buildings located in this mahalla was worn out. As a result of the storm that arose in June last year, the slate fell into disrepair. Residents of these houses in their appeals asked to replace the slate. The deputy, within the framework of her powers, sent a deputy inquiry to relevant organizations.
As a result of Nesiybeli Qurilish Nukus LLC in the city of Nukus, the roofs of two multi-storey buildings on Oltin O’rda street of “Havo Yo’li” CAM were replaced.
With the assistance of the deputy, the problem has been resolved. Justifying the trust of people, providing them with assistance should become our daily work, only in this way we will achieve our goals on the way to achieving the wellbeing of our society.