O’zLiDeP депутати кўп қаватли турар жойларнинг томини шифер билан ёпишда кўмаклашди
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесидаги O’zLiDeP фракцияси аъзоси Зухра Реймова “Ҳаво йўли” МФЙ аҳолисидан келиб тушган мурожаатни ўрганиб чиқди. Маълум бўлишича, ушбу маҳалланинг иккита кўп қаватли турар жойларида истиқомат қилувчи фуқароларнинг том қисми шикастланган. Ўтган йили июнь ойида бўлиб ўтган кучли довул оқибатида шиферлар яроқсиз ҳолга келиб қолган.
Куз-қиш  мавусимида  ёғингарчилик  пайтида  томдан  чакки ўтмаслиги учун томни шифер билан ёпиб беришда ёрдам сўради. Депутат ўз ваколати доирасида тегишли ташкилотларга депутатлик сўровномалар юборди.
Натижада Нукус шаҳридаги “Несийбели қурилиш Нукус” МЧЖ томонидан “Ҳаво йўли” МФЙ ҳудудидаги Олтин ўрда кўчасидаги икки кўп қабатли уйларнинг томи шифер билан ёпилди.
Депутатнинг ёрдами билан муаммо ўз жойида бартараф қилинди. Халқ ишончини оқлаш, ризолигини олиш ҳар биримизнинг кундалик вазифамизга айланмоғи лозим ва шундагина халқ фаровонлиги йўлидаги эзгу мақсадларимиз бардавом бўлади.

Депутат УзЛиДеП помог восстановить кровлю многоэтажных домов
Член фракции УзЛиДеП в Жокаргы Кенесе Республики Каракалпакстан Зухра Реймова изучила обращения населения СГМ “Хаво йули”. Как стало известно, прохудилась кровля расположенных в этой махалле двух многоэтажных домов. В результате поднявшейся в июне прошлого года бури шифер пришел в негодность. Жители этих домов в своих обращениях просили заменить шифер. Депутат в рамках своих полномочий направила депутатский запрос в соответствующие организации.
В результате ООО “Несийбели курилиш Нукус” города Нукуса была заменена кровля двух многоэтажных домов на улице Олтин урда СГМ “Хаво йули”.
При содействии депутата проблема решена. Оправдание доверия народа, предоставление ему помощи, должны стать нашей повседневной работой, только так мы достигнем поставленных целей на пути достижения благополучия нашего общества.
Пресс-служба Каракалпакского Республиканского
722
Азиз Пиржанов2020-11-18 09:59:33
Депутатлар фаол булса, халк ишончини окласа Президентимизнинг сиёсати амалга оширилмокда деб бемалол айтсак булади. Депутатимиз фаолиятига мувафаккиятлар тилаймиз