O’zLiDeP депутатлари, журналист ва блогерлар ҳамкорлигида матбуот конференцияси ўтказилди
O’zLiDeP Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши томонидан  “Депутат ва ОАВ: ҳамкорликда ишлаш ва галдаги  режалар” мавзусида онлайн матбуот конференцияси ташкил қилинди.
Матбуот конференцияда  Қорақалпоғистон  Республикаси Жўқорғи Кенгеси ва Халқ депутатлари шаҳар ва туман Кенгаши депутатлари, партия вакиллари, журналист ва блогерлар иштирок этди.
Конференцияда партиянинг Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши аппарат раҳбари Шарапат Отемисов партиянинг ўтган йиллар давомида олиб борилган ишлари, эришган натижа ва камчиликлар, айниқса партиядан сайланган депутатларнинг ўз сайлов округида аҳолининг муаммоларини ўрганиш  ва уларни  жойида бартараф  қилиш борасида олиб борилган амалий ишлари,  ҳозиргидек  синовли бир пайтда депутатлар, электоратимиз бўлган тадбиркор ва фермерлар томонидан  баҳоли қудрат кўрсаткан  беғараз   хайр саховат  ишларини ҳам алоҳида эътироф этди.
Конференцияда журналист ва блогерлар  томонидан   ҳозирги кунда учраётган долзарб муаммолар, газ, сув, электр токи, ижтимоий тармоқлардаги аҳолининг муаммолари бўйича ҳам саволлар ўртага ташланди.  Эътиборли томони партиядан сайланган депутатларнинг ўз сайлов округларида олиб борган амалий  ишлари, аҳолининг муаммоларини ўрганиш борасида қилинаётган ишларни журналист ва блогерлар билан бирга ишлаш таклифи илгари сурилди.
Танқидий руҳда ўтган конференцияда журналист ва блогерлар билан ҳамкорликни янада кучайтириш борасида фикр алмашилди.

Состоялась совместная пресс-конференция депутатов, журналистов и блогеров
Каракалпакским Республиканским Кенгашем УзЛиДеП организована онлайн пресс-конференция на тему «Депутат и СМИ: совместная работа и очередные задачи».
В работе пресс-конференции приняли участие депутаты Жокорги Кенгеса Республики Каракалпакстан и городских и районных Кенгашей народных депутатов, представители партии, журналисты и блогеры.
Выступивший на конференции руководитель Аппарата Кенгаша Республики Каракалпакстан Шарапат Отемисов особо подчеркнул работу партии, осуществляемой в последние годы, достижения и недостатки, практические работы депутатов партии в своих избирательных округах по изучению и устранению проблем населения, а также безвозмездную помощь и благотворительность в дни испытаний депутатов, предпринимателей и фермеров, которые являются электоратом партии.
На конференции журналистами и блогерами на обсуждение вынесены вопросы по актуальным проблемам сегодняшнего дня, поднятым в социальных сетях- обеспечению населения газом, питьевой водой, электричеством. Значимо то, что в ходе конференции выдвинуто предложение о совместной работе журналистов и блогеров с депутатами партии в своих избирательных округах в процессе практической работы по решению проблем населения .
На конференции, прошедшей в духе критического анализа проведен обмен мнениями по дальнейшему усилению сотрудничества депутатов с журналистами и блогерами.