Муаммо депутат кўмагида ҳал этилди
Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати-Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан сайланган Хўжайли тумани Кенгаши депутати Светлана Мамутованинг амалий ёрдами билан “Водник” шаҳарча фуқаролар йиғинида яшовчи фуқаро Гулсара Сейбуллаеванинг хонадонига табиий газ тармоғи тортиб берилди.
Депутат шаҳарча фуқаролар йиғини “Тўлқин” кўчаси 40-уйда истиқомат қилувчи Гулсара Сейбуллаева билан юзма-юз мулоқот қилиб, унинг яшаш шароити билан танишди ва муаммоларини тинглади. Гулсара опа 35 йил мобайнида мактабда ўқитувчи бўлиб ишлаган. Ҳозир нафақада.
Фуқаронинг уй атрофига газ тармоғи келиб турганига анча бўлгани билан, 2009 йилдан бошлаб шу кунга қадар ўчоқда ўтин ёқиб, таом тайёрлаган.
Аммо шу газни уйига тортишга моддий шароити бўлмаган. Турмуш ўртоғи ҳар куни ўтин чопиш билан овора. Халқ вакили дарҳол тегишли ташкилотлар билан боғланиб, газ тармоғидан мутахассис чақирди. Овул оқсоқоли Кўптилеу Оспанов билан биргаликда ўз ҳисобидан керакли трубаларни олиб берди ва опанинг оиласига табиий газ тармоғи тортилди.
Натижада сайловчининг муаммоси депутат ёрдамида бартараф қилинди. Ҳақиқатдан ҳам муаммонинг катта-кичиги бўлмайди. Ҳар бир мурожаат ортида инсон тақдири турганлигини унутмаслигимиз керак. Зеро, бизнинг мамлакатимизда инсон манфаати ҳамма нарсадан устун.
Қашқадарёда куз-қиш мавсумига тайёргарлик ҳолати бўйича масъулларнинг ахбороти танқидий кўриб чиқилди

Deputy helps to solve the problem
With the practical assistance of Svetlana Mamutova, a deputy of Khojeyli District Council of the Movement of Entrepreneurs and Businesspeople – the Liberal Democratic Party of Uzbekistan, a natural gas pipeline was connected to the house of Gulsara Seybullayeva, a resident of “Vodnik” city citizens’ assembly.
The deputy visited Gulsara Seybullayeva in her house No. 40 on Tulkin street, got acquainted with her living conditions and listened to problems. Mrs. Gulsara is a teacher with 35 years of experience. She is currently retired.
Despite the fact that a gas pipeline has long existed near the house of the citizen, since 2009 she still used firewood for cooking and heating.
She did not have the financial ability to bring this gas into the house. The husband is busy collecting firewood every day. The people’s representative immediately contacted the relevant organizations and called a specialist from the gas network. Together with the aksakal of the aul Kuptileu Ospanov, they purchased necessary pipes at their own expense and supplied gas to the pensioner’s house.
As a result, the problem of the voter was solved with the assistance of the deputy. In reality, there are no big or small problems. We must not forget that there is a human life behind every problem. For, in Uzbekistan, human interests are above all.