Муаммо депутат кўмагида ҳал этилди
Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати-Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан сайланган Хўжайли тумани Кенгаши депутати Светлана Мамутованинг амалий ёрдами билан “Водник” шаҳарча фуқаролар йиғинида яшовчи фуқаро Гулсара Сейбуллаеванинг хонадонига табиий газ тармоғи тортиб берилди.
Депутат шаҳарча фуқаролар йиғини “Тўлқин” кўчаси 40-уйда истиқомат қилувчи Гулсара Сейбуллаева билан юзма-юз мулоқот қилиб, унинг яшаш шароити билан танишди ва муаммоларини тинглади. Гулсара опа 35 йил мобайнида мактабда ўқитувчи бўлиб ишлаган. Ҳозир нафақада.
Фуқаронинг уй атрофига газ тармоғи келиб турганига анча бўлгани билан, 2009 йилдан бошлаб шу кунга қадар ўчоқда ўтин ёқиб, таом тайёрлаган.
Аммо шу газни уйига тортишга моддий шароити бўлмаган. Турмуш ўртоғи ҳар куни ўтин чопиш билан овора. Халқ вакили дарҳол тегишли ташкилотлар билан боғланиб, газ тармоғидан мутахассис чақирди. Овул оқсоқоли Кўптилеу Оспанов билан биргаликда ўз ҳисобидан керакли трубаларни олиб берди ва опанинг оиласига табиий газ тармоғи тортилди.
Натижада сайловчининг муаммоси депутат ёрдамида бартараф қилинди. Ҳақиқатдан ҳам муаммонинг катта-кичиги бўлмайди. Ҳар бир мурожаат ортида инсон тақдири турганлигини унутмаслигимиз керак. Зеро, бизнинг мамлакатимизда инсон манфаати ҳамма нарсадан устун.
Қашқадарёда куз-қиш мавсумига тайёргарлик ҳолати бўйича масъулларнинг ахбороти танқидий кўриб чиқилди

Проблема решена при содействии депутата
При практической помощи депутата Ходжейлинского районного Кенгаша Движения предпринимателей и деловых людей –Либерально –демократической партии Узбекистана Светланы Мамутовой к дому жительницы городского схода граждан «Водник» Гулсары Сейбуллаевой подведен газопровод с природным газом.
Депутат посетила Гулсару Сейбуллаеву в ее доме №40 по улице «Тулкин», ознакомилась с ее условиями проживания и выслушала проблемы. Гулсара апа педагог с 35-летним стажем. В данный момент она на пенсии.
Несмотря на то, что возле дома гражданки уже давно существует газопровод, она с 2009 года до сих пор использовала дрова для приготовления пищи и отопления.
У нее не было финансовой возможности провести этот газ в дом. Муж каждый день занят заготовкой дров. Народный представитель незамедлительно связалась с соответствующими организациями и вызвала специалиста из газовой сети. Вместе с аксакалом аула Куптилеу Оспановым за свой счет приобрели необходимые трубы и в дом пенсионерки проведен газ.
В результате проблема избирателя решена при содействии депутата. В действительности не бывает больших или маленьких проблем. Мы не должны забывать, что за каждой проблемой стоит человеческая жизнь. Ибо, в нашей стране интересы человека превыше всего.