O'zLiDeP фаоллари пойтахтдаги мактаб ўқитувчиларнинг 4 нафарига 2 млн. 500 минг сўмдан пул мукофоти топширди
10.02.2021, 16:15
Халқ депутатлари Чилонзор тумани Кенгашидаги O'zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Ж. Нодирхонов ташаббуси билан тумандаги 163-сонли умумтаълим мактабида Алишер Навоий таваллудининг 580 йиллиги ҳамда Захириддин Мухаммад Бобур таваллудининг 538 йиллиги муносабати билан маънавий-маърифий тадбир ташкил этилди.
Тадбир доирасида мактабнинг юқори синф ўқувчилари ўртасида Навоий ғазаллари ва рубоийларини ёддан айтиш бўйича мусобақа ҳам ўтказилди.
Мазкур байрам тадбирида иштирок этган ЎзЛиДеП фаоллари ва тадбиркорлар томонидан энг фаол 5 нафар ўқувчилар, 3 нафар энг аълочи ўқувчилар ва 1 нафар математика бўйича туман олимпиадаси ғолиби қимматбаҳо совғалар билан тақдирланишди.
Шунингдек, партия фаоллари томонидан ёшларга таълим бериб келаётган энг фаол, фидойи 4 нафар ўқитувчиларнинг ҳар бирига 2 млн. 500 минг сўмдан пул мукофоти топширилди.

Активисты УзЛиДеП вручили 4 учителям столичной школы премии по 2 млн. 500 тысяч сумов
По инициативе Ж. Нодирхонова - члена депутатской группы УзЛиДеП Чиланзарского районного Кенгаша народных депутатов в районной общеобразовательной школе №163 организовано духовно-просветительское мероприятие, посвященные 580-летию Алишера Навои и 538-летию Захириддина Мухаммада Бабура.
В рамках мероприятия среди старшеклассников проводился конкурс на лучшее прочтение  газелей и рубаи Навои.
Принимавшие участие в мероприятии активисты УзЛиДеП и предприниматели вручили ценные подарки 5 активным ученикам, 3 отличникам и 1 победителю районной олимпиады по математике.
Без награды не остались и учителя, вносящие весомый вклад в обучение детей, способствующих воспитанию бережного отношения к культурному наследию - 4 учителям активисты партии вручили денежные премии по 2 млн. 500 тысяч сумов.