Депутат Қувасойда “маҳаллабай” кесимида муаммоларни ўрганишни бошлади
Халқ депутатлари Фарғона вилояти Кенгаши депутати Аскар Кадиров Қувасой шаҳрида навбатдаги сайёр қабулини ўтказди.
Сайёр қабулда ўнлаб фуқароларнинг мурожаатлари кўриб чиқилди. Шунингдек, 10 нафар мурожаатчига мурожаатлари бўйича ҳуқуқий маслаҳат ва тушунтиришлар берилди. 12 нафар фуқароларнинг мурожаатлари юзасидан тегишли ташкилотларга депутатлик сўрови юборилишига келишилди. 5 нафар фуқаронинг мурожаати шу ернинг ўзида ҳал этилди. Бундан ташқари, фуқароларни иш билан таъминлаш юзасидан қилган мурожаатларига депутат ўз ташаббусини билдирди. Яъни, март ойидан бошлаб “Депутат кўмаги” лойиҳаси амалга оширилиб, “Темир дафтар”, “Аёллар” ва “Ёшлар” дафтаридаги фуқароларга чорвачилик, паррандачилик, ҳамда тикув машиналари учун кўмак кўрсатилади. Депутат кўмаги йўналтирилган маблағлар қайтарилмаслик шарти билан амалга оширилиши маълум қилинди.
Депутат А.Кадиров шу куни аҳолининг муаммоларини ўрганиш давомида ўзига бириктирилган 17-умумий ўрта таълим мактабида бўлиб, ўқувчиларни спортга жалб этиш, уларни спортга қизиқтириш мақсадида шарт-шароитларни ўрганди. Мактаб ўқувчилари учун зарур бўлган спорт анжомлар ва бошқа асбоб-ускуналарни олиб берилиши бўйича мактаб директори билан келишиб олинди.

В Кувасае депутат начал изучать проблемы в разрезе “махаллабай”
Депутат Ферганского областного Кенгаша народных депутатов Аскар Кадиров провел очередной выездной прием в городе Кувасае.
На выездном приеме рассматривались обращения граждан. Так, десять из них получили правовую консультацию. По обращениям 12 граждан принято решение о направлении депутатского запроса в соответствующие организации и их решение взято на депутатский контроль. Проблемы 5 граждан решены на месте.
Вместе с тем, депутат высказал свое мнение в отношении обращений граждан, касающихся трудоустройства. Начиная с марта месяца, будет реализовываться проект «Помощь депутата» и гражданам, включенным в «Темир дафтар», «Аёллар дафтари» и «Ёшлар дафтари» будет предоставляться помощь в организации животноводства, птицеводства и швейного дела. Депутат разъяснил, что средства, выделяемые в качестве помощи, будут направляться безвозмездно.
В ходе изучения проблем населения депутат посетил и закрепленную за ним общеобразовательную школу №17, где ознакомился с ходом образовательного процесса, оснащенности классов и изучил работу по вовлечению детей в занятие спортом. По итогам изучения деятельности школы принято решение об обеспечении школьников всем необходимым, в том числе и спортивным инвентарем.
Шоҳсултон ТУХТАМАТОВ,
В рамках проекта "Депутат в махалле - на пути решения проблем" в Арнасайе проводится работа по благоустройству
09.04.2021, 14:50
Помощь депутата в установке трансформатора
09.04.2021, 14:43
Депутат УзЛиДеП посетил дома 83 пожилых людей и женщин
05.04.2021, 17:21
В Сырдарье депутаты УзЛиДеП заслушали отчеты управлений народного образования, энергетики и кадастра