Кўп қаватли уйлар қурилишларида кўзга ташланаётган камчиликлар муҳокама қилинди
O'zLiDeP Фарғона шаҳар Кенгаши томонидан Фарғона халқаро аэропорти қошида ташкил этилган бошланғич партия ташкилотида очиқ мулоқот ташкил этилди.
Тадбирда Халқ депутатлари Фарғона шаҳар Кенгашининг “Маҳаллий бюджетни шакллантириш ва ижро этиш, иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш ва тадбиркорликни ривожлантириш масалалари бўйича” доимий комиссияси аъзоси Миродил Мадаминов томонидан аҳоли турмуш даражасини ошириш, тадбиркорликка йўналтириш, айниқса, ёшларни тадбиркорликка жалб этиш борасида амалга оширилаётган ислоҳотлар хусусида йиғилганларга маълумот берди.
Мулоқотда Марказий банк, Универсал банк, Микрокредит банк вакиллари иштирок этишиб, банклар томонидан бериладиган кредит маблағлари ва яратилган имтиёзлар ҳақида тўхталиб ўтишди.
Шунингдек, мулоқотда – қурилиш соҳасидаги қонунлар ижросини ўрганиб мавжуд муаммоларни жамоатчилик назорати орқали ҳал қилишга кўмаклашиш масаласида фикрлар билан ҳам ўртоқлашилди.
Жумладан, қурилиш соҳасида фаолият юритаётган шаҳар Кенгаши депутати Асроржон Кадиров сўзга чиқиб бугунги кунда шаҳарсозлик борасида амалга оширилаётган ишлар, кўпқаватли уйлар қурилишлари ва ушбу соҳада кўзга ташланаётган камчиликлар хусусида тўхталиб ўтди.
Фарғона политехника институти қурилиш факультети талабаси Юсуфхон Нурматов қурилишларда мавжуд муаммолар, ноқонуний қурилишлар ҳақида фикр билдириб, бу боарда ўз таклифларини билдирди.

Обсуждены недостатки, допускаемые в строительства многоэтажных домов
Ферганским городским кенгашем УзЛиДеП организован «круглый стол» в ППО Ферганского международного аэропорта.
На мероприятии член постоянной комиссии Ферганского городского кенгаша по вопросам формирования исполнения местного бюджета, проведения экономических реформ и развития предпринимательства Миродил Мадаминов представил информацию о работе по повышению уровня жизни населения, привлечению жителей, и особенно молодежи в предпринимательство.
В работе «круглого стола» приняли участие представители Центрального банка, Универсалбанка, Микрокредитбанка и рассказали о кредитах и льготах, предоставляемых этими банками.
Также состоялся обмен мнениями о содействии в решении проблем в сфере строительства посредством общественного контроля и изучения законов о строительстве.
Выступив на мероприятии, работающий в сфере строительства депутат городского кенгаша Асроржон Кадиров рассказал о работе в современном градостроительстве, возведении многоэтажных домов и недостатках в этой сфере.
Студент строительного факультета Ферганского политехнического института Юсуфхон Нурматов затронул проблемы в сфере строительства, высказал собственное мнение о незаконном строительстве и предложения в этом направлении.