Депутатлар ва тадбиркорлар мулоқотида 2 та муаммо жойида ечим топди
“Депутатлар ва тадбиркорлар мулоқоти” форумида айни кунларда жойлардаги тадбиркорлар, ишбилармон доира вакилларининг, кичик бизнес субъектларининг фаолиятларидаги мавжуд муаммоларни ўрганиш ва уларга амалий кўмак беришда тегишли мутасаддилар билан яқин ҳамкорлик ўрнатишга катта ёрдам бермоқда.
Шундай учрашувлардан навбатдагиси Пахтачи туманида бўлиб ўтди. Форумда ҳамкор ташкилотлардан туман Бош Вазир қабулхонаси туман бўлими, Ёшлар ишлари агентлиги туман бўлими ва бошқа ҳамкорлар тадбиркорлар ва ўз бизнесларини йўлга қўймоқчи бўлган ёшларга ҳуқуқий маслаҳатлар бердилар.
Форумда иштирок этаётган тадбиркор Азамат Шарипов пена-блок ишлаб чиқаётгани, маҳсулотни сотиш учун туман ҳокимлиги томонидан амалий ёрдам беришини сўраб мурожаат қилди. Ушбу масалада Бош Вазир қабулхонаси туман бўлими раҳбари амалий ёрдам берадиган бўлди.
Мавжуда Омонова томонидан хотин-қизларга ўқув курсларида ўқигани учун берилган сертификатлар асосида Халқ банки ҳамда Микрокредит банклари орқали кредитлар берилмаётгани юзасидан муражаат қилди.
Феруз Равшанов томонидан депутатларга иккита мурожаат бўйича юзланар экан биринчи масаласи туман Агробанкдан терминал олиш кераклиги айтилди. Масала жойида ўрганилиб туман Кенгаши депутати Ш. Мирзаев томонидан ҳал этилди.
Форумда кўтарилган шу ва шу каби қатор муаммоли масалалар ҳамкор ташкилот вакиллари билан биргаликда депутатлар назоратига олинди. Билдирилган таклифлар ва фикр-мулоҳазалар Олий Мажлис Қонунчилик палатасига етказилишига келишиб олинди.

В настоящее время установление тесного сотрудничества с должностными лицами в рамках форума “Диалог депутатов и предпринимателей” способствует изучению и оказанию практической помощи в решении  проблем  предпринимателей, представителей деловых кругов, субъектов малого бизнеса.
Одна из таких встреч состоялась в Пахтачинском районе. На форуме  представители  районного отделения приемной Премьер-министра, районного отделения Союза молодежи  дали правовые консультации предпринимателям и молодежи, желающей  наладить собственный бизнес.
Принявший участие в форуме предприниматель Азамат Шарипов сообщил о производстве пено-блоков, и попросил представителей хокимията оказать содействие в реализации продукции.  В этом вопросе ему окажет помощь руководитель районного отделения приемной Премьер-министра.
Мавжуда Омонова сообщила о том, что отделениями Народного банка и Микрокредитбанка женщинам не выделяют кредиты,  хотя у них есть сертификаты об окончании учебных курсов.
Феруз Равшанов подал депутатам два обращения.  Первое – необходимо получить терминал Агробанка. Этот вопрос был изучен на месте и решен депутатом районного кенгаша Ш. Мирзаевым.
Остальные, рассмотренные на форуме проблемы, взяты под контроль депутатов и представителей организаций-партнеров. Достигнуто соглашение о представлении высказанных мнений и предложений в законодательную палату Олий Мажлиса.