Депутатлар ва тадбиркорлар мулоқотида 2 та муаммо жойида ечим топди
“Депутатлар ва тадбиркорлар мулоқоти” форумида айни кунларда жойлардаги тадбиркорлар, ишбилармон доира вакилларининг, кичик бизнес субъектларининг фаолиятларидаги мавжуд муаммоларни ўрганиш ва уларга амалий кўмак беришда тегишли мутасаддилар билан яқин ҳамкорлик ўрнатишга катта ёрдам бермоқда.
Шундай учрашувлардан навбатдагиси Пахтачи туманида бўлиб ўтди. Форумда ҳамкор ташкилотлардан туман Бош Вазир қабулхонаси туман бўлими, Ёшлар ишлари агентлиги туман бўлими ва бошқа ҳамкорлар тадбиркорлар ва ўз бизнесларини йўлга қўймоқчи бўлган ёшларга ҳуқуқий маслаҳатлар бердилар.
Форумда иштирок этаётган тадбиркор Азамат Шарипов пена-блок ишлаб чиқаётгани, маҳсулотни сотиш учун туман ҳокимлиги томонидан амалий ёрдам беришини сўраб мурожаат қилди. Ушбу масалада Бош Вазир қабулхонаси туман бўлими раҳбари амалий ёрдам берадиган бўлди.
Мавжуда Омонова томонидан хотин-қизларга ўқув курсларида ўқигани учун берилган сертификатлар асосида Халқ банки ҳамда Микрокредит банклари орқали кредитлар берилмаётгани юзасидан муражаат қилди.
Феруз Равшанов томонидан депутатларга иккита мурожаат бўйича юзланар экан биринчи масаласи туман Агробанкдан терминал олиш кераклиги айтилди. Масала жойида ўрганилиб туман Кенгаши депутати Ш. Мирзаев томонидан ҳал этилди.
Форумда кўтарилган шу ва шу каби қатор муаммоли масалалар ҳамкор ташкилот вакиллари билан биргаликда депутатлар назоратига олинди. Билдирилган таклифлар ва фикр-мулоҳазалар Олий Мажлис Қонунчилик палатасига етказилишига келишиб олинди.

At present, the establishment of close cooperation with officials within the framework of the forum “Dialogue of deputies and entrepreneurs” contributes to the study and provision of practical assistance in solving the problems of entrepreneurs, representatives of businesspeople, small business entities.
One of such meetings took place in Pakhtachi district. At the forum, representatives of the district office of the Prime Minister’s reception room, the district office of the Youth Union gave legal advice to entrepreneurs and youth wishing to establish their own business.
Entrepreneur Azamat Sharipov, who took part in the forum, informed about the production of foam blocks, and asked the representatives of the hokimiyat to assist in the sale of products. In this matter, he will be assisted by the head of the district office of the Prime Minister’s reception.
Mavjuda Omonova said that the branches of Khalq Bank and Mikrocreditbank do not provide loans to women, although they have certificates of completion of training courses.
Feruz Ravshanov submitted two appeals to the deputies. First, it is important to get an Agrobank terminal. This issue was studied on the spot and resolved by the deputy of the district council Shavkat Mirziyoyev.
The rest of the problems discussed at the forum were taken under the control of the deputies and representatives of partner organizations. An agreement was reached on the submission of the expressed opinions and proposals to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis.