Депутат маҳаллада: “Қушчек” маҳалласидаги 700 метр йўл шағаллаштирилди
Норин  туман кенгаши  депутати А.Қодировга “Қушчек” МФЙ Чек кўчасидаги фуқаролардан мурожаат тушди. Унда маҳалладаги 2 та кўча таъмирталаб бўлиб қолганлиги, йўловчилар ва автомобиллар қатновида қийинчиликлар туғилаётганлиги, айниқса, ёғингарчилик пайтида аҳвол янада ёмон бўлиши таъкидланган.
Депутат аҳолининг бу мурожаатини эътиборга олиб, туман йўл қурилиш унитар корхонасига депутатлик сўрови билан чиқди. Унинг бу сўрови эътиборсиз қолмади. 3 кун муддатда корхона ишчилари томонидан ушбу  кўчаларга шағал ётқизилди, маҳалла аҳли ҳам қараб тургани йўқ, улар ҳам ҳашар йўли билан кўмак беришди. Қисқа муддат ичида 700 метр йўл шағаллаштирилди.
Маҳалла аҳли мазкур ижобий ишлар учун барча мутасадди раҳбарлар ва депутатга ўз миннатдорчилигини билдирди.

Deputy’s assistance in solving the problems of the mahalla
Deputy of Naryn District Council of People’s Deputies A. Kodirov received an appeal from citizens living on Chek street of CAM “Kushchek” about the very poor condition of roads on 2 streets of the mahalla.
On this appeal, the deputy sent a deputy’s request to the district unitary enterprise for the construction of roads. In response to a request, within 3 days, the employees of the enterprise laid gravel on the roads, with the help of residents of the mahalla. This is how gravel was laid on 700 meters of roads.
The residents of the mahalla expressed their gratitude to the workers of the enterprise and the deputy.