Депутат “Шодлик” маҳалласидаги 40 йилллик муаммони ҳал қилди
Бугун халқ дарди билан яшаш, уларни рози қилиш ҳар бир ҳалқ ноибларидан авволо меҳнат кейин эса катта маъсулият таълаб қилмоқда. Халқ депутатлари Жиззах шаҳар Кенгашидаги  O`zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси, 21 Наврузбулоқ сайлов округидан сайланган депутат Абдулазиз Хужаков ҳам ана шундай фаол депутатлиримиздан бири.
Депутат округига қарашли “Турон”маҳалласида жойлашган 9-сонли умумтаълим мактабининг иссиқлиқ тарқатиш тизими носоз бўлиб, у анча йиллардан бери ечилмаётган муаммога айланган.
Мактаб маъмурияти ўзлари ишонч билдириб сайлаган депутатга мурожаат қилишди. Депутат ваколати доирасида шаҳар молия бўлимига қилган мурожаатидан сўнг масалага ижобий ечим топиладиган бўлди. Жорий йилнинг II-чорагида мактаб қозонхонаси тўлиқ таъмирланиши учун хозирда смета тақсимоти олиб борилаябди, - дейди шаҳар Молия бўлими бошлиғи Ойбек Нурматов.
Кўплаб ҳудудларда бўлгани каби маҳалладаги ички йўллар, тнансформаторлар таъмир талаб ҳолга келиб қолган эди. Маҳаллага кириб чиқишда, айниқса ёғингарчилик кунлари аҳолига қийинчилик туғдирмоқда эди. Депутат ташаббуси билан кўчаларга шағаллар ётқизилиб, трансформаторлар янгиланди.
Жиззах шаҳар, “Шодлик” МФЙ, Наврузбулоқ кўчасида истиқомат қилувчи аҳоли қарийб 40 йилдирки ичимлик суви муаммосидан қийналиб келади. Бугун маҳалла фаоллари йиғилиб депутатга мурожаат қилишди. Депутат “Жиззах сув таъминоти” МЧЖга бориб мазкур масалани ижобий ечиш чораларини кўрди. Ҳозирда мазкур кўчада, депутат ҳомийлигида 255 метр полиэлитен қувурлар олиб келиниб, қурилиш-монтаж ишлари бошлаб юборилган. Натижада 30 та хонадон эгалари тоза ичимлик суви билан таъминланадиган бўлди.

A deputy solves the long-term problem of “Shodlik” mahalla
Solving the problems of people requires serious work and great responsibility from each deputy. One of such deputies is a member of UzLiDeP deputy group in Jizzakh city Council of people’s deputies, a deputy elected from the 21-Navruzbuloq constituency, Abdulaziz Khujakov.
The heating system has been inactive for many years in the 9th secondary school belonging to the deputy’s constituency on the territory of “Turon” mahalla.
The school administration has appealed with this issue to the deputy elected by them. The deputy, within the framework of his powers, applied to the city finance department. “It was decided that in the second quarter of this year, the boiler house of the school will be completely repaired, an estimate of costs is already being drawn up”, said the head of the City Finance Department Oybek Nurmatov.
Internal roads need to be repaired in the mahalla, and it is necessary to replace transformers. On the initiative of the deputy, gravel was laid on the roads, a transformer was renewed.
Residents of Navruzbuloq street of CAM “Shodlik” in Jizzak city have been worried about the problem of drinking water supply for more than 40 years. Mahalla activists appealed to the deputy. The deputy took measures to resolve the issue in LLC Jizzakh Suv Taminoti. Now, with the assistance of the deputy, pipes with a length of 255 meters are being laid on the streets. Construction and installation work is underway. As a result, 30 houses will be provided with drinking water.