Депутатлар эшитувида Наманганда аҳолининг ичимлик суви билан таъминлаш масаласи муҳокама қилинди
Халқ депутатлари Наманган вилоят Кенгашидаги O'zLiDeP  депутатлик гуруҳининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Йиғилишда жойларда аҳоли билан ўтказилган учрашувлар жараёнида келиб тушган мурожаатларнинг асосийларидан яна бири вилоятдаги ва туманлардаги мавжуд ичимлик суви муаммоларини бартараф этиш масаласи кўтарилган бўлиб, шу масала юзасидан Наманган вилояти Сув таъминоти МЧЖ рахбари Илхомжон Шеранов ҳисоботи эшитилди.
Йиғилишни Халқ депутатлари Наманган вилоят Кенгашидаги O’zLiDeP депутатлик гуруҳи раҳбари З.Ходжаев олиб борди.
Депутатлар ўрганишлар давомида аҳолини қийнаб келаётган ичимлик суви муаммоларини бартараф этиш юзасидан Наманган вилояти Сув таъминоти МЧЖга аниқ таклифларни киритдилар. Депутатлар Наманган вилояти Сув таъминоти МЧЖнинг бугунги фаолиятига танқидий муносабатларини билдирди. Бу борада аҳолини қийнаб келаётган муаммоларни ўртага ташладилар ва МЧЖдан тез фурсатларда мавжуд муаммоларни бартараф этиш чораларини кўришга ва аҳолининг ичимлик сувига бўлган талабини қондириш юзасидан тегишли чоралар кўриладиган бўлди.

На депутатских слушаниях обсуждены вопросы обеспечения населения Намангана питьевой водой
Состоялось очередное заседание депутатской группы УзЛиДеП в Наманганском областном Кенгаше народных депутатов. На заседании рассматривался вопрос устранения проблем с питьевой водой в районах области, который был основной из поступивших обращений на встречах с населением, а также заслушан отчет по данному вопросу руководителя ООО «Сув таъминоти» Наманганской области Илхомжона Шеранова.
Вел заседание руководитель депутатской группы УзЛиДеП в Наманганском областном Кенгаше народных депутатов З.Ходжаев.
Депутаты внесли в ООО «Сув таъминоти» Наманганской области предложения по устранению проблем с питьевой водой, высказали критические замечания о нынешней деятельности ООО «Сув таъминоти» и указали им  на необходимость устранения имеющихся проблем. Принято решение об удовлетворении потребностей населения в питьевой воде.