Уруш даҳшатлари ҳали-ҳамон унутилган эмас...
Осойишталик учун ширин жонини ўртага қўйиб курашган, ёв устидан ғалабани таъминлаш учун ажал билан ҳамқадам юриб, олов кечган боболаримиз бизнинг кунлар учун тирик хотира, XX асрнинг унутилмас қаҳрамонларидир. Уларни асраш, ардоқлаш ва эҳтиром кўрсатиш анъана тусига кирган.
Олий Мажлис Сенати ҳузуридаги Ёшлар Парламенти аъзоси, халқ депутатлари Навоий шаҳар Кенгаши депутати Ш.Шаропов Навоий шаҳар «Гулистон» МФЙда истиқомат қилувчи Камол бобо Хидиров ҳамда Анна Зининалар хонадонида бўлиб, уларни яқинлашиб келаётган ғалаба куни билан қутлади.
Бу икки уруш одамлари ҳам ўз ўрнида фронт орти машаққатлари, кўрган-кечирганлари, уруш туфайли ёш бошларига тушган кўргиликлар ҳақида сўзлаб, дориламон кунлар саодатининг қадрига етиш кераклигини айтишди.
Уруш фахрийлари уйига депутат билан бирга борган 14-умумий ўрта таълим мактаби ўқувчилари шеър ва қўшиқлар айтиб, байрамона кайфият улашди.

Все еще в памяти ужасы войны...
Наши предки, пожертвовавшие собственной жизнью  во имя свободы, не на жизнь, а на смерть бившиеся за победу – это живая память, незабываемые герои ХХ века. И мы обязаны оказывать им почет и уважение, чтить память  героев-освободителей. Пока мы помним, они живы!
Член Молодежного парламента при Сенате Олий Мажлиса, депутат Навоийского городского Кенгаша народных депутатов Ш.Шаропов посетил накануне праздника жителей СГМ «Гулистон» города Навои Камола бобо Хидирова и Анну Зинину и поздравил их с приближающимся Днем Победы.
Люди войны рассказали о военном времени, своих судьбах, которые изменила война, и сказали, насколько высоко надо ценить мирное время.
Вместе с депутатом ветеранов навестили учащиеся 14-общеобразовательной школы, они выступили со стихами и песнями, придав встреч праздничную атмосферу.