Депутат сўровидан сўнг маҳалла йўллари асфальт қилинди
O`zLiDeP Бухоро вилоят ва шаҳар Кенгаши депутати Халимжон Сафаров ўз сайлов округи ҳудудига кирувчи йўлларни таъмирталаблиги боис, халқнинг ўринли эътироз-талабларидан келиб чиқиб, бир неча бор тегишли ташкилотларга депутатлик сўровлари йўллаганди.
Халқ ноибининг саъй-ҳаракатлари билан Пешкў туманидаги ички йўллар жорий йил давлат дастурига киритилди.  Шунга асосан “Янгибозор” МФЙ Ўзбекистон кўчасида ички хўжалик йўлининг 600 метр қисмида таъмирлаш, йўл асосини қуриш ва асфальтлаштириш ишлари олиб борилди.
Бу йўлда 280 тонна асфальт-бетон маҳсулоти ташиб келтирилиб, юқори унумли махсус транспорт воситалари, “HAVO”, ”Chakman” русумли замонавий юк машиналари, қолаверса, йигирмадан ортиқ ишчи-мутахассис кучидан фойдаланилди.
Шу билан бирга, “Чиғирчи” МФЙ, Тинчлик кўчасида 420 метр йўл қисмида ҳам таъмирлаш ва ободонлаштириш ишлари бажарилиб, йўлга 200 тоннадан ортиқ асфальт-бетон ётқизилди. Худди шундай, “Мустақиллик” МФЙ Ҳамид Олимжон кўчаси ички хўжалик йўлининг 310 метр қисми ҳам икки ҳафта мобайнида йўлсозлар меҳнати билан рисоладагидай кўринишга келтирилиб, асфальтлаштирилди. Бу жараёнда йўлга жами 204 тонна асфальт-бетон ташиб келтирилиб, бостирилди.
Депутат шу каби амалий ишлари билан халқ муаммоларини ижобий ечим топишида ўз ҳиссасини қўшиб келмоқда. Бу ўз-ўзидан пешкўликларнинг ўзлари сайлаган депутатга бўлган ишончларини оширмоқда.

The streets of the mahalla repaired after the deputy request
Having studied the condition of the roads of his constituency and the appeals of residents, the deputy of Bukhara regional and Council of people’s deputies and the Chairman of the city Council of UzLiDeP Halimjon Safarov sent a deputy request to the relevant organizations.
Thanks to his actions, the internal roads of Peshku district were included in the state program of the current year. Based on this, work has begun on the repair, foundation laying and asphalting of 600 meters of the internal economic road on Uzbekiston street of CAM “Yangibozor”.
During the work, 280 tons of asphalt concrete products were delivered, special vehicles, trucks of the brands “HAVO”, “Chakman” and more than twenty units of labor were used.
At the same time, work on repair and improvement was also carried out on 420 meters of the road of Tinchlik street of CAM “Chigirchi”, where more than 200 tons of asphalt concrete were used. Also, within two weeks, 310 meters of the internal economic road along Hamid Alimjan street of Mustakillik CAM were asphalted. 204 tons of asphalt concrete was used for this.
By such work, the deputy contributes to the solution of the problems of people. This increases the confidence of residents in their elected deputy.