Депутат сўровидан сўнг маҳалла йўллари асфальт қилинди
O`zLiDeP Бухоро вилоят ва шаҳар Кенгаши депутати Халимжон Сафаров ўз сайлов округи ҳудудига кирувчи йўлларни таъмирталаблиги боис, халқнинг ўринли эътироз-талабларидан келиб чиқиб, бир неча бор тегишли ташкилотларга депутатлик сўровлари йўллаганди.
Халқ ноибининг саъй-ҳаракатлари билан Пешкў туманидаги ички йўллар жорий йил давлат дастурига киритилди.  Шунга асосан “Янгибозор” МФЙ Ўзбекистон кўчасида ички хўжалик йўлининг 600 метр қисмида таъмирлаш, йўл асосини қуриш ва асфальтлаштириш ишлари олиб борилди.
Бу йўлда 280 тонна асфальт-бетон маҳсулоти ташиб келтирилиб, юқори унумли махсус транспорт воситалари, “HAVO”, ”Chakman” русумли замонавий юк машиналари, қолаверса, йигирмадан ортиқ ишчи-мутахассис кучидан фойдаланилди.
Шу билан бирга, “Чиғирчи” МФЙ, Тинчлик кўчасида 420 метр йўл қисмида ҳам таъмирлаш ва ободонлаштириш ишлари бажарилиб, йўлга 200 тоннадан ортиқ асфальт-бетон ётқизилди. Худди шундай, “Мустақиллик” МФЙ Ҳамид Олимжон кўчаси ички хўжалик йўлининг 310 метр қисми ҳам икки ҳафта мобайнида йўлсозлар меҳнати билан рисоладагидай кўринишга келтирилиб, асфальтлаштирилди. Бу жараёнда йўлга жами 204 тонна асфальт-бетон ташиб келтирилиб, бостирилди.
Депутат шу каби амалий ишлари билан халқ муаммоларини ижобий ечим топишида ўз ҳиссасини қўшиб келмоқда. Бу ўз-ўзидан пешкўликларнинг ўзлари сайлаган депутатга бўлган ишончларини оширмоқда.

После запроса депутата провели ремонт улиц махалли
Изучив состояние дорог своего избирательного округа и обращения жителей, депутат Бухарского областного и Кенгаша народных депутатов  и председатель- ? городского кенгаша УзЛиДеП Халимжон Сафаров направил депутатский запрос в соответствующие организации.
Благодаря его действиям внутренние дорого Пешкунского района включили в государственную программу текущего года. На этом основании начата работа по ремонту, закладке основы и асфальтированию 600 метров внутренней хозяйственной дороги  на улице  Узбекистон СГМ “Янгибозор”.
При проведении работы было завезено 280 тонн асфальтобетонной продукции, использовались специальные транспортные средства, грузовые машины марок “HAVO”, ”Chakman” и более двадцати единиц рабочей силы.
Вместе с тем, работа по ремонту и благоустройству так же проводилась на 420 метрах дороги улицы Тинчлик СГМ “Чигирчи”, где было использовано более 200 тонн асфальтобетона. Также в течение двух недель заасфальтировали  310 метров  внутренней хозяйственной дороги по улице  Хамида Алимджана СГМ “Мустакиллик”. Для этого использовался асфальтобетон объемом 204 тонны.
Подобной работой депутат вносит свой вклад в решение проблем народа. Это приумножает доверие жителей к избранному ими депутату.