Касбида ер олган 100 нафар ёшга артезиан қудуқ қуриш учун субсидия ажратиш таклифи билдирилди
O‘zLiDeP Касби туман Кенгашида Касби тумани фермер, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгалари кенгаши БПТ аъзолари ҳамда партия фаоллари иштирокида сайловолди дастур лойиҳаси муҳокамасига бағишланган давра суҳбати бўлиб ўтди.
Тадбирда Кенгаш бошланғич партия ташкилоти раиси Ж. Ҳусаинов сўзга чиқиб, туманда оқар сув етиб бориши қийин ҳудудлар кўплиги, айниқса, ер берилган ёшлар сув танқислигидан азият чекаётгани, бу муаммоларнинг олдини олиш мақсадида ер олган 100 нафар ёшга субсидия асосида 80-100 метр чуқурликда артезиан қудуқлар ковлаб бериш орқали муаммоларига ечим топиш мумкинлигини билдириб ўтди.
БПТнинг фаол аъзоси Зуфарбек Озодов ҳам ҳозирги кунда вақтинча ишсиз сифатида рўйхатга олиниб, унга деҳқончилик қилиш учун ер ажратилгани ва унда ҳам артезиан қудуғи қуриш зарурияти мавжудлиги ҳақида фикр юритди. Шунингдек, давра суҳбатида туманда ёшларга ажратилаётган ерларга оқар сув қийинчилик билан бориши, баъзи ҳудудларга умуман сув бормаслиги айтиб ўтилди ва партия сайловолди дастури лойиҳасига шу ва шу каби бир қатор масалаларга оид таклифлар билдирилди.
Ёшларни янада қўллаб-қувватлаш бўйича Президентимиз баён этган вазифалар бажарилишига кўмаклашамиз
01.07.2022, 18:11
Конституциявий қонун лойиҳаси маҳалладаги хотин-қизлар, фаоллар, мактаб ва мактабгача таълим муассасаси раҳбарлари иштирокида муҳокама қилинди

100 молодым людям нужны субсидии на строительство артезианских колодцев
В Касбинском районном кенгаше УзЛиДеП  при участии членов ППО Касбинского районного Совета  фермерских, дехканских хозяйств и владельцев приусадебных земель, активистов партии состоялась беседа, посвященная обсуждению проекта предвыборной программы.
На мероприятии председатель ППО Ж.Хусаинов говорил о том, что в районе много мест, куда не поступает проточная вода, молодежь не имеет возможности орошать выделенные земли, решить эту проблему возможно рытьем артезианских колодцев глубиной 80-100 метров в счет субсидий для 100 молодых людей, которым выделены земли.
Активист ППО Зуфарбек Озодов временно включен в список безработных, для занятий земледелием ему выделили земли, и он тоже говорил о необходимости артезианских колодцев. Подводя итоги, на встрече подтвердили, что на землях, выделенных молодежи практически нет воды для орошения, были высказаны предложения о включении этого и других вопросов в проект предвыборной программы.