Касбида ер олган 100 нафар ёшга артезиан қудуқ қуриш учун субсидия ажратиш таклифи билдирилди
O‘zLiDeP Касби туман Кенгашида Касби тумани фермер, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгалари кенгаши БПТ аъзолари ҳамда партия фаоллари иштирокида сайловолди дастур лойиҳаси муҳокамасига бағишланган давра суҳбати бўлиб ўтди.
Тадбирда Кенгаш бошланғич партия ташкилоти раиси Ж. Ҳусаинов сўзга чиқиб, туманда оқар сув етиб бориши қийин ҳудудлар кўплиги, айниқса, ер берилган ёшлар сув танқислигидан азият чекаётгани, бу муаммоларнинг олдини олиш мақсадида ер олган 100 нафар ёшга субсидия асосида 80-100 метр чуқурликда артезиан қудуқлар ковлаб бериш орқали муаммоларига ечим топиш мумкинлигини билдириб ўтди.
БПТнинг фаол аъзоси Зуфарбек Озодов ҳам ҳозирги кунда вақтинча ишсиз сифатида рўйхатга олиниб, унга деҳқончилик қилиш учун ер ажратилгани ва унда ҳам артезиан қудуғи қуриш зарурияти мавжудлиги ҳақида фикр юритди. Шунингдек, давра суҳбатида туманда ёшларга ажратилаётган ерларга оқар сув қийинчилик билан бориши, баъзи ҳудудларга умуман сув бормаслиги айтиб ўтилди ва партия сайловолди дастури лойиҳасига шу ва шу каби бир қатор масалаларга оид таклифлар билдирилди.
Ёшларни янада қўллаб-қувватлаш бўйича Президентимиз баён этган вазифалар бажарилишига кўмаклашамиз
01.07.2022, 18:11
Конституциявий қонун лойиҳаси маҳалладаги хотин-қизлар, фаоллар, мактаб ва мактабгача таълим муассасаси раҳбарлари иштирокида муҳокама қилинди

A conversation was held to discuss the draft election program in Kasbi district Council of UzLiDeP. It was attended by members of the PPO of Kasbi district Council of Farms, Dehkan Farms and Owners of Household Lands, party activists.
At the event, the Chairman of the PPO J.Khusainov said that in the district there are many places where running water does not flow, young people do not have the opportunity to irrigate the allocated land, this problem can be solved by digging artesian wells 80-100 meters deep at the expense of subsidies for 100 young people to which land is allocated.
PPO activist Zufarbek Ozodov is temporarily included in the list of unemployed, he was given land for farming, and he also spoke about the need for artesian wells. Summing up, at the meeting, it was confirmed that there is practically no water for irrigation on the lands allocated to young people, proposals were made to include this and other issues in the draft pre-election program.