Депутат кўмагида 10 нафар аёллар ва ёшлар ишли бўлди
Халқ депутатлари маҳаллий Кенгаши депутатлари Олимхон Бабаханов ва Ғиёсиддин Бабахановлар ҳамкорлигида “Art Soft Holding” компанияси ишлаб чикариш корхонасида  O’zLiDeP  Наманган шаҳар кенгаши ташаббуси билан  Наманганда “Аёллар дафтари” “Ёшлар дафтари”га киритилган ишсиз фуқароларни корхона фаолияти билан таништириш ва шу ернинг ўзида бандлигини таъминлашга қаратилган амалий учрашув  бўлиб ўтди.
Бу  учрашувда Давлатабод туманида жойлашган маҳаллалардан “Аёллар” ва “Ёшлар” дафтаридаги фуқаролар ҳам иштирок этдилар. Учрашув жараёнида “Art Soft Holding” компанияси маслаҳатчиси Иброхим Саттаров  томонидан ишлаб чиқариш цехларига таништирувлар ташкил этилди.
Мулоқот жараёнида партия ғоялари билан яқиндан таништирилди. Шунингдек, ишга жойлашиш тартиблари ва яратилган шароитлар кўздан кечирилди. Учрашув якунида 10 нафар аёллар ишга жойлаштирилди ва 106 нафар партия сафига кирган ишчиларга партия гувохномалари топширилди.

Депутат содействовал трудоустройству 10 женщин
При сотрудничестве с депутатами местного Кенгаша народных депутатов Олимхона Бабаханова и Гиёсиддина Бабаханова на производственном предприятии  компании “Art Soft Holding” по инициативе  Наманганского городского кенгаша УзЛиДеП  состоялась встреча, на которой  внесенных в «женскую» и «молодежную» тетради безработных граждан Намангана  ознакомили с деятельностью предприятия и обеспечили работой.
В мероприятии приняли участие внесенные в «женскую» и «молодежную» тетради граждане махаллей Давлатабодского района.  Консультант компании “Art Soft Holding” Иброхим Саттаров  ознакомил участников мероприятия с работой производственных цехов.
Рассказали о порядке трудоустройства и условий труда и быта на предприятии. Участников так же ознакомили с целями и задачами партии, проводимой работой по продвижению законных интересов предпринимателей и фермеров. По завершении встречи 10 женщин были трудоустроены, 106 новым членам партии вручили членские билеты.