Тошлоқлик ишсиз хотин-қизлар ва ёшлар учун маҳорат дарси ташкил қилинди
O'zLiDeP Тошлоқ туман Кенгаши томонидан ҳудуддаги намунали томорқа хўжаликлари фаолиятини кенг оммалаштириш, улар фаолиятини рағбатлантириш мақсадида “Томорқа даромад манбаи” лойиҳаси доирасида Заркент маҳалласидаги томорқачи Хайрулло Мамажонов хонадонида маҳорат дарси ўтказилди.
Унда “Маҳаллабай” тарзда “Темир дафтар” ва “Аёллар дафтари”га киритилган ижтимоий ҳимояга муҳтож бўлган, боқувчиси бўлмаган хотин-қизлар, ёлғиз ва ногиронлиги бўлган аёлларнинг бандлигини таъминлаш бунда томорқадан самарали фойдаланиш муҳим аҳамият касб этиши айтиб ўтилди.
Тажрибали томорқачи Х.Мамажонов йиғилганлар билан ўз тажрибасини ўртоқлашаркан, ер қут-барака манбаи эканини, унга меҳр бериб, йилига уч-тўрт маротаба ҳосил олиш мумкинлиги алоҳида эътироф этди.

Master class for unemployed women and youth of Tashlak
Tashlak district council of UzLiDeP to popularize the work of exemplary household farms in the district and support their activities within the framework of the project “Household plot – a source of income” in Zarkent mahalla organized a master class on the household plot of Khayrullo Mamajonov.
During the master class, the issue of the importance of effective use of household plots in providing employment according to the “Mahallabay” system for women included in the “iron”, “women’s” notebooks, as well as those who have lost their breadwinner and have disabilities, was discussed.
An experienced farmer H. Mamajonov told about his experience of work, getting three or four harvests per year with skillful use of the land.