Видео: “Ишбилармон аёл-2021” кўрик-танловининг Тошкент шаҳар босқичи ғолиблари аниқланди
“Фурқат” номидаги маданият ва истирохат боғида “Ишбилармон аёл-2021” кўрик-танловининг Тошкент шаҳар босқичи ташкил этилди.
Тадбирда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлари, O`zLiDeP Тошкент шаҳар Кенгаши вакиллари, тадбиркор аёллар, “Аёллар қаноати” фаоллари, депутатлар, омавий ахборот воситалари вакиллари иштирок этди.
Кўрик-танловни O`zLiDeP Тошкент шаҳар Кенгаши раиси, халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши депутати Равшан Фазилов кириш сўзи билан очиб берди.
Шунингдек, O`zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раисининг аёллар масалалари бўйича ўринбосари Мавлуда Хўжаева мамлакатимизда тадбиркор аёлларга яратилаётган имкониятлар тўғрисида гапириб ўтди. Шундан сўнг иштирокчи аёллар томонидан амалга оширилган ишлар, уларнинг меҳнат фаолиятини акс эттирувчи кўргазмалари баҳолаб борилди.
Ҳакамлар хайъати томонидан баҳолаш натижасида биринчи ўринни Чилонзор туман босқичи ғолибаси табиий гиёҳлардан дори воситалари ишлаб чиқаришга мўлжалланган, “Ambassador-M” компаниясининг раҳбари Мамура Мусирмонова, иккинчи ўринни Бектемир туман босқичи ғолибаси Текстил маҳсулотларини ишлаб чиқариш корхонаси "LIZIKIMTEXTILE" МЧЖ раҳбари Цой Светлана Фелексовна, учинчи ўрин ғолибаси деб Учтепа туман босқичи ғолибаси “Standart Poligraf Service” МЧЖ раҳбари Дилдора Исмоилова топилди.
Барча кўрик-танлов ғолиблари ва номинациялар бўйича ғолиблар ҳам партиянинг диплом ва ташаккурномалар, эсталик совғалари билан тақдирланди.
“Ишбилармон аёл-2021” кўрик-танловининг Тошкент шаҳар босқичи кўтаринки кайфиятда, байрамона тусда бўлиб ўтди.

Winners of Tashkent city stage of “Ishbilharmon Ayol 2021” competition identified
Tashkent city stage of “Ishbilharmon Ayol 2021” (Businesswoman 2021) competition took place in the Park of Culture and Recreation named after Furkat.
The event was attended by deputies of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, representatives of Tashkent City Council of UzLiDeP, women entrepreneurs, activists of the “Women’s Wing”, deputies, and media representatives.
At the competition, the Chairman of Tashkent City Council of UzLiDeP, deputy of Tashkent city council of people’s deputies Ravshan Fazilov delivered a speech.
Deputy Chairperson of the Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP on Women Issues Mavluda Khujayeva informed the participants about the opportunities created in the country for women entrepreneurs. An exhibition of products of the participants and the production process was held.
The first place in the competition was taken by the winner of Chilanzar district stage of the competition, the head of the Ambassador-M company for the production of medicines from medicinal plants Mamura Musirmonova, the second place – the winner of Bektemir district stage of the competition, the head of LLC LIZIKIMTEXTILE for the production of textile products Tsoi Svetlana Feleksovna, the third place – the winner of Uchtepa district stage of the competition, the head of LLC Standart Poligraf Service Dildora Ismoilova.
All winners of the competition and winners in nominations were awarded diplomas and memorable gifts of the party.