Видео: “Ишбилармон аёл-2021” кўрик-танловининг Тошкент шаҳар босқичи ғолиблари аниқланди
“Фурқат” номидаги маданият ва истирохат боғида “Ишбилармон аёл-2021” кўрик-танловининг Тошкент шаҳар босқичи ташкил этилди.
Тадбирда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлари, O`zLiDeP Тошкент шаҳар Кенгаши вакиллари, тадбиркор аёллар, “Аёллар қаноати” фаоллари, депутатлар, омавий ахборот воситалари вакиллари иштирок этди.
Кўрик-танловни O`zLiDeP Тошкент шаҳар Кенгаши раиси, халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши депутати Равшан Фазилов кириш сўзи билан очиб берди.
Шунингдек, O`zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раисининг аёллар масалалари бўйича ўринбосари Мавлуда Хўжаева мамлакатимизда тадбиркор аёлларга яратилаётган имкониятлар тўғрисида гапириб ўтди. Шундан сўнг иштирокчи аёллар томонидан амалга оширилган ишлар, уларнинг меҳнат фаолиятини акс эттирувчи кўргазмалари баҳолаб борилди.
Ҳакамлар хайъати томонидан баҳолаш натижасида биринчи ўринни Чилонзор туман босқичи ғолибаси табиий гиёҳлардан дори воситалари ишлаб чиқаришга мўлжалланган, “Ambassador-M” компаниясининг раҳбари Мамура Мусирмонова, иккинчи ўринни Бектемир туман босқичи ғолибаси Текстил маҳсулотларини ишлаб чиқариш корхонаси "LIZIKIMTEXTILE" МЧЖ раҳбари Цой Светлана Фелексовна, учинчи ўрин ғолибаси деб Учтепа туман босқичи ғолибаси “Standart Poligraf Service” МЧЖ раҳбари Дилдора Исмоилова топилди.
Барча кўрик-танлов ғолиблари ва номинациялар бўйича ғолиблар ҳам партиянинг диплом ва ташаккурномалар, эсталик совғалари билан тақдирланди.
“Ишбилармон аёл-2021” кўрик-танловининг Тошкент шаҳар босқичи кўтаринки кайфиятда, байрамона тусда бўлиб ўтди.

Определены победители Ташкентского городского этапа смотра-конкурса “Ишбилармон аёл-2021”
В Парке культуры и отдыха имени Фурката состоялся Ташкентский городской этап смотра-конкурса “Ишбилармон аёл-2021”.
В мероприятии приняли участие депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса, представители Ташкентского городского Кенгаша УзЛиДеП, женщины-предприниматели, активистки “Женского крыла”, депутаты, представители СМИ.
На смотре-конкурсе со вступительным словом выступил  председатель Ташкентского городского Кенгаша УзЛиДеП, депутат  Ташкентского городского кенгаша народных депутатов Равшан Фазилов.
Заместитель председателя Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП по вопросам женщин Мавлуда Хужаева проинформировала участников о возможностях, созданных в стране для женщин-предпринимателей. Затем была проведена выставка продукции участников и сам процесс производства.
Первое место на конкурсе заняла победитель Чиланзарского районного этапа конкурса, руководитель компании “Ambassador-M” по производству медицинских препаратов из лекарственных растений Мамура Мусирмонова, второе место – победитель Бектемирского районного этапа конкурса, руководитель предприятия ООО "LIZIKIMTEXTILE" по производству текстильной продукции Цой Светлана Фелексовна, третье место - победитель Учтепинского районного этапа конкурса, руководитель ООО “Standart Poligraf Service” Дилдора Исмоилова.
Всех победителей конкурса и победителей по номинациям  наградили дипломами и памятными подарками партии.