Таваллуд топган куним муносабати билан чин юракдан табриклаб, самимий қутлов ва эзгу тилакларини йўллаган чет эл давлат ва ҳукумат, халқаро ташкилотлар раҳбарларига, хорижий сиёсат ва жамоат арбобларига, ишбилармон доиралар вакилларига, юртимиздаги маҳаллалар ва меҳнат жамоаларига, турли касб эгалари бўлган барча ватандошларимизга чуқур миннатдорлигимни изҳор этаман.
Ҳеч шубҳасиз, мен учун ғоят қадрли бўлган ушбу табрик ва тилакларни кўпмиллатли Ўзбекистон халқи ва давлатига юксак ҳурмат ҳамда эҳтиром ифодаси, мамлакатимизнинг дунё миқёсида ортиб бораётган обрў-эътибори ва нуфузининг яна бир эътирофи сифатида қабул қиламан.
Жонажон юртимизда кенг кўламли демократик ўзгаришларни амалга оширишда ҳал қилувчи куч бўлиб келаётган меҳнаткаш, мард ва олижаноб халқимизга яна бир бор ўзимнинг чексиз фарзандлик меҳрим ва ҳурматимни билдиришдан беҳад мамнунман.
Ишончим комилки, халқимизнинг фидокорона меҳнати, улкан бунёдкорлик салоҳияти ва ҳамжиҳатлиги билан янги Ўзбекистонни барпо этиш, эл-юртимизнинг тинч-осойишта ҳаёти ва фаровонлигини таъминлаш бўйича ўз олдимизга қўйган юксак эзгу мақсадларга албатта етамиз.

Искренняя благодарность
Выражаю искреннюю благодарность главам зарубежных государств и правительств, международных организаций, иностранным политическим и общественным деятелям, представителям деловых кругов, махаллям и трудовым коллективам нашей страны, всем соотечественникам за направленные сердечные поздравления и искренние пожелания по случаю моего дня рождения.
Эти очень дорогие для меня поздравления и пожелания я воспринимаю как проявление высокого уважения к многонациональному народу и правительству Узбекистана, как еще одно признание растущего международного авторитета нашей страны.
Мне очень приятно вновь выразить безмерную любовь и уважение к нашему трудолюбивому, мужественному и благородному народу, являющемуся решающей силой в осуществлении масштабных демократических преобразований в нашем родном Узбекистане.
Убежден, что самоотверженным трудом, огромным созидательным потенциалом и сплоченностью нашего народа мы непременно достигнем поставленных перед нами высоких целей по построению нового Узбекистана, обеспечению мирной жизни и благополучия нашего народа.