Ishonchli vakil vobkentlik saylovchilarga saylovoldi dasturning ustuvor yo‘nalishlarini targ‘ib qildi
12.10.2021, 11:25
Nomzodning ishonchli vakili Samoydin  Xusenov Vobkent tumanidagi saylovchilar bilan uchrashuvi davom etdi.
Saylovoldi dasturning muhim yo‘nalishlarini sharhlab berdi. So‘zga chiqqanlar saylovchilarda siyosiy madaniyatni oshirish va bu orqali yurtimizga dunyo kuzatuvchilari tomonidan siyosiy baho berilishini ta’kidladi. Bundan tashqari chekka hududlarda ishlayotgan ta’lim muassasasi xodimlariga yuqori maoshning berilayotganligi, oliy ta’lim muassasalari talabalariga ijara pulining 50 foizining davlat tomonidan to‘lab berilayotganligi, qizlarga oliy ta’limda tahsil olishi qo‘shimcha kvotalarning ajratilishi va ularning grant asosida o‘qishga qabul qilinishini alohida e’tirof etishdi.
So‘zga chiqqan nafaqaxo‘r Bahodir G’afforov ham o‘tgan davrda chegaradosh xalqlar bilan chegaraning ochilganligi, qardosh xalqlar o‘rtasidagi to‘siqlarning olib tashlanishi, chegara sabab yillab bir-birini ko‘rolmay yurgan qon-qarindoshlar diydor ko‘rishganini bildirdi. Qolaversa, xalqning ham turmush tarzi ancha yaxshilangani, ba’zi oilalarda hattoki 2-3 nafardan shartnomada o‘qiyotgan talabalarga imtiyozlar berilayotgani amalga oshirilgan islohotlar natijasi ekanligini tilga olishdi.

Доверенное лицо разъяснил избирателям Вобкента приоритетные направления предвыборной программы кандидата
18.10.2021, 15:48
Самойдин Хусенов - доверенное лицо кандидата в Президенты Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева провел встречу с избирателями в Вобкентском районе.
Рассказал о главных направлениях предвыборной программы кандидата. Выступившие на мероприятии отметили, что повышение политической культуры избирателей способствует положительной оценке демократических реформ нашей страны иностранными  наблюдателями. Так же положительно оценили повышение зарплаты учителям, работающим в отделенных регионах, поднятие ее до достойного уровня, соответствующего вложенному труду в воспитание подрастающего поколения, оплату государством 50 процентов жилищной аренды студентов вузов, выделение дополнительных грантов для девушек на их обучение в вузе и принятие на учебу на основе грантов.
Выступивший пенсионер Баходир Гаффоров сказал о том, что теперь может видеться с родными благодаря открытию границ с соседними странами и устранению преград на этом пути. Так же говорили о повышении уровня жизни народа, предоставлении льгот семьям, в которых 2-3 студента-контрактника, и что все это является результатом проводимых реформ.