Ishonchli vakil “Shukur Burxonov” mahallasi saylovchilari bilan uchrashdi
O`zLiDePdan ko‘rsatilgan nomzodning ishonchli vakili Rustam Kalanov Mirzo Ulug‘bek tumani “Shukur Burxonov” mahallasi saylovchilari bilan uchrashdi.
Ishonchli vakil nomzodning saylovoldi dasturining mazmun-mohiyatini ishtirokchilarga yetkazdi. Jumladan, maktabgacha ta’limdagi qamrov darajasi hozirgi 62 foizdan kamida 80 foizga yetkaziladi. Buning uchun qo‘shimcha ravishda 7 mingdan ziyod yangi bog‘cha tashkil etiladi. Oliy ta’limga qamrov darajasini 50 foizga yetkazish bilan birga, asosiy e’tibor ta’lim sifatini oshirishga qaratiladi. Oliy ta’limda sifat va raqobat muhitini kuchaytirish maqsadida 2026 yilgacha xususiy oliygohlar soni kamida 50 taga yetkaziladi. Butun mamlakatimiz bo‘ylab “Yashil makon” umummilliy loyihasi tatbiq etiladi. “Yangi O’zbekiston – ma’rifatli jamiyat” konsepsiyasi va uni amalga oshirish milliy dasturi ishlab chiqiladi. Ijodkor ziyolilarga doimiy e’tibor qaratish, ularni moddiy va ma’naviy jihatdan qo‘llab-quvvatlashga, mehnat va yashash sharoitlarini yaxshilashga qaratilgan ishlarni ushbu sohadagi siyosatning muhim yo‘nalishlari sifatida davom ettiriladi.
Mamlakatimizda diniy bag‘rikenglik va millatlararo totuvlikni ta’minlash, fuqarolarimizni turli mafkuraviy tahdidlardan, zararli oqim va g‘oyalardan himoya qilish masalalari bundan buyon ham ustuvor tarzda diqqatimiz markazida bo‘ladi. Ishonchli vakil boshqa sohalar bo‘yicha ham qilinadigan ishlar to‘g‘risida gapirib o‘tdi va ishtirokchilar tomonidan berilgan savollarga aniq, javoblar qaytardi. Fikrlarini hayotiy misollar bilan asoslab berdi. Uchrashuv ko‘tarinki ruhda, savol-javoblarga boy tarzda bo‘lib o‘tdi.

Доверенное лицо встретился с избирателями махалли “Шукур Бурхонов”
Рустам Каланов - доверенное лицо выдвинутого от УзЛиДеП кандидата встретился с избирателями махалли “Шукур Бурхонов” Мирзо Улугбекского района.
Доверенное лицо  рассказал избирателям о сути предвыборной программы кандидата. В частности, программой намечено доведение охвата детей дошкольным образованием с 62 как минимум до 80 процентов. Для этого  дополнительно будут построены  более 7 тысяч новых детских садов. Охват высшим образованием будет доведен до 50 процентов, при этом основное внимание будет уделено повышению качества образования.  В целях повышения качества и усиления конкурентной среды  в системе высшего образования до 2026 года  число частных вузов будет доведено до 50. По всей стране будет реализовываться общенациональный проект “Яшил макон”. Будет разработана концепция “Новый Узбекистан -  просвещенное общество”  и национальная программа ее реализации. Акцентирование внимания творческой интеллигенции, ее материальная и моральная поддержка, улучшение условий жизни и труда  будут продолжены в качестве важного направления  политики в этой сфере.
Обеспечение в стране религиозной толерантности и межнационального согласия,  защита граждан от идеологических угроз и влияния вредных течений и идей и впредь будут оставаться  в центре внимания. Доверенное лицо рассказал и о предстоящей работе в других сферах,  ответил на вопросы участников мероприятия с применением жизненных примеров. Встреча проводилась активно и в приподнятом духе.