O‘zbekiston faol tadbirkorlari Murojaatini o‘rganishga bag‘ishlangan tadbirda namanganlik 10 nafar tadbirkorga kichik sanoat zonasidan joy ajratish masalasi hal etildi
24.02.2018, 14:46
O‘zbekiston  faol  tadbirkorlari Murojaatini o‘rganishga  bag‘ishlangan tadbirda namanganlik  10 nafar tadbirkorga kichik sanoat zonasidan joy ajratish masalasi hal etildi
Namangan shahrida O‘zLiDeP Namangan viloyat Kengashi tomonidan “O‘zbekiston  faol  tadbirkorlari  anjumani”da qabul qilingan Murojaat mazmun-mohiyatini keng targ‘ib etish hamda Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yilida tadbirkorlik faoliyati erkinligini ta’minlash, qulay ishbilarmonlik muhitini yaratish borasidagi ishlarni yanada rivojlantirish, tadbirkorlar oldida turgan muammolarni o‘rganish va ularni bartaraf etishga ko‘maklashish maqsadida amaliy muloqot tashkil etildi.
Tadbirda Namangan shahar hokimi, O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi Sh.Abdurazzaqov so‘zga chiqib, yurtimiz ravnaqi uchun o‘ta muhim ahamiyatga ega bo‘lgan Davlat dasturining qabul qilinishi, amalga oshirilayotgan keng qamrovli va tizimli islohotlar yagona olijanob maqsad – izchil va barqaror rivojlanayotgan, erkin va farovon, demokratik tamoyillarga asoslangan davlatni, adolatli jamiyatni barpo etish, inson manfaati hamda uning orzu-umidlarini ro‘yobga chiqarishga yo‘naltirilganligini alohida ta’kidladi.
Tadbirda ishtirok etgan Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati, O‘zLiDeP Fraksiyasi a’zosi Nargiz Xalilova tomonidan “Prezident g‘oyalari bilan kelajak sari” shiori ostida o‘tkazilgan anjumanda qabul qilingan “O‘zbekiston tadbirkorlariga murojaati”ning mazmun-mohiyati keng tushuntirib berildi.
Murojaat yuzasidan Xalq deputatlari Namangan shahar Kengashi deputati Ma’ruf Muminov, “Asror tekstil” MChJ ish yurituvchisi Oybek Abdullayev va “Zilol fayz invest” MChJ Baxriddin Iminovlar o‘z fikr va mulohazalarini bildirib o‘tishdi.
Tadbir davomida Namangan shahridagi 10 nafar tadbirkorlarga ishlab chiqarish va xizmat ko‘rsatish sohalarini tashkil etish va yanada kengaytirish uchun Namangan shahrida tashkil etilgan “Xonobod” va “Paxtaliqko‘l” kichik sanoat zonalaridan joy ajratish masalasi hal etiladigan bo‘ldi.
Murojaatni keng targ‘ib etishga bag‘ishlangan tadbirlar viloyatning barcha hududlarida bo‘lib o‘tmoqda.

В мероприятии, посвященном изучению Обращения активных предпринимателей Узбекистана, решен вопрос выделения 10 наманганским предпринимателям места в малой промышленной зоне (ВИДЕО)
27.02.2018, 15:01
В мероприятии, посвященном изучению Обращения активных предпринимателей Узбекистана, решен вопрос выделения 10  наманганским предпринимателям места в малой промышленной зоне (ВИДЕО)
В городе Намангане Наманганским областным Советом УзЛиДеП в целях широкой пропаганды Обращения, принятого на Форуме активных предпринимателей Узбекистана, обеспечения свободы предпринимательской деятельности в Год поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий, дальнейшего развития работы в деле создания благоприятной деловой среды, изучения проблем предпринимателей и их устранения организован практический диалог.
В мероприятии выступил хоким города Намангана, член депутатской группы УзЛиДеП Ш.Абдураззаков, особо отметил, что принятие Государственной программы, имеющей важное значение на пути развития страны, осуществляемые широкомасштабные и системные реформы направлены на единую благородную цель – построение последовательно и стабильно развивающегося, свободного и процветающего, основанного на демократических принципах государства, справедливого общества, реализацию интересов, надежд и устремлений человека.
Участвовавшей в мероприятии депутатом Законодательной палаты Олий Мажлиса, членом фракции УзЛиДеП Наргизой Халиловой были даны широкие разъяснения о сути и значении Обращения к предпринимателям Узбекистана, принятого на форуме, проведенном под девизом “С идеями Президента – к будущему”.
По обращению депутат Наманганского городского Кенгаша народных депутатов Маъруф Муминов, управляющий ООО “Асрор текстил” Ойбек Абдуллаев и ООО “Зилол файз инвест” Бахриддин Иминов высказали свои мнения и суждения.
В ходе мероприятия 10 предпринимателям из города Намангана решено выделить место из малых промышленных зон “Хонобод” и “Пахталиккул”, созданных в городе в целях организации и дальнейшего расширения сфер производства и услуг.