12-Yalang‘och saylov okrugidan saylangan deputat saylovchilar bilan yuzma-yuz muloqot qildi
Shu kunlarda Xalq deputatlari Toshkent shahar va tuman Kengashlari deputatlari o‘zlari saylangan okruglarida saylovchilar bilan muloqotlar o‘tkazyapti. Yuzma-yuz muloqotlarda deputatlar aholi tomonidan bildirilgan takliflarni, muammolarni joyida hal etishga alohida e’tibor qaratmoqda.
Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi deputati Jamoliddin Meliboyev Mirzo Ulug‘bek tumanidagi "Xabib Abdullayev", "Shaxriobod" va "Bog‘imaydon" mahalla fuqarolari bilan jonli muloqot qildi. Uchrashuvda asosan og‘ir ijtimoiy ahvolga tushib qolgan qarovchisi bo‘lmagan yolg‘iz keksalar, nogironligi bo‘lgan, shuningdek, uzoq muddatdan beri betob bo‘lib yotgan nochor fuqarolar, surunkali kasallikka chalingan, dori-darmonga muhtoj oilalar, jarrohlik amaliyoti o‘tkazish uchun yetarlik mablag‘i bo‘lmagan nochor oilalar o‘z murojaatlari bilan qatnashdi.
12-Яланғоч сайлов округидан сайланган депутат сайловчилар билан юзма-юз мулоқот қилди
Deputat ushbu yo‘nalishdagi muammolarni tinglar ekan, qilingan barcha murojaatlar o‘z yechimini topish maqsadida Mirzo Ulug‘bek tuman hokimligi, Toshkent shahar sog‘liqni saqlash boshqarmasi, mahalla fuqarolar yig‘ini raislari, mutasaddi tashkilotlar vakillari bevosita ishtiroki ta’minlandi.
Fuqarolar tomonidan bildirilgan murojaatlarning aksariyati joyida yechim topilgan bo‘lsa, muddat talab qiladigan masalalar tegishli tashkilotlar orqali hal qilish choralari ko‘rildi.
Deputat uchrashuvda ishtirok etish imkoniyati bo‘lmagan keksa nuroniylar, betob bo‘lib yotgan fuqarorlarimiz xonadoniga tashrif buyurib, ular bilan dildan suhbatlashdi, muammo va takliflarini tingladi.

Dialogue of voters with a deputy elected from the 12-constituency “Yalangoch”
Deputies of Tashkent city and district councils of people’s deputies conduct dialogues with voters in their constituencies. They are becoming interested in the proposals of the population, and paying attention to solving problems at places.
Deputy of Tashkent City Council of People’s Deputies Jamoliddin Meliboyev met with citizens of the Khabib Abdullayev, Shakhriobod and Bogimaidon mahallas of Mirzo Ulugbek district. At meetings, elderly citizens without a breadwinner and in a difficult social situation, as well as residents of mahallas who have disabilities, severe chronic diseases, need medicines and do not have the means to perform surgical operations, addressed the deputy with questions.
After listening to citizens, the deputy ensured the participation of representatives of Mirzo Ulugbek District Hokimiyat, Tashkent City Health Department, chairmen of the CAM and representatives of other official organizations in solving problems.
Most of the appeals were resolved on the spot, and measures were taken to solve time-consuming problems through the relevant organizations.
The deputy visited citizens who did not have the opportunity to take part in the meetings.
Meetings of the deputy with voters continue.
Deputy Hearings: Analysis of the work carried out in Markhamat district to improve the quality of medical services to the population