12-Yalang‘och saylov okrugidan saylangan deputat saylovchilar bilan yuzma-yuz muloqot qildi
Shu kunlarda Xalq deputatlari Toshkent shahar va tuman Kengashlari deputatlari o‘zlari saylangan okruglarida saylovchilar bilan muloqotlar o‘tkazyapti. Yuzma-yuz muloqotlarda deputatlar aholi tomonidan bildirilgan takliflarni, muammolarni joyida hal etishga alohida e’tibor qaratmoqda.
Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi deputati Jamoliddin Meliboyev Mirzo Ulug‘bek tumanidagi "Xabib Abdullayev", "Shaxriobod" va "Bog‘imaydon" mahalla fuqarolari bilan jonli muloqot qildi. Uchrashuvda asosan og‘ir ijtimoiy ahvolga tushib qolgan qarovchisi bo‘lmagan yolg‘iz keksalar, nogironligi bo‘lgan, shuningdek, uzoq muddatdan beri betob bo‘lib yotgan nochor fuqarolar, surunkali kasallikka chalingan, dori-darmonga muhtoj oilalar, jarrohlik amaliyoti o‘tkazish uchun yetarlik mablag‘i bo‘lmagan nochor oilalar o‘z murojaatlari bilan qatnashdi.
12-Яланғоч сайлов округидан сайланган депутат сайловчилар билан юзма-юз мулоқот қилди
Deputat ushbu yo‘nalishdagi muammolarni tinglar ekan, qilingan barcha murojaatlar o‘z yechimini topish maqsadida Mirzo Ulug‘bek tuman hokimligi, Toshkent shahar sog‘liqni saqlash boshqarmasi, mahalla fuqarolar yig‘ini raislari, mutasaddi tashkilotlar vakillari bevosita ishtiroki ta’minlandi.
Fuqarolar tomonidan bildirilgan murojaatlarning aksariyati joyida yechim topilgan bo‘lsa, muddat talab qiladigan masalalar tegishli tashkilotlar orqali hal qilish choralari ko‘rildi.
Deputat uchrashuvda ishtirok etish imkoniyati bo‘lmagan keksa nuroniylar, betob bo‘lib yotgan fuqarorlarimiz xonadoniga tashrif buyurib, ular bilan dildan suhbatlashdi, muammo va takliflarini tingladi.

Депутаты Ташкентского городского и районного кенгашей народных депутатов проводят диалоги с избирателями в своих избирательных округах, интересуются предложениями населения, уделяют внимание решению проблем на местах.
Депутат Ташкентского городского кенгаша народных депутатов Жамолиддин Мелибоев провел встречи с гражданами махаллей "Хабиб Абдуллаев", "Шахриобод" и "Богимайдон" Мирзо Улугбекского района. На встречах с вопросами к депутату обратились не имеющие кормильца и находящиеся в сложном социальном положении пожилые граждане, а также жители махаллей, имеющие инвалидность, тяжелые хронические заболевания, нуждающиеся в лекарственных средствах и не имеющие средства для проведения хирургических операций.
Выслушав граждан, депутат обеспечил участие Мирзо Улугбекского районного хокимията, Ташкентского городского управления здравоохранения, председателей СГМ и представителей других должностных организаций в решении проблем.
Основная часть обращений решена на месте, приняты меры по решению требующих времени проблем через соответствующие организации.