O‘zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi “Yoshlar qanoti” guruhi tashabbusi bilan “Sambhram” universiteti talabalari bilan uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvda Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati, O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya Qo‘miatsi raisining Jamoatchilik bilan aloqalar bo‘yicha o‘rinbosari Sardorbek G’iyosov, partiya Jizzax viloyat Kengashi faollari, mahalliy Kengash deputatlari hamda oliygoh professor o‘qituvchi va talabalari ishtirok etdilar.
Hindistonliklar bilan hamkorlikda tashkil etilgan va IT yo‘nalishidagi mutaxassislar tayyorlashga ixtisoslashgan mazkur universitet nodavlat xorijiy oliy ta’lim muassasasi hisoblanib, universitetda o‘qitish kunduzgi ta’lim shaklida, ingliz tilida hamda to‘lov-kontrakt asosida amalga oshiriladi.
2021-2022 o‘quv yilida universitetning 3 ta bakalavriat ta’lim yo‘nalishi va 2 ta magistratura mutaxassisliklarida 1501 nafar talaba tahsil olmoqda. Ularning zamon talablari darajasida bilim olishlari uchun barcha shart-sharoitlar yaratilgan. Uchrashuv uchun aynan mazkur oliygoh tanlangani ham bejiz emas.
Taraqqiyot strategiyasida mamlakatimizda raqamli iqtisodiyotni asosiy “drayver” sohaga aylantirib, uning hajmini kamida 2,5 baravar oshirishga qaratilgan ishlarni olib borish, raqamli infratuzilmani yanada rivojlantirish orqali barcha aholi maskanlarini va ijtimoiy ob’ektlarni hamda magistral avtomobil yo‘llarini keng polosali ulanish tarmoqlari bilan qamrab olish, iqtisodiyotning real sektorida hamda moliya va bank sohalarida ishlab chiqarish va operatsion jarayonlarni raqamlashtirish darajasini 2026 yil yakuniga qadar 70 foizgacha oshirish, dasturiy mahsulotlar industriyasi hajmini 5 baravar, ularning eksportini esa 10 baravar oshirib, 500 million AQSh dollariga yetkazish vazifalari belgilab berilgan.
Ushbu ulug‘vor maqsad va vazifalarni amalga oshirish esa, avvalambor, yetuk, bilimli mutaxassislarga bog‘liq.
Muloqot davomida talabalarga Taraqqiyot strategiyasini amalga oshirish borasida partiya faollari, deputatlar tomonidan amalga oshirilayotgan sa’y-harakatlar, yangi tashabbuslar haqida so‘zlab berildi. Shuningdek, O‘zLiDePning “Yangi avlod kadrlari” loyihasi haqida atroflicha ma’lumotlar berib o‘tildi. Partiya safiga kirish istagida bo‘lgan talabalar ro‘yxati shakllantirildi.
Ochiq muloqot davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga batafsil javob olish imkoniga ega bo‘ldilar.
Bosh qomusimizning Muqaddimasida yoshlar huquq va erkinliklarini aks ettirilishi biz uchun sharaf
27.06.2022, 18:02
“Konstitutsiyaviy islohotlarda yoshlarning o‘rni” mavzusida ochiq muloqot tashkil etildi
24.06.2022, 17:07
Yoshlarning huquq va burchlarini konstitutsiyaviy darajada aks ettirish lozim
20.06.2022, 18:10
Tadbirkorligini boshlash istagida bo‘lgan 35 nafar gurlanlik yoshlar yirik ishlab chiqarish korxonalar faoliyati bilan tanishdi

По инициативе «Молодежного крыла» Джизакского областного кенгаша УзЛиДеП состоялась встреча со студентами университета “Sambhram”. В мероприятии приняли участие депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса, заместитель  председателя Исполнительного комитета Политического совета УзЛиДеП  по вопросам связей с общественностью Сардорбек Гиёсов, активисты Джизакского областного кенгаша партии, депутаты местного кенгаша, профессора, преподаватели, студенты университета.
Университет, образованный совместно с индийскими специалистами и специализирующий на подготовке кадров для IT сферы, считается негосударственным зарубежным вузом с дневной формой обучения на английском языке и на платежно-контрактной основе.
В 2021-2022 учебном году в университете обучаются 1501 студентов по 3 направлениям бакалавриата и 2 магистерским специальностям. В университете созданы все условия для получения современных знаний. Не без основания для встречи был избран именно этот вуз.
В Стратегии действий намечены такие задачи, как преобразование цифровой экономики страны в основной «драйвер» и увеличение его объема по крайней мере в 2,5 раза, охват всех населенных массивов, социальных объектов и магистральных автомобильных дорог связанной широкополосной сетью посредством дальнейшего развития цифровой инфраструктуры,  увеличение до 70 процентов до конца 2026 года  уровня цифровизации производственных и операционных процессов в реальном секторе экономики и банковско-финансовой системе, увеличение объема индустрии программной продукции в 5 раз, ее экспорта – в 10 раз и доведение до 500 миллионов долларов США.
Реализация этих целей задач зависит, в первую очередь, от обладающих глубокими знаниями квалифицированных специалистов.
В ходе мероприятия студентам рассказали о работе и новых инициативах активистов и депутатов партии по реализации Стратегии развития представили информацию о проекте УзЛиДеП “Кадры нового поколения». Составили список студентов, желающих вступить в ряды партии.