Konstitutsiyaviy islohot jarayonida BPT faollari tomonidan ham asosli takliflar bildirilmoqda
Asosiy Qomusimizda amalga oshiriladigan barcha o‘zgarishlarning tub mohiyatida yotadigan asosiy g‘oya, O’zbekistonda amalga oshirilayotgan islohotlarning mazmun-mohiyatini belgilab beruvchi tamoyil “Inson qadri uchun” shiorida o‘z aksini topgan. Bugungi ulkan o‘zgarishlar mamlakatimizdagi o‘rta sinfning asosini tashkil qiluvchi siyosiy kuch O‘zLiDeP elektorati manfaatlariga ham to‘la mos keladi.
Shu sabab, ayni paytda joylarda hududiy kengashlar xodimlari, mahalliy kengashlar deputatlari, boshlang‘ich partiya tashkilotlari faollari, elektorat vakillari ishtirokida bo‘lib o‘tayotgan turli tadbir va muloqotlarda Konstitutsiyamizni takomillashtirish yuzasidan asosli takliflar bildirilmoqda.
Jizzax shahridagi “Ishga marhamat” monomarkazidagi Behzod Shukurov yetakchilik qilayotgan va o‘z saflariga 33 nafar maslakdoshlarimizni birlashtirgan quyi bo‘g‘inda “Konstitutsiyaviy islohotlarni amalga oshirishda O‘zLiDePning o‘rni” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Jizzax shahar Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zolari hamda quyi bo‘g‘in faollari ishtirok etgan tadbirda Konstitutsiyaviy islohotlarning mazmun-mohiyati va zaruriyati haqida so‘z yuritildi. Tadbir davomida so‘zga chiqqanlar partiyamiz dasturida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarning bosh maqsadi inson, uning hayoti, erkinligi, qadr-qimmati, or-nomusi, ehtiyojlari va manfaatlariga qaratilgani alohida qayd etilgani ta’kidlab o‘tildi.

PPO activists’ proposals for constitutional reforms
The main idea of ​​the reform of the Basic Law is reflected in the slogan “In the name of human dignity”, which defines the essence and significance of the ongoing reforms in Uzbekistan. The great transformations taking place at the present stage are fully in line with the interests of the electorate of UzLiDeP – the political force that forms the basis of the middle class of the country.
In this regard, during the events held at places with the participation of deputies of territorial and local councils, activists of primary party organizations, representatives of the electorate, reasonable proposals are made to improve the Constitution.
In the PPO of the “Ishga Markhamat” monocenter in the city of Jizzakh, led by Bekhzod Shukurov and uniting 33 like-minded people in the ranks of the organization, a conversation was held on “The role of UzLiDeP in carrying out constitutional reforms”.
At the event, which was attended by members of the deputy group of UzLiDeP in Jizzakh City Council of People’s Deputies, participants spoke about the importance and necessity of constitutional reforms. The speakers noted that the main goal outlined in the party program fully corresponds to the main goal of the reforms being carried out in the country, aimed at ensuring life, honor and dignity, freedom and interests of a person.
Following the conversation, a summary of the proposals and recommendations of the participants of the event took place.