Konstitutsiyaviy islohot jarayonida BPT faollari tomonidan ham asosli takliflar bildirilmoqda
Asosiy Qomusimizda amalga oshiriladigan barcha o‘zgarishlarning tub mohiyatida yotadigan asosiy g‘oya, O’zbekistonda amalga oshirilayotgan islohotlarning mazmun-mohiyatini belgilab beruvchi tamoyil “Inson qadri uchun” shiorida o‘z aksini topgan. Bugungi ulkan o‘zgarishlar mamlakatimizdagi o‘rta sinfning asosini tashkil qiluvchi siyosiy kuch O‘zLiDeP elektorati manfaatlariga ham to‘la mos keladi.
Shu sabab, ayni paytda joylarda hududiy kengashlar xodimlari, mahalliy kengashlar deputatlari, boshlang‘ich partiya tashkilotlari faollari, elektorat vakillari ishtirokida bo‘lib o‘tayotgan turli tadbir va muloqotlarda Konstitutsiyamizni takomillashtirish yuzasidan asosli takliflar bildirilmoqda.
Jizzax shahridagi “Ishga marhamat” monomarkazidagi Behzod Shukurov yetakchilik qilayotgan va o‘z saflariga 33 nafar maslakdoshlarimizni birlashtirgan quyi bo‘g‘inda “Konstitutsiyaviy islohotlarni amalga oshirishda O‘zLiDePning o‘rni” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Jizzax shahar Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zolari hamda quyi bo‘g‘in faollari ishtirok etgan tadbirda Konstitutsiyaviy islohotlarning mazmun-mohiyati va zaruriyati haqida so‘z yuritildi. Tadbir davomida so‘zga chiqqanlar partiyamiz dasturida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarning bosh maqsadi inson, uning hayoti, erkinligi, qadr-qimmati, or-nomusi, ehtiyojlari va manfaatlariga qaratilgani alohida qayd etilgani ta’kidlab o‘tildi.

Основная идея реформы Основного закона отображена в лозунге «Во имя достоинства человека», определяющем суть и значение проводимых реформ в Узбекистане. Происходящие на современном этапе большие преобразования полностью соответствуют интересам электората УзЛиДеП – политической силе, составляющей основу среднего класса нашей страны.
В этой связи в ходе мероприятий, проводимых на местах при участии депутатов территориальных и местных кенгашей, активистов первичных партийных организаций, представителей электората высказываются обоснованные предложения по совершенствованию Конституции.
В ППО моноцентра “Ишга мархамат” города Джизака, руководимом Бехзодом Шукуровым и объединившим в рядах организации 33 единомышленников, состоялась беседа на тему “Роль УзЛиДеП в проведении конституционных реформ”.
На мероприятии, в котором приняли участие члены депутатской группы УзЛиДеП в Джизакском городском кенгаше народных депутатов, говорили о значении и необходимости конституционных реформ. Выступившие отметили, что намеченная в программе партии главная цель полностью соответствует главной цели проводимых в стране реформ, направленной на обеспечение жизни, чести и достоинства, свободы и интересов человека.