O’zLiDePda YeXHT DIIHB delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasida Yevropa xavfsizlik va hamkorlik tashkiloti  Demokratik institutlar va inson huquqlari bo‘yicha byurosining (YeXHT DIIHB) Eogan Merfi boshchiligidagi delegatsiyasi  bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Dastlab delegatsiya vakillariga  partiya faoliyatining hozirgi kundagi  ustuvor yo‘nalishlari haqida  ma’lumot berildi.
Muloqot mobaynida 2021 yil 24 oktyabrda o‘tkazilgan O’zbekiston prezidentligiga saylovni kuzatish bo‘yicha DIIHB delegatsiyasi missiyasining yakuniy  hisoboti ham ko‘rib chiqildi.
Uchrashuvda tomonlar YeXHT ning bo‘lajak  saylovlar huquqiy bazasi va amaliyotini takomillashtirish bo‘yicha  tavsiyalarini har tomonlama muhokama qilishga  alohida e’tibor qaratishdi hamda  bu yo‘nalishda  hamkorlik qilishga tayyor ekanliklarini bildirishdi.
Fikr almashinuvlar chog‘ida keyingi yillarda O’zbekiston siyosiy partiyalarining YeXHT institutlari, jumladan, DIIHB bilan ham   hamkorligi sezilarli darajada  faollashgani  qayd etildi.

В УзЛиДеП прошла встреча с делегацией БДИПЧ ОБСЕ
В Исполкоме Политсовета УзЛиДеП прошла встреча с представителями делегации Бюро по демократическим институтам и правам человека Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (БДИПЧ ОБСЕ) во главе с Эоганом Мерфи. Делегация БДИПЧ вначале была проинформирована вкратце о приоритетных направлениях деятельности партии в современный период.
В ходе встречи также был рассмотрен итоговый отчета миссии БДИПЧ по наблюдению за выборами президента Узбекистан, состоявшимися 24 октября 2021 года. Особое внимание сторон было уделено всестороннему обсуждению рекомендаций ОБСЕ, направленных на совершенствование правовой базы и практики будущих выборов. Стороны выразили готовность к конструктивному сотрудничеству в данном направлении.
В рамках состоявшегося диалога было отмечено, что в последние годы значительно активизировалось конструктивное взаимодействие политических партий Узбекистана с институтами ОБСЕ, в том числе и с БДИПЧ. В завершение встречи стороны получили обстоятельные ответы на все свои вопросы. Мероприятие прошло в доброжелательной обстановке.