O‘zLiDeP Marhamat tuman Kengashi deputatlik guruhining eshituvida tuman tibbiyot bo‘limi rahbari hisobot berdi.
Eshituvda deputatlar Prezidentimizning 2021 yil 11-noyabrdagi “Aholiga tibbiy xizmatlar sifatini yaxshilash va sog‘liqni saqlash sohasida kadrlar salohiyatini yanada oshirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Qarori bajarilishi yuzasidan amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida tibbiyot bo‘limi rahbarining hisobotini tingladilar.
Hisobotda aytilishicha, tumanda 1 ta ko‘p tarmoqli markaziy poliklinika, 7 ta qishloq oilaviy poliklinika, 5 ta qishloq vrachlik punktlari, 1 ta tez tibbiy yordam bo‘limi aholiga tez tibbiy yordam ko‘rsatib kelmoqda.
2022 yilning may oyida 128 mln.so‘mlik UTT uskunasi sotib olinib tuman shoshilinch tibbiy yordam bo‘limiga o‘rnatildi. Tug‘ruq kompleksiga 126 mln 500 ming so‘mlik KYuVYeZ apparati sotib olib o‘rnatildi.
Yig‘ilish davomida deputatlar yuqorida tilga olingan Qaror ijrosini ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan ishlarni sifat jihatdan yangi bosqichga ko‘tarish bo‘yicha o‘z taklif va mulohazalarini bildirib o‘tdilar.
Deputatlar mutasaddi rahbarning hisobotini ma’lumot uchun qabul qilib, bu boradagi deputatlik guruhi a’zolari tomonidan doimiy nazorat va tahlil ishlarini olib borish yuzasidan chora-tadbirlarni belgilab oldilar.
Deputat O’rta chirchiqliklarning muammolarini ijobiy hal etish bilan shug‘ullandi
16.08.2022, 11:09
Deputatlar bank rahbarlarining hisobotini tingladi
16.08.2022, 10:58
O’zLiDeP deputati homiyligida 19 nafar ehtiyojmand oila farzandlarining sunnat to‘ylari o‘tkazildi
12.08.2022, 16:15
Deputatlar tashabbusi bilan mahalla xotin-qizlari ishtirokida “Zakovat” intellektual o‘yini o‘tkazildi

На слушании депутатской группы  МАрхаматского районного кенгаша УзЛиДеП  с отчетом выступил руководитель районного медицинского отдела.
Депутаты заслушали отчет руководителя районного медицинского отдела о работе, проведенной с целью выполнения постановления Президента “О дополнительных мерах по улучшению качества оказания медицинских услуг населению и дальнейшему повышению кадрового потенциала в сфере здравоохранения” от 11 ноября 2021 года.
В отчете указывалось, населению района предоставляют медицинские услуги 1 многопрофильная центральная поликлиника, 7 сельских семейных поликлиник, 5 сельских врачебных пунктов, 1 отделение скорой медицинской помощи.
В мае 2022 года закуплен аппарат УЗД стоимостью 128 млн сумов и установлен в районном отделении  скорой медицинской помощи. Для родильного комплекса закуплен КЮВЕЗ стоимостью 126 млн 500 тысяч сумов.
В ходе слушаний депутаты высказали свои мнения и суждения о качественном улучшении работы по обеспечению исполнения постановления Президента.
Депутаты приняли отчет должностного руководителя к сведению, наметили меры по регулярному контролю и анализу, которые будут проводиться  членами  депутатской группы.