O‘zLiDeP sayyor qabulida so‘xlik Mextar Botirovga futbol maydonchasi qurish uchun yer ajratib beriladigan bo‘ldi
15.03.2018, 18:41
- So‘x tumani Farg‘ona viloyati markazidan uzoqligi sabab tuman aholisi uchun kiyimlarni kimyoviy vositalar bilan tozalash xizmati mavjud emas. Men shu yo‘nalishdagi kichik korxonani tashkil qilishni rejalashtirgan edim lekin ba’zi to‘siqlarga duch keldim. Bugungi sayyor qabulga kelib deputatlarga murojat qildim va ular tomonidan murojaatimga ijobiy javob oldim. Tez orada o‘z tadbirkorligimni boshlab yangi ish o‘rinlari yarataman, - deydi  Oybek Yoqubjonov.
O‘zLiDeP So‘x tuman Kengashi tomonidan Navobod MFYda tashkil etilgan sayyor qabul davomida Oybekjon singari o‘ndan ortiq fuqarolarning muammolari ijobiy hal etildi.
Albatta, bunday masalalarni joyida hal etilishida O‘zLiDeP deputatlik guruhlarining o‘rni katta ahamiyatga ega. Navobot MFYda yashovchi Mextar Botirov suniy qoplamali sport maydonchasi qurish uchun yer ajratilishini so‘rab deputatlarga murojaat qildi.
-Qishlog‘imiz hududidan o‘tgan katta yo‘l yoqasida tashlandiq yer bor. Anchadan beri shu bo‘sh joyda qishlog‘imiz yoshlari uchun zamonaviy hamda suniy qoplamali futbol maydonchasi qurish niyatida edim, - deydi Mextar Botirov. - Sayyor qabulda meni taklifim e’tiborsiz qoldirilmadi.  Deputatlar yordamida menga yer ajratib beriladigan bo‘ldi.

With the assistance of UzLiDeP, M. Botirov will receive land for the construction of a football field in the Sokh district
23.03.2018, 19:37
- Sokh district is located far from the Fergana regional center and there is no dry cleaning. I would like to create a small enterprise in this field, but I face some obstacles. At today's visiting reception, I turned to deputies and got a positive answer to my question. In the near future I will establish my own business and create new jobs, - said O. Yokubjonov.
The Sokh district council of UzLiDeP arranged an exit reception in "Navobod" makhalla, where the problems of more than ten citizens were resolved positively.
A resident of "Navobod" makhalla M. Botirov asked the deputies to give him a land plot for the construction of a sports field with artificial turf.
- There is an abandoned land near the big road in our village. I plan to build a modern football field for rural youth in the wasteland, - said M. Botirov. – At the exit reception my proposal did not remain without attention. Deputies will help me get this land.
Indeed, at exit receptions, deputies and specialists of the spheres carefully study each problem of citizens and solve them locally.