O‘zLiDeP sayyor qabulida so‘xlik Mextar Botirovga futbol maydonchasi qurish uchun yer ajratib beriladigan bo‘ldi
15.03.2018, 18:41
- So‘x tumani Farg‘ona viloyati markazidan uzoqligi sabab tuman aholisi uchun kiyimlarni kimyoviy vositalar bilan tozalash xizmati mavjud emas. Men shu yo‘nalishdagi kichik korxonani tashkil qilishni rejalashtirgan edim lekin ba’zi to‘siqlarga duch keldim. Bugungi sayyor qabulga kelib deputatlarga murojat qildim va ular tomonidan murojaatimga ijobiy javob oldim. Tez orada o‘z tadbirkorligimni boshlab yangi ish o‘rinlari yarataman, - deydi  Oybek Yoqubjonov.
O‘zLiDeP So‘x tuman Kengashi tomonidan Navobod MFYda tashkil etilgan sayyor qabul davomida Oybekjon singari o‘ndan ortiq fuqarolarning muammolari ijobiy hal etildi.
Albatta, bunday masalalarni joyida hal etilishida O‘zLiDeP deputatlik guruhlarining o‘rni katta ahamiyatga ega. Navobot MFYda yashovchi Mextar Botirov suniy qoplamali sport maydonchasi qurish uchun yer ajratilishini so‘rab deputatlarga murojaat qildi.
-Qishlog‘imiz hududidan o‘tgan katta yo‘l yoqasida tashlandiq yer bor. Anchadan beri shu bo‘sh joyda qishlog‘imiz yoshlari uchun zamonaviy hamda suniy qoplamali futbol maydonchasi qurish niyatida edim, - deydi Mextar Botirov. - Sayyor qabulda meni taklifim e’tiborsiz qoldirilmadi.  Deputatlar yordamida menga yer ajratib beriladigan bo‘ldi.

В выездном приеме УзЛиДеП Мехтару Ботирову из Сохского района будет выделен земельный участок для строительства футбольной площадки
17.03.2018, 10:22
- Сохский район расположен вдали от Ферганского областного центра, в районе отсутствует химчистка. Я планирую создать малое предприятие в этой сфере, однако сталкиваюсь с некоторыми преградами. На сегодняшнем выездном приеме я обратился к депутатам, и получил положительный ответ на свой вопрос. В ближайшее время налажу предпринимательскую деятельность и создам новые рабочие места, - сказал Ойбек Ёкубжонов.
Сохским районным Советом УзЛиДеП в МСГ «Навобод» организован выездной прием, в ходе которого положительно решены проблемы более десяти граждан.
Конечно, в решении данных вопросов на месте большая роль принадлежит депутатским группам УзЛиДеП. Житель МСГ «Навобод» Мехтар Ботиров обратился к депутатам с просьбой выделить ему земельный участок для строительства спортивной площадки с искусственным покрытием.
-У большой дороги на территории нашего села есть заброшенная земля. Уже давно планирую построить на пустыре современную футбольную площадку для сельской молодежи, - говорит Мехтар Ботиров. – На выездном приеме мое предложение не осталось без внимания. При содействии депутатов мне будет выделена земля.
Действительно, обращения граждан, решение волнующих их вопросов никогда не останется без внимания. В ходе организуемых выездных приемов наряду с разъяснением специалистами сферы путем решения волнующих граждан вопросов обеспечивается принятие практических мер.