O'zLiDePdan Farg‘ona shahar Kengashiga saylangan deputatlar tomonidan bir qator xayrli tadbirlar, aholi uchun amaliy ko‘maklar berib kelinmoqda. Farg‘ona shahar Kengashi deputati Sherzodbek Islambekov tomonidan ham bir oyda 2 marotaba saylovchilar bilan uchrashuvlar, tadbirkorlikni boshlamoqchi bo‘lgan yoshlar uchun "Biznes trening"lar, "Ayollar daftari" va "Temir daftar"da ro‘yxatda turuvchi oilalalarni mahallabay kesimida xonadonlariga borib, ularning turmush darajalarini ko‘tarish uchun bir qancha moddiy ko‘maklar berib kelinmoqda.
Jumladan, kuni kecha "Bahor" hamda "Furqat" mahalla fuqarolar yig‘inlarida istiqomat qilayotgan  saylovchilar bilan xonadonma-xonadon yurilib o‘rganish ishlari olib borildi. Natijada aniqlangan 4 ta masalani o‘z o‘rnida, yana 2 ta muammo yuzasidan shahar "Elektr tarmoqlari" AJ rahbariyatiga deputatlik so‘rovlari tayyorlandi. Muammolar asosan uy-joyni ruyhatdan o‘tkazishda uchrayotgan to‘siqlar va maktabgacha ta’lim muassasalariga bolajonlarni joylashtirish bo‘yicha, hududdagi elektr tarmoqdagi kuchlanishning pastligi kabi masalalarni o‘z ichiga oladi.
Amaliy tadbirlar jarayonida hududdagi muammolarni hal etish bilan birgalikda bugungi kundagi muhim siyosiy jarayon - Konstitutsiyaviy islohotlar haqida deputat tomonidan ma’lumotlar  berib o‘tildi.
Shuningdek, uchrashuv davomida deputat tomonidan 20 ga yaqin keksa-nuroniylarga oziq-ovqat mahsulotlari tarqatildi. Bunday xayrli va xalqimiz uchun manfaatli bo‘lgan tadbirlar deputatlar tomonidan davom ettirilmoqda.

Deputy solves problems of voters by working in mahallas
The deputies elected to Fergana City Council of UzLiDeP hold several charitable events and provide practical assistance to the population. The deputy of the Fergana City Council Sherzodbek Islambekov also holds meetings with voters 2 times a month, Business training for young people who want to start entrepreneurship, provides material assistance to families on the lists of “Ayollar Daftari” (Women’s Notebook) and “Temir Daftari” (Iron Notebook) to improve their standard of living, visiting their apartments in mahallas.
In particular, voters were visited in the mahalla citizens’ assemblies “Bakhor” and “Furkat”. As a result, deputy requests were prepared to the leadership of the city JSC Electric Networks on 4 identified issues and 2 more problems. The problems are mainly related to the obstacles that arise when registering housing and placing children in preschool education institutions, as well as low voltage in the power grid in the territory.
During practical events, along with solving problems in the region, the deputy provided information on the most important political processes of today – constitutional reforms.
At the meeting, the deputy distributed food to about 20 elderly people. Deputies continue to organize such kind and useful events for our people.