O'zLiDePdan Farg‘ona shahar Kengashiga saylangan deputatlar tomonidan bir qator xayrli tadbirlar, aholi uchun amaliy ko‘maklar berib kelinmoqda. Farg‘ona shahar Kengashi deputati Sherzodbek Islambekov tomonidan ham bir oyda 2 marotaba saylovchilar bilan uchrashuvlar, tadbirkorlikni boshlamoqchi bo‘lgan yoshlar uchun "Biznes trening"lar, "Ayollar daftari" va "Temir daftar"da ro‘yxatda turuvchi oilalalarni mahallabay kesimida xonadonlariga borib, ularning turmush darajalarini ko‘tarish uchun bir qancha moddiy ko‘maklar berib kelinmoqda.
Jumladan, kuni kecha "Bahor" hamda "Furqat" mahalla fuqarolar yig‘inlarida istiqomat qilayotgan  saylovchilar bilan xonadonma-xonadon yurilib o‘rganish ishlari olib borildi. Natijada aniqlangan 4 ta masalani o‘z o‘rnida, yana 2 ta muammo yuzasidan shahar "Elektr tarmoqlari" AJ rahbariyatiga deputatlik so‘rovlari tayyorlandi. Muammolar asosan uy-joyni ruyhatdan o‘tkazishda uchrayotgan to‘siqlar va maktabgacha ta’lim muassasalariga bolajonlarni joylashtirish bo‘yicha, hududdagi elektr tarmoqdagi kuchlanishning pastligi kabi masalalarni o‘z ichiga oladi.
Amaliy tadbirlar jarayonida hududdagi muammolarni hal etish bilan birgalikda bugungi kundagi muhim siyosiy jarayon - Konstitutsiyaviy islohotlar haqida deputat tomonidan ma’lumotlar  berib o‘tildi.
Shuningdek, uchrashuv davomida deputat tomonidan 20 ga yaqin keksa-nuroniylarga oziq-ovqat mahsulotlari tarqatildi. Bunday xayrli va xalqimiz uchun manfaatli bo‘lgan tadbirlar deputatlar tomonidan davom ettirilmoqda.

Депутат решает проблемы избирателей, работая в махаллях
Депутаты, избранные в Ферганский городской Кенгаш УзЛиДеП, проводят ряд благотворительных мероприятий, оказывают практическую помощь населению. Депутат Ферганского городского Кенгаша Шерзодбек Исламбеков также 2 раза в месяц проводит встречи с избирателями, "Бизнес тренинги" для молодежи, желающей начать предпринимательство, оказывает материальную помощь семьям, состоящим в списках "Аёллар дафтари" и "Темир дафтари" для повышения уровня их жизни, посещая их квартиры в махаллях.
В частности, вчера в махаллинских сходах граждан “Бахор” и “Фуркат” была проведена работа по поквартирному обходу избирателей. В результате были подготовлены депутатские запросы руководству городского АО "Электрические сети" по 4 выявленным вопросам и еще по 2 проблемам. Проблемы в основном связаны с препятствиями, возникающими при оформлении жилья и размещении детей в дошкольных образовательных учреждениях, а также низким напряжением в электросети на территории.
В ходе практических мероприятий, наряду с решением проблем в регионе, депутатом была представлена информация о важнейших политических процессах сегодняшнего дня - конституционных реформах.
Также в ходе встречи депутат раздал продукты питания около 20 пожилым людям. Депутаты продолжают организовывать такие добрые и полезные для нашего народа мероприятия.