O'zLiDeP Quva tuman Kengashi deputatlik guruhining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda deputatlar tumanda yangi qurilayotgan uy-joy va binolarda xavfsizlik darajasi yuqori bo‘lgan zamonaviy transformatorlardan foydalanish bo‘yicha tuman hokimining o‘rinbosari I.Najmidinovning hisoboti eshitildi.
Bundan tashqari, tumanning “Turk” mahalla fuqarolar yig‘ini “Mingchinor” qishlog‘i hamda “Qaqir” mahalla fuqarolar yig‘ining “Begat” qishlog‘ida barpo etilayotgan ko‘p qavatli uy-joylarning qurilishi hamda ulardagi kommunikatsiya va zamonaviy transformatorlar tizimida olib borilayotgan ishlarga ahamiyat qaratdi.
O’rganishlar davomida “Quva Impeks” XK, “Iqtisod” XIChF, “Garant aik servis” MChJ qurilish tashkilotlari tomonidan qurib bitkazilgan uylar aholiga foydalanish uchun tayyor holatga keltirilganligi, hozirda uylarning kirish qismlarida oxirgi pardozlash hamda obodonlashtirish ishlari olib borilayotganligi aniqlangan. Ko‘p qavatli turar joylarni muhandislik kommunikatsiya tarmoqlariga ulash bo‘yicha loyiha asosida tadbirlar amalga oshirilayotgani ma’lum qilindi.

Parliamentary Hearing: Discussion of the construction of residential buildings in Quva
A meeting of the deputy group of Kuva District Council of UzLiDeP was held. Deputies listened to the report of the Deputy Hokim of the district I. Najmiddinov on safe operation of transformers in residential buildings under construction in the district.
Attention was drawn to the work on construction of residential buildings in the village “Mingchinor” on the territory of the CAM “Turk” and the village “Begat” on the territory of the CAM “Kakir”, as well as the use of communication networks and modern transformers in the course of work.
It was reported that PE Quva Impex, PE Iqtisod, LLC Garant Aik Service have almost completed the construction of residential buildings. Finishing work is underway in the entrances and landscaping, connecting houses to engineering and communication networks.