O'zLiDeP Quva tuman Kengashi deputatlik guruhining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda deputatlar tumanda yangi qurilayotgan uy-joy va binolarda xavfsizlik darajasi yuqori bo‘lgan zamonaviy transformatorlardan foydalanish bo‘yicha tuman hokimining o‘rinbosari I.Najmidinovning hisoboti eshitildi.
Bundan tashqari, tumanning “Turk” mahalla fuqarolar yig‘ini “Mingchinor” qishlog‘i hamda “Qaqir” mahalla fuqarolar yig‘ining “Begat” qishlog‘ida barpo etilayotgan ko‘p qavatli uy-joylarning qurilishi hamda ulardagi kommunikatsiya va zamonaviy transformatorlar tizimida olib borilayotgan ishlarga ahamiyat qaratdi.
O’rganishlar davomida “Quva Impeks” XK, “Iqtisod” XIChF, “Garant aik servis” MChJ qurilish tashkilotlari tomonidan qurib bitkazilgan uylar aholiga foydalanish uchun tayyor holatga keltirilganligi, hozirda uylarning kirish qismlarida oxirgi pardozlash hamda obodonlashtirish ishlari olib borilayotganligi aniqlangan. Ko‘p qavatli turar joylarni muhandislik kommunikatsiya tarmoqlariga ulash bo‘yicha loyiha asosida tadbirlar amalga oshirilayotgani ma’lum qilindi.

Депутатское слушание: Обсуждение строительства жилых домов в Куве
Состоялось очередное заседание депутатской группы Кувинского районного кенгаша УзЛиДеП. Депутаты заслушали отчет заместителя хокима района И.Нажмиддинова о безопасной эксплуатации трансформаторов в строящихся в районе жилых домах.
Внимание было обращено на работу по строительству жилых домов в кишлаке «Мингчинор» на территории СГМ “Турк”  и кишлаке «Бегат» на территории СГМ “Какир”, а также  использованию в ходе работы коммуникационных сетей и современных трансформаторов.
Сообщалось, что ЧП “Кува Импекс”ХК, ХИЧФ “Иктисод”, ООО “Гарант аик сервис” строительство жилых домов практически завершено, ведутся последние работы по отделке подъездов и благоустройству территорий, подключения домов к инженерно-коммуникационным сетям.