O‘zLiDeP deputati 150 mln. so‘mlik kommunal quvurlarni ta’mirlash masalasini ijobiy hal etdi
O‘zLiDeP Navoiy viloyat Kengashi tashabbusi bilan Navoiy shahridagi “Istiqlol” mahalla fuqarolar yig‘inida Xalq deputatlari Navoiy viloyat Kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zosi Jamshid Xodjayevning hisobot yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda J.Xodjayev o‘zining joriy yil o‘tgan davri mobaynida deputatlik faoliyati bo‘yicha amalga oshirgan ishlari bo‘yicha hisobot berdi.
Uchrashuv davomida Navoiy shahar “Istiqlol” mahalla fuqarolar yig‘inida istiqomat qiluvchi D.Fayziyeva ishga joylashtirish va uy-joy bilan ta’minlash masalasida amaliy yordam so‘radi. Ushbu masalada Navoiy shahar hokimligi va Navoiy shahar bandlikka ko‘maklashish markaziga deputatlik so‘rovi chiqarildi.
Navoiy shahar “Istiqlol” mahalla fuqarolar yig‘ini Istiqlol ko‘chasi
1-uyda istiqomat qiluvchi Sh.Jo‘rayev “Bog‘ishamol” va “Mustaqillik” ko‘chalarini tungi yoritish moslamalari bilan ta’minlashda amaliy yordam berishni so‘rab murojaat etdi. Ushbu masala yuzasidan ham tegishli tashkilotlarga deputatlik so‘rovlari chiqarildi.
Navoiy shahar “Istiqlol” mahalla fuqarolar yig‘ini raisi R.Po‘latov va bir guruh mahalla faollari deputatdan Mustaqillik ko‘chasidan Guliston-3 massiviga qadar bo‘lgan kommunal quvurlar bir necha yillardan buyon ishlamasligi, ushbu quvurlarni ta’mirlash masalasida amaliy yordam berishni so‘rab murojaat qildi. J.Xodjayev bu masalani ilgari ham shug‘ullanganini ma’lum qildi. O‘rganish davomida Navoiy shahar “Suvoqova” DUK rahbari tomonidan quvurlarni qayta ishga tushirish uchun 150 mln. so‘m mablag‘ talab etilishi ma’lum qilingan. Uchrashuv davomida J.Xodjayev quvurlarni ta’mirlashda amaliy yordam so‘rab viloyat hokimi qabulida ham bo‘lganini ta’kidlab o‘tdi. Viloyat hokimi esa mazkur masalani hal etish bo‘yicha Navoiy shahar hokimi va viloyat moliya boshqarmasi boshlig‘iga topshiriq bergan. Shu tariqa aholini bir necha yillardan buyon qiynab kelayotgan muammo O‘zLiDePdan viloyat Kengashiga saylangan deputat – J.Xodjayev tomonidan bartaraf etildi.

Депутат от УзЛиДеП положительно решил вопрос ремонта коммунальных труб на 150 млн.сумов
По инициативе Навоийского областного Совета УзЛиДеП в сходе граждан махалли “Истиклол” города Навои состоялось отчетное собрание члена депутатской группы партии в Навоийском областном Кенгаше народных депутатов Жамшида Ходжаева. В нем Ж.Ходжаев представил отчет о работе, осуществленной им за истекший период текущего года в ходе депутатской деятельности.
Во встрече жительница схода граждан махалли “Истиклол” города Навои Д.Файзиева обратилась с просьбой об оказании практической помощи в трудоустройстве и обеспечении жильем. По данному вопросу был направлен депутатский запрос в Навоийский городской хокимият и центр содействия занятости города Навои.
Ш.Жураев, проживающий в доме №1 по улице Истиклол схода граждан махалли “Истиклол” города Навои, обратился с просьбой оказать практическую помощь в обеспечении улиц “Богишамол” и “Мустакиллик” приборами ночного освещения. По данному вопросу в соответствующие организации также направлены депутатские запросы.
Председатель схода граждан махалли “Истиклол” города Навои  Р.Пулатов и группа активистов махалли обратились к депутату с просьбой оказать практическую помощь в ремонте коммунальных труб на массиве Гулистон-3 по улице Мустакиллик. Ж.Ходжаев сообщил о том, что и раньше занимался данным вопросом. В ходе изучения руководитель ГУП “Сувокова” города Навои сообщил о том, что для задействования труб необходимы средства в размере 150 млн.сумов. В ходе встречи Ж.Ходжаев отметил, что был на приеме хокима области с просьбой оказать практическую помощь в ремонте труб. Хоким области дал поручение хокиму города Навои и начальнику областного управления финансов по решению данного вопроса. Таким образом, волнующая жителей на протяжении нескольких лет проблема устранена депутатом от УзЛиДеП в областном Кенгаше - Ж.Ходжаевым.