Deputat tashabbusi bilan 200 nafardan ziyod mahalla fuqarolari bepul tibbiy ko‘rikdan o‘tkazildi
Xalq deputatlari Namangan viloyati Kengashi deputati A.Qodirov tashabusi bilan partiyaning Namangan viloyati Kengashi “Ayollar qanoti” va tuman hokimi vakillari hamkorligida Pop tumanidagi “Marg‘izor” va “O’rta Marg‘izor” mahalasida bepul tibbiy ko‘rik tashkil etildi.
Unda Namangan viloyati Sog‘liqni saqlash boshqarmasidan tashrif buyurgan oliy toifali Endokrinolog, Terapevt, Genikolog, Urolog, Onkolog, Mamalog, UTT, UTT vrachi, Nevrpatalog, Kardilog, Pediatr, Otoloringolog va Revmatologlar ishtirokida 200 nafardan ziyod ushbu mahallalar fuqarolarini chuqurlashtirilgan bepul tibbiy ko‘rikdan o‘tkazdilar.
O’tkazilgan ko‘rik davomida mazkur mahallada istiqomat qiluvchi aholi orasida aniqlangan kasalliklar bo‘yicha shifokorlar tomonidan dori darmonlar va kerakli tavsiyalar berildi.
Mazkur o‘tkazilgan tibbiy ko‘rikdan mahala aholisi mamnun bo‘lib, o‘z minnatdorchiliklarini bildirishdi.

По инициативе депутата бесплатно проведен медицинский осмотр более 200 жителей махалли
Депутатом Наманганского областного кенгаша УзЛиДеП при сотрудничестве с представителями «Женского крыла» Наманганского областного кенгаша партии и хокимията области   бесплатно организован медицинский осмотр жителей районных махаллей “Маргизор” и “Урта Маргизор”.
Врачи Наманганского областного управления здравоохранения - эндокринолог, терапевт, гинеколог, уролог, онколог, маммолог, врач УЗД, невропатолог, кардиолог, педиатр, отоларинголог, ревматолог – провели углубленный медицинский осмотр более 200 граждан.
Гражданам с выявленным заболеваниями врачи выделили соответствующие лекарственные средства и дали рекомендации.