Bugun O’zLiDeP butun e’tiborini aholini o‘ylantirayotgan asosiy masalaga qaratgan
Sovuq kunlarda aholi duch kelayotgan muammolarni hal qilishni faqat hukumatga tashlab, qarab o‘tirish noto‘g‘ri, barchamiz imkon qadar aholi duch kelayotgan muammoli holatlarni yechishda ishtirok qilishmiz kerak, deydi O’zLiDeP faollari, deputatlar va tadbirkorlar
Bugun yurtimizda hukm surayotgan sovuq ob-havo tufayli ayrim hududlarda yuzaga kelayotgan muammoli holatlardan barchaning xabari bor.
Albatta, hukumat ushbu holatda aholi duch kelayotgan qiyinchiliklarni bartarf etish uchun butun sa’y-harakatini ishga solayotganini hamma bilib, ko‘rib turibdi.
Shunday bir vaziyatda O’zLiDeP markaziy va hududiy kengashlari, partiyadan saylangan deputatik korpusi, qolaversa partiyaning faollari bo‘lmish ko‘plab tadbirkorlar bunday muammolardan chetda turmasdan, halqimizning yonida bo‘lishga, har bir holatni aniq o‘rgangan holda tegishli yordamni amalga oshirishga harakat qilishmoqda.
Bugun butun partiya faollari ishtirok qilayotgan ushbu jarayondan har bir viloyat kengashi, har bir tuman tuzilmasi, boshlang‘ich partiya tashkiloti chetda turmaslikka harakat qilishmoqda.
Jumladan, Zangiota tumanidagi “Keng kichik” MFY aholisi ham noqulay ob-havo tufayli elektr tarmog‘idagi muntazam uzilishlar ortidan kelib chiqayotgan muammolardan aziyat chekishayotgandi.
Xalq deputatlari Zangiota tuman Kengashiga O’zLiDePdan saylangan deputat Ilhom Ikramov aholining haqli e’tirozlari bayon etilgan murojaatni tizimli o‘rganib chiqdi. Aholining og‘irini yengil qilish maqsadida tuman elektr tarmoqlari korxonasi rahbarining bevosita ishtirokida masalani joyiga chiqib o‘rgandi hamda mavjud masalani ijobiy hal etish choralarini ko‘rdi. Natijada, deputat va tegishli idoralar sa’y-harakati bilan juda qisqa vaqt ichida hududdagi 250 ta xonadonga xizmat ko‘rsatuvchi TP-208 rusumli trasnformator qurilmasini almashtirish ishlari amalga oshirildi.
Deputatning sa’y-harakati bilan uyiga chiroq qaytgan aholi yurt dardiga malham bo‘layotgan xalq vakilidan, qolaversa, havoning sovuqligiga qaramasdan o‘z mas’uliyatiga sadoqat ko‘rsatib, tez fursatda transformatorni ishga tushirgan soha vakillarining jonbozligidan o‘z minnatdorchiligini bildirishmoqda.

“It is wrong to assume that only the government should solve the problems of the population on cold winter days, we are all obliged to take part in eliminating emerging problems”, activists, deputies and entrepreneurs of UzLiDeP say
Problems arose in certain regions of the country with the onset of winter cold.
The Government is making every effort to address the difficulties faced by the population.
Representatives of the central and regional councils of UzLiDeP, the deputy corps elected from the party, the entrepreneurial activists of the party do not stand aside in the current situation. They try to be close to people, study the problems in detail and provide practical assistance in solving them.
All structures of the party, regional, district councils, primary party organizations, are taking an active part in this process.
Residents of the “Keng Kichik” CAM in Zangiata district faced the problem of regular interruption of power supply during these cold days.
Ilkhom Ikramov, elected from UzLiDeP as a deputy to Zangiata District Council of People’s Deputies, got acquainted with the appeal of residents on this issue. With the participation of the head of the district power supply company, he studied the problem on the spot and took measures to positively solve the problem. As a result, a transformer of the TP-208 brand was replaced in a short time, through which electricity is supplied to 250 households in this territory.
Residents expressed their gratitude to the deputy for his diligence and to the representatives of the sphere, who, despite the cold, took their work responsibly and replaced the transformer as soon as possible.