Bugun O’zLiDeP butun e’tiborini aholini o‘ylantirayotgan asosiy masalaga qaratgan
Sovuq kunlarda aholi duch kelayotgan muammolarni hal qilishni faqat hukumatga tashlab, qarab o‘tirish noto‘g‘ri, barchamiz imkon qadar aholi duch kelayotgan muammoli holatlarni yechishda ishtirok qilishmiz kerak, deydi O’zLiDeP faollari, deputatlar va tadbirkorlar
Bugun yurtimizda hukm surayotgan sovuq ob-havo tufayli ayrim hududlarda yuzaga kelayotgan muammoli holatlardan barchaning xabari bor.
Albatta, hukumat ushbu holatda aholi duch kelayotgan qiyinchiliklarni bartarf etish uchun butun sa’y-harakatini ishga solayotganini hamma bilib, ko‘rib turibdi.
Shunday bir vaziyatda O’zLiDeP markaziy va hududiy kengashlari, partiyadan saylangan deputatik korpusi, qolaversa partiyaning faollari bo‘lmish ko‘plab tadbirkorlar bunday muammolardan chetda turmasdan, halqimizning yonida bo‘lishga, har bir holatni aniq o‘rgangan holda tegishli yordamni amalga oshirishga harakat qilishmoqda.
Bugun butun partiya faollari ishtirok qilayotgan ushbu jarayondan har bir viloyat kengashi, har bir tuman tuzilmasi, boshlang‘ich partiya tashkiloti chetda turmaslikka harakat qilishmoqda.
Jumladan, Zangiota tumanidagi “Keng kichik” MFY aholisi ham noqulay ob-havo tufayli elektr tarmog‘idagi muntazam uzilishlar ortidan kelib chiqayotgan muammolardan aziyat chekishayotgandi.
Xalq deputatlari Zangiota tuman Kengashiga O’zLiDePdan saylangan deputat Ilhom Ikramov aholining haqli e’tirozlari bayon etilgan murojaatni tizimli o‘rganib chiqdi. Aholining og‘irini yengil qilish maqsadida tuman elektr tarmoqlari korxonasi rahbarining bevosita ishtirokida masalani joyiga chiqib o‘rgandi hamda mavjud masalani ijobiy hal etish choralarini ko‘rdi. Natijada, deputat va tegishli idoralar sa’y-harakati bilan juda qisqa vaqt ichida hududdagi 250 ta xonadonga xizmat ko‘rsatuvchi TP-208 rusumli trasnformator qurilmasini almashtirish ishlari amalga oshirildi.
Deputatning sa’y-harakati bilan uyiga chiroq qaytgan aholi yurt dardiga malham bo‘layotgan xalq vakilidan, qolaversa, havoning sovuqligiga qaramasdan o‘z mas’uliyatiga sadoqat ko‘rsatib, tez fursatda transformatorni ishga tushirgan soha vakillarining jonbozligidan o‘z minnatdorchiligini bildirishmoqda.

Сегодня УзЛиДеП делает большой акцент на главной проблеме населения.
Неверно считать, что проблемы населения в холодные зимни дни должно решать только правительство, мы все обязаны принимать участие в устранении возникающих проблем,- говорят активисты, депутаты и предприниматели УзЛиДеП
С наступлением зимних холодов на отдельных территориях страны возникли проблемы.
Правительство прилагает все силы для устранения сложностей, с которыми сталкивается население.
Представители центрального и региональных кенгашей УзЛиДеП, избранного от партии депутатского корпуса, предприниматели–активисты партии не остаются в стороне в сложившейся ситуации, стараются быть рядом с народом,  изучают подробно проблемы и оказывают практическую помощь в их решении.
В этом процессе активное участие принимают все структуры партии – областные, районные кенгаши, первичные партийные организации.
Жители СГМ “Кенг кичик” Зангиатинского района в эти холодные дни столкнулись с проблемой регулярного прерывания электроснабжения.
Избранный от УзЛиДеП депутатом в Зангиатинский районный кенгаш народных депутатов Илхом Икрамов ознакомился с обращением жителей по данной проблеме. При участии руководителя  районного электроснабжающего предприятия на месте изучил проблему и принял меры для положительного решения проблемы.  В результате в короткие сроки заменили трансформатор марки  ТП-208, через который обеспечивается подача электроэнергии в 250 домохзяйств на этой территории.
Жители выразили благодарность депутату за его усердие и представителям сферы, которые несмотря на холод ответственно отнеслись к работе и в кратчайшие сроки заменили трансформатор.