O‘zLiDeP sayyor qabulida B.Jo‘raboy ko‘chasidagi elektr energiyasini yetkazib berishdagi uzilishlar masalasi muhokama qilindi
03.04.2018, 19:48
O‘zLiDeP Nurota tuman Kengashi tashabbusi bilan “Nurfaxr” MFYda sayyor qabul tashkil etildi. Sayyor qabul davomida mahallaning “Toshkent” ko‘chasida istiqomat qiluvchi Akmal Hojiyev ko‘chalarning ta’mirtalabligi, kuz-qish mavsumidagi yog‘ingarchiliklar aholiga qiyinchilik tug‘dirayotganini ta’kidlab yo‘llarni ta’mirlashda mutasaddilar yordam so‘radi. Ushbu murojaat yuzasidan tuman “Obodonlashtirish boshqarmasi” boshlig‘i R.Avulov “Nurfaxr” MFYga dastur asosida 2,5 km shag‘al yo‘l qoplamasi joriy yilning II-choragi davomida amalga oshirilishini ma’lum qildi.
“Nurfaxr” MFY “Toshim Bozorov” ko‘chasida istiqomat qiluvchi fuqaro Tohir Gadoyev pensiyaga 2 yil qolganligini inobatga olib, ish bilan ta’minlashda amaliy yordam so‘radi. Mazkur murojaat yuzasidan Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati S.Zokirov mutasaddi idoralarga deputatlik so‘rovi yuborishini bildirdi.
– B.Jo‘raboy ko‘chasidagi elektr kuchlanishi pasayib ketgan, – deydi mahalla ahli vakillari nomidan so‘z olgan Baxtiyor Abdiyev. – Bu esa elektr yetkazib berishda uzilishlarga olib kelmoqda. Mutasaddilardan ana shu muammoga jiddiy e’tibor qaratishlarini so‘raymiz.
Mazkur masala “Nurota elektr tarmoqlari” korxonasi boshlig‘i X.Yo‘ldoshev tomonidan nazoratga olindi.

На выездном приеме УзЛиДеП обсужден вопрос сбоев в поставке электроэнергии на улицу Б.Журабоя
По инициативе Нуратинского районного Совета УзЛиДеП организован выездной прием в МСГ “Нурфахр”. В ходе выездного приема житель улицы  “Ташкент” махалли Акмал Хожиев обратился с просьбой оказать содействие в ремонте дорог, так как в дождливые дни возникают трудности для населения. По данному обращению начальник районного управления благоустройства Р.Авулов сообщил, что согласно программе сходу граждан махалли “Нурфахр” во 2-ом квартале текущего года будет выложен щебень на 2,5 км дорог.
Гражданин Тохир Гадоев, проживающий по улице Тошима Бозорова в МСГ “Нурфахр”, в связи с тем, что ему осталось 2 года до пенсии, обратился с просьбой оказать содействие в трудоустройстве. По данному обращению депутат районного Кенгаша народных депутатов С.Зокиров сказал, что направит депутатский запрос в соответствующие ведомства.
– Мощность напряжения электричества по улице Б.Журабоя очень низкая, – сказал от имени жителей махалли Бахтиёр Абдиев. – Это приводит к перебоям в электроснабжении. Просим у должностных лиц обратить серьезное внимание на данную проблему.
Данный вопрос взят под контроль руководителя предприятия “Нурота электр тармоклари” Х.Йулдошева.
В завершении выездной встречи решено взять под контроль поручения, данные депутатам районного Кенгаша народных депутатов по устранению вышеуказанных недостатков, исходя из депутатских полномочий, оказать им практическую помощь.