Prezidentimizning "8 mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan mukofotlash to‘g‘risida"gi Farmoniga ko‘ra bir guruh xotin-qizlarimiz davlat mukofoti bilan taqdirlandilar. Ushbu mukofotlanganlar orasida partiya Ayollar qanotining 18 nafar faollari ham bor.

07.03.2024, 10:08

Prezidentimizning

F.I.Sh

Egallab turgan lavozimi,

partiyaviy lavozimi

Mukofot turi

Partiyaviyligi

QQR

1.      

Karimberdiyeva Dilbar Ziyatdinovna

To‘rtko‘l tumanidagi «Ayaz yurt» oilaviy turizm korxonasi direktori

«Shuhrat» medali

O’zLiDeP  a’zosi

2.      

Aymuratova Liza Aytmuratovna

«Quo‘anish jarma» irrigatsiya tizimi boshqarmasi muhandis-gidrotexnigi

«Do‘stlik» ordeni

O’zLiDeP  a’zosi

Buxoro viloyati

3.      

Aslonova Emma Sergeyevna

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi;

«Do‘stlik» ordeni

O’zLiDeP  a’zosi

4.      

Atoyeva Rahima Kamolovna

Xalq deputatlari Romitan tumani Kengashi kotibiyati mudiri

«Shuhrat» medali

O’zLiDeP  a’zosi

Jizzax viloyati

5.      

Do‘liboyeva Barchinoy Abdurasulovna

Baxmal tumanidagi «Barlos» folklor jamoasi badiiy rahbari

«Do‘stlik» ordeni

O’zLiDeP  a’zosi

6.      

Bobokulova Gulnora Normatovna

Jizzax shahridagi «Zilol» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi

«Shuhrat» medali

O’zLiDeP  a’zosi

7.      

Yakubova Sharapat Mannonovna

Sharof Rashidov tumani obodonlashtirish boshqarmasi hudud tozalovchisi

«Shuhrat» medali

O’zLiDeP  a’zosi

Qashqadaryo viloyati

8.      

Ishonqulova Dilrabo Sayfiyevna

Sho‘rtan neft va gaz qazib chiqarish boshqarmasining sex qurilmasi kuzatuvchisi

«Shuhrat» medali

O’zLiDeP  a’zosi

9.      

Turayeva Qunduz Xaitovna

«O’zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining «Qarshi mintaqaviy temir yo‘l uzeli» unitar korxonasi katta elektr mexanigi

«Shuhrat» medali

O’zLiDeP  a’zosi

Navoiy viloyati

10.  

Xudoyberdiyeva Malika Valijon qizi

Uchquduq tumani «Do‘stlik» mahalla fuqarolar yig‘inidagi yoshlar yetakchisi

«Kelajak bunyodkori»

O’zLiDeP  a’zosi

Namangan viloyati

11.  

Israilova Buayshaxon Abdurasulovna

Uchqo‘rg‘on tumanidagi «Uchkurgan Textile» mas’uliyati cheklangan jamiyatining «John Deere» paxta terim kombayni mexanizatori, Namangan viloyati

«Shuhrat» medali

O’zLiDeP  a’zosi

12.  

Toshmatova Xakimaxon Raximjonovna

Namangan shahridagi «Mega Star Flowers» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati

«Shuhrat» medali

O’zLiDeP  a’zosi

Sirdaryo viloyati

13.  

Egamberdiyeva Xurshida Primkulovna

Boyovut tumanidagi «Ibrat asademy» o‘quv markazi rahbari

«Shuhrat» medali

O’zLiDeP

Surxondaryo viloyati

14.  

Djuraliyeva Azamat Turayevna

Termiz tumanidagi «Temur bobo» fermer xo‘jaligi agronomi

«Do‘stlik» ordeni

O’zLiDeP  a’zosi

15.  

Normurodova Ma’rifat Egamurodovna

herobod tumanidagi «Euro Med Plus» diagnostika va davolash markazi rahbari

 «Sog‘lom avlod uchun» ordeni

O’zLiDeP  a’zosi

16.  

Mamatmo‘minova Iqbol Erkin qizi

Sho‘rchi tumani «Do‘stlik» mahalla fuqarolar yig‘inidagi yoshlar yetakchisi

«Kelajak bunyodkori» medali

O’zLiDeP  a’zosi

Xorazm viloyati

17.  

Abdukarimova Saodat Jumanazarovna

O’zLiDeP  Yangiariq tuman Kengashi raisi,

Yangiariq tumani “Yangiariq” mahallasida tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi bandligini ta’minlash va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha hokim yordamchisi

«Shuhrat» medali

O’zLiDeP  a’zosi

Toshkent viloyati

18.  

Patxitdinova Shaxnaza Abdaliyevn

«O’zbekiston metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining elektrda po‘lat eritish sexi kran mashinisti

«Shuhrat» medali

O’zLiDeP  a’zosi

  • Ko'rildi
    58
  • Chop etish
  • Do'stlar bilan ulashish
← Orqaga qaytish

Fikringizni qoldiring

+